0
ewo - "Amerykańscy naukowcy po latach w końcu odkryli jak zrozumieć kobietę

Niestety ta krótko po odkryciu zmieniła zdanie na wszystkie kluczowe tematy.

http://innemedium.pl/sites/default/files/imagecache/400naszerokoscbeztxt/images/1387461247_z3pn2p_600.jpg

Ps.
Cieszę się, że spodobał Ci się mój koment.
pozdrawiam
0
Trzy obrazki to za szybkie wnioski, ale przy 50-tej odsłonie można pokusić się o zdanie.

Trzeba przyznać, że Tadzio ma rację, jak mówi, że bajdurzy znacznie.

Brak konsekwencji a więc odpowiedzialności za słowa, używanie ich w różnych formach i znaczeniach, daje całkowity chaos bez ładu i składu, choć jak się zorientuje, że użył słowa w niewłaściwym znaczeniu to nawet przeprasza, mimo, że rzekomo nie uznaje konsekwencji; (niestety rzadko orientuje się w tym, że użył słowa w złym znaczeniu)

Tadzio jest jak domowy piesek, który, wymknąwszy się z domu biega i szwenda się w kółko tu i tam (brak konsekwencji), jego opisy symbolicznych rysuneczków są płytkie, „z epicentrum" w jego własnym pępku, jednym słowem dziecinne; ale przełykanie i naiwna, łobuzersko chłopięca mina niektórym „starszym” paniom podobają się i wystarczają zamiast konsekwentnej treści;

I na Ojca! – jeżeli Ziemia jest w EPI-centum "wszech-świata", to znaczy, że Słońce jest w centrum tego jego malutkiego świata.

Podsumowując na te 50-te spotkanie:
gratuluję zmiany pampersa na większy rozmiar.

Oraz:

Amma
3 miesiące, 3 tygodnie temu
napisała:

Otóż to pan Owsianko wiele razy pokazał nie tylko tu że znakomicie potrafi insynuować przewrotnie dorabiając tzw. ideologię!


0
0 @panie-kracy, z mojej strony „krytyka” jest zawsze pożądana, a Twoja przenikliwość dotycząca: „nie obchodzi cie historia wczesniejszych wieczorynek” budzi uznanie (z wyjątkiem oczywiście pisowni).

Mimo wszystko, mam nadzieję docenienia z Twojej strony możliwości wyrażenia i podkreślenia, że z Twojej strony były to przyjacielskie acz nieokrzesane możliwości zadnia: „moich tam nieodpowiedzianych pytan w adekwatny i godny przyjecia sposob „.
0
Skoro jednak domaga się wraz z Justynką jakiejś reakcji, to mam propozycję, aby jeszcze raz zebrał i przytoczył definicje takich pojęć jak:

- rozwój duchowy
- duch, dusza
- świadomość
- wszechświat
- epicentrum
- Bóg, bóg, Ojciec
- miłość
- medytacja
(zaznaczam, że propozycja nie jest podchwytliwa, gdyż Tadeusz znakomicie „obrał”, wręcz ogołocił je z wszelkich naleciałości i nawarstwień którymi obrosły)

a następnie chociaż spróbował, konsekwentnie je stosować, zwłaszcza przy próbie omówienia

INTENCJI

P-ozdrawiam
0
Kilka refleksji (zgodnie z formułą proponowaną przez Tadzia)

- o uczuciu i emocji:

Świat jest uczuciem, a emocje to osobiste reakcje na świat.

- o niezwykle ważnym pytaniu (niestety źle zaadresowanym):

Jak uwolnić się od przeszłości - często zwanej karmą?

Jest to pytanie natury zasadniczej (fundamentalnej), odpowiedź daleko przekracza ramy takich skromnych 300 słów wpisu. Proszę dalej szukać – „kto szuka ten znajdzie”, odpowiedzi przyjdą, zgodne z poziomem na którym zadaje się pytanie.

- jeśli chodzi o „psychiatrę”

Jak zwykle Tadzio znakomicie „załatwił sprawę”, a Justynka mogłaby nie brać tego do siebie, mając na względzie, że tego typu insynuacje w zdecydowanej większości są projekcją autora;
nie ma najmniejszego powodu reagować na nie.

- Odnośnie wymiarów, gęstości i ich kolorów, oraz przytoczona, (dość naiwna), jakaś „antrowisowa” klasyfikacja, którą Tadzio poprawiał, zgadzał się, lub nie;
wielce mnie zdumiało, że o coś tam by się spierał, czy nawet kłócił.

Są to tylko KLASYFIKACJE, czyli rodzaje pom(n)ocników (chodzików) jakie fundujemy pociechom zanim nauczą się samodzielnie chodzić. To takie dziecięce kłótnie o to, kto ma lepszy chodzik. Pewnie, że są bardziej lub mniej funkcjonalne chodziki (klasyfikacje), ale kłócić się o to ...

Tak samo jak fakt, że wszelkie „interpretacje” Tadzia, są niezwykle dziecinne czy naiwne - OK, zgadzam się;
ale mieć o to pretensje, to jak mieć pretensje do siebie za powyższe cechy.

Tadzio znakomicie rozbraja wszelką negatywność skierowaną wobec niego, dlatego jest dziecięco rozbrajający, jeżeli mu to odpowiada i wystarcza ... to dlaczego nie
0
Zabawna jesteś Zyta. Jak jakiś futrzaczek goniący za własnym ogonem.

Przy tak zdeklarowanym egoizmie, nie można niczego poza sobą zobaczyć, a tym bardziej „zrozumieć”.

Gdybyś jednak choć na chwilę oderwała wzrok od swego egotyzmu, dostrzegłabyś jak bardzo kolorowy jest świat, a być może i zauważyłabyś znaczenia kolorów.

Gdybyś zechciała wtedy uporządkować nieco, to co byś zobaczyła, to wzięłabyś jakikolwiek pryzmat, przepuściłabyś przez niego białe światło i zobaczyłabyś, że kolory są uporządkowane w oktawę, (tęczę) gdzie mamy 7 (siedem, nie 8, ósmy jest początkiem następnej oktawy, jak na fortepianie, jak dni tygodnia itd.,) kolorów, tonów tęczy.(naocznie, namacalnie, doświadczalnie)

Być może przekonałabyś się wówczas, że ten świat zwany „naszym wszechświatem”, ma strukturę OKTAWY, gdzie półtony są obszarami granicznymi, w których zlewają się dźwięki lub kolory z sąsiednich obszarów (sfer), dlatego niektórzy mówią o 12-tym a nawet 13-tym wymiarze czy gęstości, gdzie
13-ty to pierwszy ton, kolor, następnej oktawy doświadczenia.

Dalej być może zauważyłabyś, że kolory i dźwięki w „naszym” świecie, nie są czyste (dlatego zaproponowałem pryzmat) , a więc wymagają oczyszczenia i stąd proponowana klasyfikacja, która jest najbardziej zaawansowaną (i dlatego być może Cię przerasta) klasyfikacją, dokładnie wskazującą WZORZEC i jego ZNIEKSZTAŁCENIA, aby móc nad nimi popracować i wrócić do piękna i harmonii, czyli:


„Od wewnętrznego jestestwa,
poprzez widzenie, dźwięk, dotyk i uczucie
manifestuje się ścieżka,
okna i drzwi do nieznanego,
które zawsze prowadzą z powrotem
do wewnętrznego jestestwa.”

Bashar

ale energia, (jej przepływy, wiry), tęcze, oktawy to tylko ...bo(n)bon dla ego-tyków.
„Całą moc i uwagę oddających sobie.”
0
VII. CZAKRA KORONY: KOLOR = FIOLET

PYTANIE: Kiedy jest odczucie w czakrze korony podczas medytacji, co się dzieje?

RA: Istota doświadcza wpływów w tym centrum energii, by je użyć w któryś z wymienionych sposobów:

(1) do odblokowania tego centrum

(2) do jego dostrojenia, by dopasować jego harmonię do innych centrów energii

(3) lub do aktywowania bramy do inteligentnej nieskończoności. (K3, 32)

RA: (Centrum fioletowego promienia) jest po prostu całkowitą ekspresją wibracyjnego kompleksu umysłu ciała i ducha istoty. Jest, jakim będzie, „zrównoważone” czy „niezrównoważone” nie ma znaczenia na tym poziomie energii, gdyż ono przekazuje i odbiera w swej własnej równowadze. Jakimkolwiek zniekształcenie może być, nie może być manipulowane, jak to może być z innymi centrami i dlatego nie posiada szczególnej wagi dla oglądu równowagi istoty. (K3, 31) Wstępowanie energii kończy się na indygo (czakrze wewnętrznego oka). Fioletowy promień jest termometrem lub wskaźnikiem całości."
0
V. CZAKRA GARDŁA: NIEBIESKI PROMIEŃ, KOMUNIKOWANIE SIĘ, PIERWSZY PROMIEŃ PROMIENIOWANIA (WYRAŻANIA) SIEBIE BEZ WZGLĘDU NA JAKIEKOLWIEK DZIAŁANIA INNYCH

RA: Kiedy zielony promień został osiągnięty, zdolność przejścia do niebieskiego promienia jest natychmiastowa i wymaga tylko wysiłków jednostki.

RA: Pierwszym dawaniem poza zielonym promieniem jest dawanie akceptacji (uznania) lub wolności, w ten sposób pozwalanie na (zaistnienie) sposobności odczucia akceptacji u odbiorcy przekazu energii niebieskiego promienia, a więc pozwalanie, aby inna jaźń wyrażała samą siebie dawcy promienia.

RA: Centrum niebieskiego promienia przepływu energii jest tym centrum, które po raz pierwszy jest odprowadzającym, jak również wprowadzającym. Ci, którzy są zablokowani w tym obszarze, mogą mieć trudności w uchwyceniu kompleksów duch/umysł ich własnej istoty i dalszą trudność w takim wyrażeniu zrozumienia siebie.

Istoty zablokowane w tym obszarze mogą mieć trudności w zaakceptowaniu przekazów od innych kompleksów umysł/ciało/duch.

RA: Istota niebieskiego promienia jest współ-Twórcą.

VI. WEWNĘTRZNE OKO LUB CZAKRA SZYSZYNKI – PROMIEŃ INDYGO

RA: PROMIEŃ INDYGO MOŻNA OTWORZYĆ TYLKO PRZEZ POWAŻNĄ DYSCYPLINĘ I TRENING W DUŻEJ MIERZE ZWIĄZANY Z AKCEPTACJĄ SIEBIE NIE TYLKO JAKO SPOLARYZOWANEJ I ZRÓWNOWAŻONEJ JAŹNI, ALE JAKO PRAWDZIWEGO TWÓRCY, JAKO ISTOTY O NIEOGRANICZONEJ WARTOŚCI, TO OBUDZI FUNKCJONOWANIE PROMIENIA INDYGO.

RA: Centrum energii promienia indygo jest karmione, jak wszystkie centra energii, przez doświadczenie – ale zdecydowanie więcej, niż inne, jest karmione przez to, co nazwaliśmy zdyscyplinowaniem osobowości.

RA: PROMIEŃ INDYGO JEST PROMIENIEM ŚWIADOMOŚCI STWÓRCY JAKO SIEBIE.

W ten sposób ten, którego wibracje promienia indygo zostały aktywowane, może ofiarować przekaz energii Stwórcy do Stwórcy.

RA: Promień indygo, pomimo cenności, jest tym promieniem, nad którym pracuje tylko adept (biegły), jak byście to określili. Jest on bramą do inteligentnej nieskończoności przeprowadzającą inteligentną energię. Jest to tym centrum energii, które jest rozważane przez tajemne nauki i okultyzm, ponieważ jest to ten promień, który ma nieograniczone możliwości. Ci, którzy uzdrawiają, nauczają i pracują dla Stwórcy w każdy sposób, który może być postrzegany jako zrównoważony, są tymi od promienia indygo.

RA: Ci, którzy są zablokowani na tym (promienia indygo) centrum mogą doświadczać zmniejszenia się dopływu inteligentnej energii z powodu manifestacji, które ukazują się jako niegodziwość... Zrównoważenie promienia indygo jest całkowicie centralne dla rodzaju pracy zwracającej się w stronę kompleksu duchowego, który wtedy wpływa na transformacje lub transmutacje trzeciej gęstości w czwartą gęstość,

to jest centrum energii przyjmujące najmniej zniekształcone wypływy miłości/światła z inteligentnej energii, jak również potencjał dla klucza do bramy inteligentnej nieskończoności.0
B. BLOKADY ZWIĄZANE Z EGO

Trzecia blokada najdokładniej przypomina to, co nazwaliście ego. Jest to żółty promień lub centrum splotu słonecznego. Blokady w tym centrum będą się często manifestować jako zniekształcenia w kierunku manipulacji władzą i innych zachowań społecznych, odnoszących się do tych bezpośrednio związanych z kompleksem umysł/ciało/duch. Ci, którzy mają blokady tych trzech pierwszych centrów energii, czyli splotów (tj. czerwonego, pomarańczowego, żółtego), będą mieli ciągłe trudności związane ze zdolnością dalszego poszukiwania przez nich Prawa Jedynego. (K1, 145)

C. PO RAZ PIERWSZY WYSTĘPUJE W NIEKTÓRYCH ROŚLINACH I ZWIERZĘTACH

PYTANIE: Co jest najprostszym bytem, który ma zarówno pomarańczowy, jak i żółty promień centrów energii?

RA: Te mające natury zwierzęce i roślinne, które stwierdzają konieczność reprodukcji przez techniki biseksualne, czy które uważają za konieczne zależeć w jakiś sposób od innych, by przeżyć i wzrastać. (K2, 89)

IV. CZAKRA SERCA: PROMIEŃ ZIELONY, PROMIEŃ WSPÓŁCZUCIA i WSZECH-WYBACZAJĄCEJ MIŁOŚCI (K2,92)

A. PUNKT ZWROTNY

RA: Z transferem energii zielonego promienia dochodzisz do punktu zwrotnego w seksualności, jak i w innych rodzajach doświadczenia. Zielony promień może być zwrócony na zewnątrz, wtedy istota chętniej daje niż bierze. (K2, 39)

DZIAŁALNOŚĆ ZIELONEGO PROMIENIA POLEGA NA WSZECH-WSPÓŁCZUJĄCEJ MIŁOŚCI, KTÓRA NIE WYMAGA ODWZAJEMNIENIA. (K4, 77)

B. TRAMPOLINA DO NIESKOŃCZONEJ INTELIGENCJI

RA: Centrum serca czy zielony promień jest ośrodkiem, z którego istoty trzeciej gęstości mogą – powiedzmy – odbić się (wyekspediować) do nieskończonej inteligencji. Blokady w tej sferze mogą manifestować się jako trudności w wyrażaniu tego, co możecie nazwać uniwersalną miłością lub współczuciem. (K1, 145)

C. MOŻLIWE ZWROTY

RA: Aktywacja zielonego promienia jest zawsze narażona na (oddziaływanie) żółtego lub pomarańczowego promienia posiadania. Strach (wypływający) z posiadania, pragnienie posiadania, strach przed byciem własnością, pragnienie, by być własnością: są one zniekształceniami, które będą powodować dezaktywację przekazywania energii zielonego promienia. (K2, 43)

RA: Wpływy prawdziwego koloru zieleni, działające na istoty żółtego promienia, skłoniły wiele istot do zwrócenia się bardziej w stronę rozważania (zabezpieczenia) siebie, niż do postępowania naprzód w stronę szanowania innych istot lub zielonego promienia. To może nie być postrzegane jako mające naturę negatywnej polaryzacji, jako że istota o negatywnej polaryzacji pracuje bardzo intensywnie z najgłębszą manifestacją energii grupy żółtego promienia, szczególnie nad manipulacjami innymi jaźniami dla służby sobie. Ci zwracają się do pomarańczowego promienia, a my musimy dodać, że jest wielu w tym czasie na waszym poziomie, którzy odczuwają wibracje prawdziwego koloru zieleni i dlatego odpowiadają przez odrzucanie działań związanych z rządem i stowarzyszeniami jako takimi i ponownie poszukują siebie.
0
"7 CZAKR, ICH PROMIENIE I BLOKADY

I. CZAKRA KORZENIA: CZERWONY PROMIEŃ, PROMIEŃ PODSTAWY

RA: Energia podstawowa czerwonego promienia – ten promień jest podstawowym promieniem wzmacniającym dla każdej gęstości. (K2, 77)

RA: Biegun południowy (czakra korzenia) jest tym, który ciągnie. On ciągnie do siebie te rzeczy, które są z nim powiązane. Ten czerwony promień będący najniższym centrum fizycznego pojazdu (nosiciela), będzie miał jako pierwszy okazję zareagować na jakiekolwiek doświadczenie. On ma okazję zadziałać najpierw i dlatego łączy się z przeżyciem. Gdy jest zrównoważony i odblokowany, wiele otwiera się przed poszukującym. (K2, 128)

RA: Pierwszym równoważeniem jest Malkuth czyli Ziemia, kompleks wibrującej energii nazywany kompleksem czerwonego promienia. Zrozumienie i zaakceptowanie tej energii jest podstawowe. (K1, 144)

II. CENTRUM EMOCJONALNE CZY OSOBISTE: PROMIEŃ POMARAŃCZOWY, PROMIEŃ PRZEMIESZCZANIA SIĘ W STRONĘ ŻÓŁTEGO PROMIENIA

RA: Następny kompleks energii, który może być zablokowany, jest kompleksem emocjonalnym lub osobistym, znanym także jako kompleks pomarańczowego promienia. Jego blokada będzie się często przejawiać jako dziwactwa lub zniekształcenia związane z rozumieniem siebie samego czy akceptacją siebie. (K1, 145)

RA: Pomarańczowy promień jest tym, który oddziałuje lub jest wzorcem wibracyjnym, w którym kompleks umysł/ciało/duch wyraża swą moc na indywidualnym podłożu. Władza nad jednostkami może być postrzegana jako promień pomarańczowy. Ten promień był dosyć mocny wśród waszego ludu na indywidualnym podłożu. Możecie ujrzeć w tym promieniu traktowanie innych jaźni jako nie-istot, niewolników czy własności (rzeczy), w ten sposób odbierając innym jaźniom jakikolwiek status. (K2, 38)

III. 3 CZAKRA ŻÓŁTEGO PROMIENIA: PROMIEŃ SAMOŚWIADOMOŚCI I INTERAKCJI Z INNYMI (K2, 92)

A. POWIĄZANIA Z GRUPAMI

RA: Żółty promień dotyczy istoty w relacjach z grupami i społeczeństwami. Jest on w centrum wrogich działań, w których jedna grupa istot czuje konieczność i słuszność zdominowania innych grup istot, aż nie nagną ich woli do woli mistrzów. (B2, 38)

RA: Zwykłą naturą interakcji seksualnych, jeśli ktoś jest żółty lub pomarańczowy w podstawowych (głównych) wzorach wibracyjnych, to jest zablokowany i wtedy (towarzyszy mu) nienasycony głód z powodu tej blokady. Kiedy oboje są w tym wzorcu, jedna istota doświadcza przyjemności z upokarzania się i poddaństwa oraz niewolnictwa, druga doświadcza przyjemności panowania i kontroli nad inną istotą. W ten sposób jest doświadczany transfer seksualnej energii o negatywnej polaryzacji. (K2, 39)

W TYM MIESIĄCU NASZYMI PATRONAMI SĄ:

Jarosław KwaśnyRichard Trzesniowski Arkadiusz ŁukaszenkaSylwia BrzozowskaFankaKonto usunięteMaciej WalkowiakArtur ManturaBorys SkrzypczyńskiBartłomiej NosalRobert TAnna Natalia KuszajMichał MaronJarosław MorawiecMarcin MatusiakMarta PuszyńskaKonrad PrzybytniakHubert MazurPabloKatarzyna KędziorArkadiusz KuspitAndrzej AdamskiMarek RadzymińskiRafaelovinciAnna ZgłobickaArtur DziedzicMarcin WieczorekAnna OlejnickaTomasz BugiedaRoad DoesnotendUrszula PreisnarMarek MendelJacek Bucki
DOŁĄCZ DO NICH