Skarby sztolni Robert

Oglądasz bezpłatne 5 minut. Pełny materiał jest dostępny tylko dla posiadaczy kont PRO.

Wykup konto PRO aby cieszyć się naszymi filmami bez reklam oraz wesprzeć twórców.

Zarejestruj się

Skarby sztolni Robert
08 lipca 2014
Ocena widzów: 3,60

Sztolnia Robert w Szklarach, niegdyś bogata w minerały takie jak chryzoprazy, opale czy chalcedony wydobywane po to aby pozyskać z nich nikiel w hucie, dziś opustoszała i rozgrabiona. Znaleźli się jednak zapaleńcy – grupa przedsiębiorców z doświadczeniem, którzy postanowili wysprzątać sztolnię, zabezpieczyć ją przed włamywaczami, postarać się o opiekę i nadzór ze strony specjalistów od kwestii górniczych i udostępnić ją do zwiedzania. W trakcie zwiedzania prezentowane są zachowane użylenia kolorowych skał i minerałów, opowiadana jest historia kopalni i huty, prezentowane są archiwalne fotografie z epoki oraz odwiedzany jest schron przeciwatomowy. Zapraszamy na wycieczkę po sztolni w Szklarach.

www.kopalniaszklary.pl
Komentarze: 2

ludwika.dzikigoszczynska
Muszę się kiedyś wybrać izobaczyć te cuda,mam tylko nadzieję,że nie jest tam zbyt trudno,by dama po 70-tce to uczyniła.
A więc do zobaczenia,a kamienie różnorakie zbieram od zarania mych dziejów...Pozdrawiam.

j.lucy
Spokojnie i dama 70letnia i brzdąc 7letni sobie tam poradzą :) a miejsce ciekawe do zwiedzania :) pozdrawiam
Komentowanie włączone dla kont PRO

Aby chronić się przed spamem ograniczyliśmy dodawanie komentarzy tylko do użytkowników posiadających konta PRO.

Zaloguj się.

Twój obecny typ konta

WIDZ DZIAŁAJ
WIDZ

Nie bądź tylko biernym widzem, weź udział w życiu naszej telewizji. Możesz mieć bezpośredni wpływ na kształt tworzonych programów. Dyskutuj, oceniaj, komentuj a nawet porozmawiaj prywatnie z autorami filmów. Dzięki powiadomieniom e-mailowym nie przegapisz też żadnej premiery.

Załóż konto

Zobacz pełne porównanie typów kont

TAGEN

Tagen - telewizja tworzona przez ludzi i dla ludzi.

Mówi się, że media to czwarta, a nawet pierwsza władza. To media pokazują nam świat z takiej a nie innej perspektywy tym samym mówiąc nam na co zwracać uwagę oraz co o danym wydarzeniu myśleć. Nie chodzi jednak o to co mówią i pokazują media, o wiele ciekawsze jest to czego nie mówią ani nie pokazują. Tagen.tv to telewizja internetowa współtworzona przez internautów. Nie boimy się żadnych tematów i chętnie pokazujemy wydarzenia, zjawiska czy ludzi z zupełnie innej perspektywy.

Zobacz profil Doceń autora

Inne filmy z kategorii Zagadki Historii

Oglądaj

Świat jest inny odc.81 - Krew nie woda PRO

Oglądaj

Sprzyjaciele PRO

Oglądaj

Szukamy Prawdy cz.5 - Wrocławskie Metro PRO

W TYM MIESIĄCU NASZYMI PATRONAMI SĄ:

Jarosław KwaśnyRichard Trzesniowski Arkadiusz ŁukaszenkaSylwia BrzozowskaFankaKonto usunięteMaciej WalkowiakArtur ManturaBorys SkrzypczyńskiBartłomiej NosalRobert TAnna Natalia KuszajMichał MaronJarosław MorawiecMarcin MatusiakMarta PuszyńskaKonrad PrzybytniakHubert MazurPabloKatarzyna KędziorArkadiusz KuspitAndrzej AdamskiMarek RadzymińskiRafaelovinciAnna ZgłobickaArtur DziedzicMarcin WieczorekAnna OlejnickaTomasz BugiedaRoad DoesnotendUrszula PreisnarMarek MendelJacek Bucki
DOŁĄCZ DO NICH