Książ i RIESE - okiem przewodnika

Oglądasz bezpłatne 5 minut. Pełny materiał jest dostępny tylko dla posiadaczy kont PRO.

Wykup konto PRO aby cieszyć się naszymi filmami bez reklam oraz wesprzeć twórców.

Zarejestruj się

Książ i RIESE - okiem przewodnika
08 kwietnia 2014
Ocena widzów: 4,00

Przepiękna opowieść przewodnika po Zamku Książ – Andrzeja Gaika – na temat historii Zamku z czasów rodziny Hochberg von Pless oraz czasów późniejszych, II Wojny Światowej, schronienia dla Hitlera i jednego z obiektów kompleksu RIESE.
Komentarze: 5

ridiger
"Przepiękna opowieść" - pod względem krasomówczym. O wartościach merytorycznych nie będę się wypowiadał. Raz , że mi nie wypada. Dwa, że ci co wiedzą o co chodzi to już ocenili.
A ci co nie wiedzą, niech się uczą. ale nie na tym programie.
Paulus_305
Tak,wypada się zgodzić z ridigerem.Sztuka retoryki nie jest mu obca zgodnie z zawodem uprawianym.Cóż wyszła tylko miła,wcale zgrabna pogawędka.Szkoda tylko że to zagajenie niczego nie wnosi.
qarq
Szkoda, ze nie zapytano P.Jaroszewicza za zycia (może ta wiedza była gł. przyczyna jego mordu?!)
Ale zawsze mozna "poprosic" Rosjan o udostępnienie lub "półoficjalną sprzedaż" szcegółowych materiałów Książa Riese, Gór Sowich, Walimia, Wałbrzycha Riese2 po stronie Czech. Jak jajo Faberge "trafiło z ZSRR do us1menów to co za problema kupić kilka skrzyuń segregatorów ze "starymi papierzyskami". Dziwa Polska niewiedza przy akcie ze konsulat Niemiec we Wroclawiu liczy juz ponad 800 pełnoetatowych pracowników. No a ile samozwańczych "Bojówek" niemieckich kopie bezprawnie w dolnoślaskiej ziemi. Potrafia przyjaechać z całym serwisem ciękich maszyn, które potem po zabraniu "fantu" poprostu pozostawiają. Bardzo często owym maszynom towarzyszą dwa, trzy BMW X6 jub audi Q%/ Q7 z kazdum po czterech karków a kazdy z AK i bronią osobistą. Strzelanie do polaków zadojacych głupie pytania czy zwyczajne przygl,adanie się - narazie pod nogi - jest znane niemal kazdemu dolnoślazakowi. Oczywiscie nasza sprawna Policja nie interweniuje i jak taka sytuacja ma miejsce, to Policja szybko jedzie w drugą strone na sygnele scigać rowerzystę za brak światła w letni, słoneczny dzień. Jak to wszyskto człowiek widzi i skontempluje to chyba racje miał Churchil mówiac, ze Polacy udusza sie Dolnym Ślaskiem, Lubuszczyzna i Księstwem szczecińskim jak "tłustym indykiem".
qarq
Polacy dzisiaj rabuja wlasne linie kolejowe znaczneie skutecznie niż żoldaki z armii czerwonej czesto po raz pierwszy majacy w reku klucz do śrób. rur czy inne reczne narzedzie. (0% szeregowych z armi czerwonej pod koniec wojny to byli niepismienni i niewykwalifikowani do nijakich zajęć manualnych chłopi zza Uralu. Rosjanie Europejczycy w latach 1945/47 to były juz tzw "osoowe straty wojenne"
qarq
Najgorsza jest Konkluzja - jak sie nie jest właścicielem terenu, terytorium Państwa, Ziemi to normalnym jest ze kopanie, grzebanie w tunelach i badanie czy, gdzie i jakie znajduja sie podziemia, zabetonowane kompleksy fabryczne, etc jest surowo zabronione i zarezerwowane dla Włascicieli Tej Ziemi!
Komentowanie włączone dla kont PRO

Aby chronić się przed spamem ograniczyliśmy dodawanie komentarzy tylko do użytkowników posiadających konta PRO.

Zaloguj się.

Twój obecny typ konta

WIDZ DZIAŁAJ
WIDZ

Nie bądź tylko biernym widzem, weź udział w życiu naszej telewizji. Możesz mieć bezpośredni wpływ na kształt tworzonych programów. Dyskutuj, oceniaj, komentuj a nawet porozmawiaj prywatnie z autorami filmów. Dzięki powiadomieniom e-mailowym nie przegapisz też żadnej premiery.

Załóż konto

Zobacz pełne porównanie typów kont

TAGEN

Tagen - telewizja tworzona przez ludzi i dla ludzi.

Mówi się, że media to czwarta, a nawet pierwsza władza. To media pokazują nam świat z takiej a nie innej perspektywy tym samym mówiąc nam na co zwracać uwagę oraz co o danym wydarzeniu myśleć. Nie chodzi jednak o to co mówią i pokazują media, o wiele ciekawsze jest to czego nie mówią ani nie pokazują. Tagen.tv to telewizja internetowa współtworzona przez internautów. Nie boimy się żadnych tematów i chętnie pokazujemy wydarzenia, zjawiska czy ludzi z zupełnie innej perspektywy.

Zobacz profil Doceń autora

Inne filmy z kategorii Zagadki Historii

Oglądaj

OD słowa do słowa PRO

Oglądaj

Tajemnice budowy piramid - Dr Franc Zalewski PRO

Oglądaj

Złoty Pociąg - dzień drugi odkopywania PRO