Paulus_305
Pięknie ładnie,szkoda tylko jednak,że Jerzy takż mało publikuje no i co z książką której popełnienie obiecywał? Czy to jest jakoś realizowane? Pytanie chyba pozostanie otwarte... :-(
Paulus_305
A już łapię pankracy,pierwotnie nie ogarnąłem.Dzięki za info. :-)
Paulus_305
Zgadzam się z Hamsem co roku rozpoczęcia prac bez precyzowania co miało się tam znajdować jednak co do daty zgoda.Co do roku 1943 to mamy tutaj doczynienia tylko ze zwielokrotnieniem wysiłku i rozmachu prac.Nalezy tez postawić tezę że przez kilka lat mogło się zmienić pierwotne założenie co do przeznaczenia poszczególnych obiektów lub zmiana ich funkcji i adaptacji do nowych wytycznych.Przecież same projekty powstawały w Berlinie ale mimo wszystko poprawki zwykle są wnoszone na etapie inwestycji to przecież nie nowość.A co dopiero na tak ważnej budowie określanej kodem SIII.
Paulus_305
Jerzy Cera prawi dość rozsądnie na ogół się z nim zgadzam.Drogi pankracy267 Góry Sowie i Riese jako takie mają mnóstwo nie odkrytych tajemnic.Chyba nie masz pojęcia o czym piszesz.Tak jest zagadka na zagadce.To co zostało odkryte,ujawnione to jak się uważa około30,35% procent całości.
Paulus_305
Tak,rzeczywiście bardzo ciekawe.Wydaje się rozsądne i wiarygodne to co wtsłuchałem.Ale Gustav Streve jako komendant kwatery?? Pierwszy raz słyszę.
Paulus_305
Jednak ciekawe chociaż wolę temat Riese.Każdy ma swoje kółko zainteresowań.
Paulus_305
Mam nadzieje że będzie się działo.
Paulus_305
A dzięki za info j.lucy (chodzi mi tu o dalsze spotkania) o których wspomniałaś.Wcześniejsze jego wystąpienia naturalnie widziałem.Pozostaje czekać na kolejne.
Paulus_305
Tak,wypada się zgodzić z ridigerem.Sztuka retoryki nie jest mu obca zgodnie z zawodem uprawianym.Cóż wyszła tylko miła,wcale zgrabna pogawędka.Szkoda tylko że to zagajenie niczego nie wnosi.
Paulus_305
Informacje firmowane nazwiskiem Jerzego C zawsze są wnikliwe,rozsądne i merytoryczne.Oczywiście czekamy na książkę.To do piero będzie wydarzenie.

W TYM MIESIĄCU NASZYMI PATRONAMI SĄ:

Robert TKonrad PrzybytniakHanna MilczyńskaPaweł Mika41 200Marek RadzymińskiAnna ZgłobickaMarcin WieczorekMira MachnickiFankaDanka LenartLukasz KurowskiMarek MendelEwa DąbrowskaPrzemysław KulczykMariola RembeckaJaś ZaradnyArtur DziedzicDariusz PudełkoMichał Czerwiński
DOŁĄCZ DO NICH