Tajemnice Gór Sowich - "Rüdiger"

Oglądasz bezpłatne 5 minut. Pełny materiał jest dostępny tylko dla posiadaczy kont PRO.

Wykup konto PRO aby cieszyć się naszymi filmami bez reklam oraz wesprzeć twórców.

Zarejestruj się

Tajemnice Gór Sowich - "Rüdiger"
16 grudnia 2013
Ocena widzów: 4,00

Tomasz Jurek ze Stowarzyszenia “Dolnośląska Grupa Badawcza” opowiada o legendarnym węźle łączności telekomunikacyjnej III Rzeszy o kryptonimie “Rüdiger”. Czy istnieją szanse na odnalezienie centrali łączącej wszystkie linie telekomunikacyjne? Góry Sowie powoli odkrywają swoje tajemnice, badacze nie ustają w dociekaniach, prawda ujrzy światło.
Komentarze: 2

Paulus_305
Świetna narracja Tomku.Jak zwykle merytorycznie i tręściwie ale także ciekawie,nie wszystko wiedziałem.Rüdiger temat rzeka jesli nie ocean.Fakt Tomku Riese było bardziej rozległe niż się obecnie "popularnie" wydaje.
Jusif
Panie "Ridiger", filmik ciekawy w kategorii "Tajemnice i Sensacje III Rzeszy". Dowiedziałem się o paru rzeczach, o których nie miałem pojęcia np. o sudeckiej Arce. Stąd już jest proste skojarzenie z mityczną ostatnią redutą obrony - "twierdzą alpejską".
Ale, jako, że nie o "Ridigerze", a już o dr. Tomaszu Jurku piszą tu: www.festiwaltajemnic.pl/tomasz-jurek/ "jako biegły bezwzględnie wykorzystuje swą zdolność do jasnej argumentacji wprawiając w zakłopotanie asy palestry, szybkość reakcji słownej, dystans i opanowanie czynią go skutecznym tropicielem prawdy", dlatego w kategorii "Dokument" - wymagałbym dużo faktów, mniej sensacji. Zabrakło mi zdjęć, dokumentów oraz informacji np. o tunelu pod Ogorzelcem.
"Pierwsze śliwki - robaczywki". Liczę (na cz. II i III) i życzę, by kolejne odcinki były coraz lepsze, a pozostanę uważnym telewidzem świetnej i niezależnej telewizji internetowej TAGENTV.
Komentowanie włączone dla kont PRO

Aby chronić się przed spamem ograniczyliśmy dodawanie komentarzy tylko do użytkowników posiadających konta PRO.

Zaloguj się.

Twój obecny typ konta

WIDZ DZIAŁAJ
WIDZ

Nie bądź tylko biernym widzem, weź udział w życiu naszej telewizji. Możesz mieć bezpośredni wpływ na kształt tworzonych programów. Dyskutuj, oceniaj, komentuj a nawet porozmawiaj prywatnie z autorami filmów. Dzięki powiadomieniom e-mailowym nie przegapisz też żadnej premiery.

Załóż konto

Zobacz pełne porównanie typów kont

TAGEN

Tagen - telewizja tworzona przez ludzi i dla ludzi.

Mówi się, że media to czwarta, a nawet pierwsza władza. To media pokazują nam świat z takiej a nie innej perspektywy tym samym mówiąc nam na co zwracać uwagę oraz co o danym wydarzeniu myśleć. Nie chodzi jednak o to co mówią i pokazują media, o wiele ciekawsze jest to czego nie mówią ani nie pokazują. Tagen.tv to telewizja internetowa współtworzona przez internautów. Nie boimy się żadnych tematów i chętnie pokazujemy wydarzenia, zjawiska czy ludzi z zupełnie innej perspektywy.

Zobacz profil Doceń autora

Inne filmy z kategorii Zagadki Historii

Oglądaj

Skarby sztolni Robert PRO

Oglądaj

Świat jest inny - cz.14 - trzecie dno PRO

Oglądaj

Opowiem Ci o Polsce - Ryszard Relidzyński... PRO