Zeitgeist Moving Forward: Patologia Społeczna

Nie przepadasz za oglądaniem reklam?

Zarejestruj się i wykup konto PRO aby cieszyć się naszymi filmami bez reklam oraz wesprzeć twórców.

Zarejestruj się

Zeitgeist Moving Forward: Patologia Społeczna
17 czerwca 2015
Ocena widzów: 3,30

Druga część filmu Petera Josepha przedstawia nam nową perspektywę w postrzeganiu naszego obecnego modelu ekonomicznego: na ile rzeczywiście niezbędne są pieniądze, prawo prywatnej własności, różnice pełnomocnictw i prawa ekonomicznych agentów. Czy zaplanowane postarzanie produktów jest tylko nielegalną praktyką czy może skutkiem patologicznego systemu ekonomicznego? Jak możemy zmienić obecny stan rzeczy?

Lektor: Karol Wałkowski
Komentarze: 3

pankracy267
Bardzo dobre odzwierciedlenie obecnego chorego systemu,ktory konczy sie juz dzieki wzrastajacej swiadomosci ludzkiej w coraz to brutalniejszej ekonomicznej rzeczywistosci i nie tylko.
Nastepstwem tej antyludzkiej skorumpowanej machiny bedzie jak zwykle nastepna wojna i totalne samozniszczenie.
Wraz ze wzrostem liczebnosci ludzi i propagowania falszywej propagandy m.in.przez media ludzkosc osiagnie jeszcze wiekszy stopien degeneracji,
co w koncowym efekcie doprowadzi do zaglady zycia na Ziemi.
Komentowanie włączone dla kont PRO

Aby chronić się przed spamem ograniczyliśmy dodawanie komentarzy tylko do użytkowników posiadających konta PRO.

Zaloguj się.

Twój obecny typ konta

WIDZ DZIAŁAJ
WIDZ

Nie bądź tylko biernym widzem, weź udział w życiu naszej telewizji. Możesz mieć bezpośredni wpływ na kształt tworzonych programów. Dyskutuj, oceniaj, komentuj a nawet porozmawiaj prywatnie z autorami filmów. Dzięki powiadomieniom e-mailowym nie przegapisz też żadnej premiery.

Załóż konto

Zobacz pełne porównanie typów kont

RuchZeitgeist

Ruch Zeitgeist jest pokojową, promującą zrównoważony rozwój grupą ludzi działających obecnie w ponad 1000 Regionalnych Chapterach w 70-ciu krajach świata. Podstawowa struktura Ruchu zawiera w sobie Chaptery, Zespoły, Projekty i Wydarzenia. Chaptery są zasadniczo tym co definiuje Ruch i każdy z nich pracuje nie tylko na rzecz szerzenia świadomości na temat źródeł naszych dzisiejszych problemów społecznych, ale też w celu przedstawienia logicznych, naukowych rozwiązań i metod, którymi możemy się posłużyć by zaktualizować i poprawić nieco obecny system społeczny i stworzyć prawdziwie odpowiedzialne, zrównoważone, pokojowe społeczeństwo na świecie. Działając poprzez globalne i regionalne projekty edukacyjne i programy społeczne, mamy na celu stworzenie globalnego ruchu, jednoczącego ludzi niezależnie od narodowości, religii czy poglądów politycznych, skupiającego ich wokół wspólnych wartości i potrzeb, związanych z naszym przetrwaniem i rozwojem.
Ruch Zeitgeist zakłada, że poprzez edukację społeczeństwa i aktywizm ukazujący problemy i alternatywne rozwiązania dla obecnego, upadającego już systemu, możemy doprowadzić do zaniku poparcia społecznego dla obecnego systemu i otworzyć furtkę zmianom, które prędzej czy później musza nadejść. Według nas tradycyjne metody prowadzenia polityki i handlu nie są wystarczające do wprowadzenia takich zmian w systemie, które uczynią go wystarczająco zrównoważonym i przyjaznym człowiekowi ponieważ oparte są na tej samej błędnej i tradycjonalistycznej logice, która doprowadziła nas do tych problemów.
Celem prowadzącym do przemiany, kiedy uwaga społeczeńśtwa będzie dostatecznie skupiona na tym zagadnieniu, będzie wprowadzenie takiego modelu gospodarczego, który oparty będzie na prawdziwie naukowym toku myślenia uwzględniającym techniczne czynniki wspierające ludzkie predyspozycje, zdrowie społeczne i odpowiedzialność środowiskową w sposób długoterminowy. Jako, że ten nowy model oparty jest na Zarządzaniu Zasobami i Prawach Natury (Nauce), które w logiczny sposób stanowią punkty wyjściowe do wszystkich procesów decyzyjnych i działań, często nazywa się go "Gospodarką Opartą na Zasobach i Prawie Naturalnym". Wprowadzenie go w życie nie opiera się jednak na stworzeniu jakiejś instytucji, ale na praktycznym wdrożeniu toku myślowego, który wykorzystuje Metodę Naukową do celów społecznych i pozwolenie mu na manifestowanie się w naturalny sposób bez ograniczeń, w miarę jak pojawiać się będą nowe możliwości.

Zobacz profil Doceń autora

Inne filmy z kategorii Społeczeństwo

Oglądaj

ŚWIAT JEST INNY ODC. 175 - Spokojnie to tylko ...

Oglądaj

Polak Potrafi PRO

Oglądaj

Świat jest inny odc. 30 - Białe plamy his... PRO

W TYM MIESIĄCU NASZYMI PATRONAMI SĄ:

Jarosław KwaśnyRichard Trzesniowski Arkadiusz ŁukaszenkaSylwia BrzozowskaFankaKonto usunięteMaciej WalkowiakArtur ManturaBorys SkrzypczyńskiBartłomiej NosalRobert TAnna Natalia KuszajMichał MaronJarosław MorawiecMarcin MatusiakMarta PuszyńskaKonrad PrzybytniakHubert MazurPabloKatarzyna KędziorArkadiusz KuspitAndrzej AdamskiMarek RadzymińskiRafaelovinciAnna ZgłobickaArtur DziedzicMarcin WieczorekAnna OlejnickaTomasz BugiedaRoad DoesnotendUrszula PreisnarMarek MendelJacek Bucki
DOŁĄCZ DO NICH