Wyrastałem w cieniu Riese

Oglądasz bezpłatne 5 minut. Pełny materiał jest dostępny tylko dla posiadaczy kont PRO.

Wykup konto PRO aby cieszyć się naszymi filmami bez reklam oraz wesprzeć twórców.

Zarejestruj się

Wyrastałem w cieniu Riese
25 sierpnia 2016
Ocena widzów: 3,30

Wieloletni eksplorator, przewodnik i badacz przedstawia żywą historię Gór Sowich przez pryzmat zeznań i opowiadań świadków. Będzie sporo poszukiwawczych i opowieści oraz relacje ostatnich badań w kompleksie Sobonia. Wyniki badań wydają się bardzo obiecujące, ale o tym, czy szykuje się kolejna sensacja jedynie podczas tego wykładu.
Komentarze: 2

pretorian1972
Bardzo dziękuję :-)
Romeo
4:30 "14 000 ludzi pracowało w Riese z czego prawie połowa zginęła."
Brawo panie prelegencie. Pięć minut filmu a już tyle fałszu. Ta liczba pewnie dotyczy samego tylko kompleksu Soboń a te 14 tysięcy możliwe że ciągle tam jeszcze jest. Należy tu przypomnieć, że ciągle jeszcze jest "manko" na 80 - 120 tysięcy ludzi, których w skrzętnie prowadzonych rejestrach niemieckich nie ma wzmianek o ich śmierci - powód tu teraz nie ważny. Nie na odnotowanego ich zgonu. Po prostu "wyparowali". Tych ludzi nie doszukał się czerwony Krzyż, a gdzie jeszcze ci, po których "nie zgłosili się" inni, bo już nie mieli rodzin, czy z innych względów? Oznacza to - mi mniej ni więcej - że gdzieś tam jeszcze "są". Duża ich część pewnie w Lubiążu, ale chyba niemal cala reszta właśnie w Riese.

Prelegent opowiadał, że jest jego babka była niemką a dziadek żydem? Nie dziwi mnie to... A on sam z zawodu jest leśnikiem? Tym bardziej!
Komentowanie włączone dla kont PRO

Aby chronić się przed spamem ograniczyliśmy dodawanie komentarzy tylko do użytkowników posiadających konta PRO.

Zaloguj się.

Twój obecny typ konta

WIDZ DZIAŁAJ
WIDZ

Nie bądź tylko biernym widzem, weź udział w życiu naszej telewizji. Możesz mieć bezpośredni wpływ na kształt tworzonych programów. Dyskutuj, oceniaj, komentuj a nawet porozmawiaj prywatnie z autorami filmów. Dzięki powiadomieniom e-mailowym nie przegapisz też żadnej premiery.

Załóż konto

Zobacz pełne porównanie typów kont

Festiwal.Tajemnic

Dolnośląski Festiwal Tajemnic w zamku Książ - impreza, której tematyka jest związana z tajemnicami Dolnego Śląska, ukrytymi na tym terenie skarbami, złotem, dokumentami i dziełami sztuki oraz eksploracją. Festiwal jest autorskim projektem Joanny Lamparskiej, dziennikarki i podróżniczki, autorki wielu książek o tajemnicach Dolnego Śląska, od kilkunastu już lat promującej region dolnośląski poprzez jego tajemniczość.

Zobacz profil Doceń autora

Inne filmy z kategorii Zagadki Historii

Oglądaj

Pasja szukania - Jerzy Cera PRO

Oglądaj

Historia Biblii - cz.2 PRO

Oglądaj

wiec słowiański PRO

W TYM MIESIĄCU NASZYMI PATRONAMI SĄ:

Jarosław KwaśnyRichard Trzesniowski Arkadiusz ŁukaszenkaSylwia BrzozowskaFankaKonto usunięteMaciej WalkowiakArtur ManturaBorys SkrzypczyńskiBartłomiej NosalRobert TAnna Natalia KuszajMichał MaronJarosław MorawiecMarcin MatusiakMarta PuszyńskaKonrad PrzybytniakHubert MazurPabloKatarzyna KędziorArkadiusz KuspitAndrzej AdamskiMarek RadzymińskiRafaelovinciAnna ZgłobickaArtur DziedzicMarcin WieczorekAnna OlejnickaTomasz BugiedaRoad DoesnotendUrszula PreisnarMarek MendelJacek Bucki
DOŁĄCZ DO NICH