ladydaga07
Ze słowem doula spotkałam sie w Grecji i tam postrzegane jest pejoratywnie.Jest używane w kontekście np." Zrób to sama-nie jestem twoją doulą" czyli twoją darmową służącą (niewolnicą ),kobietą wypełniajacą twoje rozkazy odnośnie pracy (dulia znaczy praca)
Nie podoba mi się użycie tego słowa w języku polskim.
Nie musimy zapożyczać słów obcych,niezrozumiałuch dla wiekszości ludzi.Można znależć ładne ,NASZE POLSKIE odpowiedniki.
ladydaga07
Jestem bardzo szczęśliwa,że mogę być widzem tak wspaniałych i rzeczowych wykładów.Każdy z nich jest niesamowitym,dla mnie bardzo wiarygodnym przeżyciem i pogłębieniem wiedzy.
Mówił Pan o duszach,które nie wiedzą gdzie pójść i o tym,że jest prosty sposób,aby pomóc im odejść.Czy mógłby Pan podzielić się tą wiedzą? Niedawno odszedł mój tato.Bardzo bał się śmierci i nie wierzył,ze odejdzie. Choć przeżył wiele lat ,był materialistą i człowiekiem zmanipulowanym przez KKatolicki. Za życia nie mogłam mu pomóc,gdyż uważał mnie za odszczepieńca i heretyczkę.Może udałoby się zrobić to teraz?
Pozdrawiam Pana i Panią Justynkę i czekam na nastepny wykład.
ladydaga07
Jestem pod wielkim wrażeniem Pańskiej wiedzy i kompetencji.Jedynym mankamentem tego pokazu były niemiłosiernie skrzypiące drzwi.

W TYM MIESIĄCU NASZYMI PATRONAMI SĄ:

Sylwia BrzozowskaMira MachnickiFankaKonto usunięteArtur ManturaDanka LenartArtur ManturaMaciej WalkowiakAgnieszka  Barczak Agnieszka CzerczukBartłomiej NosalJarosław RolaMichał KwiatkowskiRobert TArtur DziedzicHubert MazurKonrad PrzybytniakPaweł MikaJarosław NiwińskiKatarzyna KędziorArkadiusz KuspitMarek RadzymińskiDread Pirate RobertsAnna ZgłobickaRafaelovinci41 200Marcin WieczorekElżbieta MajewskaGrażyna KolachaEla EsMarcin ZgolińskiMarek Mendel
DOŁĄCZ DO NICH