Eksploracyjne puzzle

Nie przepadasz za oglądaniem reklam?

Zarejestruj się i wykup konto PRO aby cieszyć się naszymi filmami bez reklam oraz wesprzeć twórców.

Zarejestruj się

Eksploracyjne puzzle
25 sierpnia 2014
Ocena widzów: 4,20

Tomasz Jurek z Dolnośląskiej Grupy Badawczej przedstawi pięć tematów którymi grupa się zajmuje w odkrywaniu prawdy.
Są to : “Oczyszczalnia” obok zamku Książ , Podziemna kolej -Wałbrzych , Podziemia przy Wałbrzyskim ratuszu , Głuszyckie stawy oraz Odlewnia w Leśnej – Borowa. Fascynacja tematami Książa, skupia się na Nowym Zamku oraz jego podziemiach. Czy jest to słuszna droga? Uważam, że nie. Książ to nie tylko zamek i jego podziemia. Książ to kompleks, kilku obiektów podziemnych oraz rozbudowana infrastruktura naziemna. Książ to zakłady produkcyjno – badawcze, z nim powiązane. Nikt o tym nie mówił ani nie pisał? Nikt nie był w pozostałych obiektach podziemnych? Dlaczego? Myślę, że nastał już czas aby to ujawnić i wyjaśnić. „Opowieść jednej wałbrzyszanki” – wałbrzyska kolej podziemna. Co kryją podziemia przy wałbrzyskim Ratuszu? O czym piszczą raki przy głuszyckich stawach? Co tak naprawdę, działo się w odlewni w Leśnej?
Komentarze: 4

zypo
Ciekawa prelekcja. Nie mogliśmy przybyć, gdyż byliśmy na równorzędnej w sali obok, jednak nadrabiamy na Tagen.Tv .
tomipol1
Bardzo dobry kawał dobrej roboty.Konkretne fakty i dokumenty Aby tak dalej
honest71
dla mnie jest to w jakiś sposób porażające... mieszkałem w Wałbrzychu na początku lat '70 a o tak ciekawych "tematach" dowiaduje się dopiero teraz i w dodatku mieszkając na Górnym Śląsku...Panie Tomku brawo!!! czekam na następne "takie" wiadomości- pozdrawiam
ridiger
Dziękuje za komentarze. Pragnę poinformować, że pracuję dalej w tym temacie. Pojawiły się nowe informacje i świadkowie potwierdzający moje przypuszczenia. Myślę, że za niedługi czas bedę je mógł opublikować.
Komentowanie włączone dla kont PRO

Aby chronić się przed spamem ograniczyliśmy dodawanie komentarzy tylko do użytkowników posiadających konta PRO.

Zaloguj się.

Twój obecny typ konta

WIDZ DZIAŁAJ
WIDZ

Nie bądź tylko biernym widzem, weź udział w życiu naszej telewizji. Możesz mieć bezpośredni wpływ na kształt tworzonych programów. Dyskutuj, oceniaj, komentuj a nawet porozmawiaj prywatnie z autorami filmów. Dzięki powiadomieniom e-mailowym nie przegapisz też żadnej premiery.

Załóż konto

Zobacz pełne porównanie typów kont

Festiwal.Tajemnic

Dolnośląski Festiwal Tajemnic w zamku Książ - impreza, której tematyka jest związana z tajemnicami Dolnego Śląska, ukrytymi na tym terenie skarbami, złotem, dokumentami i dziełami sztuki oraz eksploracją. Festiwal jest autorskim projektem Joanny Lamparskiej, dziennikarki i podróżniczki, autorki wielu książek o tajemnicach Dolnego Śląska, od kilkunastu już lat promującej region dolnośląski poprzez jego tajemniczość.

Zobacz profil Doceń autora

Inne filmy z kategorii Zagadki Historii

Oglądaj

Mumia jako lek - Monika Urbanik PRO

Oglądaj

legenda polskiej sztuki wyrobu oręża PRO

Oglądaj

Włodarz – tajne bronie Hitlera PRO