RuchZeitgeist

Ruch Zeitgeist jest pokojową, promującą zrównoważony rozwój grupą ludzi działających obecnie w ponad 1000 Regionalnych Chapterach w 70-ciu krajach świata. Podstawowa struktura Ruchu zawiera w sobie Chaptery, Zespoły, Projekty i Wydarzenia. Chaptery są zasadniczo tym co definiuje Ruch i każdy z nich pracuje nie tylko na rzecz szerzenia świadomości na temat źródeł naszych dzisiejszych problemów społecznych, ale też w celu przedstawienia logicznych, naukowych rozwiązań i metod, którymi możemy się posłużyć by zaktualizować i poprawić nieco obecny system społeczny i stworzyć prawdziwie odpowiedzialne, zrównoważone, pokojowe społeczeństwo na świecie. Działając poprzez globalne i regionalne projekty edukacyjne i programy społeczne, mamy na celu stworzenie globalnego ruchu, jednoczącego ludzi niezależnie od narodowości, religii czy poglądów politycznych, skupiającego ich wokół wspólnych wartości i potrzeb, związanych z naszym przetrwaniem i rozwojem.
Ruch Zeitgeist zakłada, że poprzez edukację społeczeństwa i aktywizm ukazujący problemy i alternatywne rozwiązania dla obecnego, upadającego już systemu, możemy doprowadzić do zaniku poparcia społecznego dla obecnego systemu i otworzyć furtkę zmianom, które prędzej czy później musza nadejść. Według nas tradycyjne metody prowadzenia polityki i handlu nie są wystarczające do wprowadzenia takich zmian w systemie, które uczynią go wystarczająco zrównoważonym i przyjaznym człowiekowi ponieważ oparte są na tej samej błędnej i tradycjonalistycznej logice, która doprowadziła nas do tych problemów.
Celem prowadzącym do przemiany, kiedy uwaga społeczeńśtwa będzie dostatecznie skupiona na tym zagadnieniu, będzie wprowadzenie takiego modelu gospodarczego, który oparty będzie na prawdziwie naukowym toku myślenia uwzględniającym techniczne czynniki wspierające ludzkie predyspozycje, zdrowie społeczne i odpowiedzialność środowiskową w sposób długoterminowy. Jako, że ten nowy model oparty jest na Zarządzaniu Zasobami i Prawach Natury (Nauce), które w logiczny sposób stanowią punkty wyjściowe do wszystkich procesów decyzyjnych i działań, często nazywa się go "Gospodarką Opartą na Zasobach i Prawie Naturalnym". Wprowadzenie go w życie nie opiera się jednak na stworzeniu jakiejś instytucji, ale na praktycznym wdrożeniu toku myślowego, który wykorzystuje Metodę Naukową do celów społecznych i pozwolenie mu na manifestowanie się w naturalny sposób bez ograniczeń, w miarę jak pojawiać się będą nowe możliwości.

4
3,73
0
07 czerwca 2015

Lokalizacja: Cała Polska

W TYM MIESIĄCU NASZYMI PATRONAMI SĄ:

Jarosław KwaśnyRichard Trzesniowski Arkadiusz ŁukaszenkaSylwia BrzozowskaFankaKonto usunięteMaciej WalkowiakArtur ManturaBorys SkrzypczyńskiBartłomiej NosalRobert TAnna Natalia KuszajMichał MaronJarosław MorawiecMarcin MatusiakMarta PuszyńskaKonrad PrzybytniakHubert MazurPabloKatarzyna KędziorArkadiusz KuspitAndrzej AdamskiMarek RadzymińskiRafaelovinciAnna ZgłobickaArtur DziedzicMarcin WieczorekAnna OlejnickaTomasz BugiedaRoad DoesnotendUrszula PreisnarMarek MendelJacek Bucki
DOŁĄCZ DO NICH