Świat jest inny - cz.14 - trzecie dno

Oglądasz bezpłatne 5 minut. Pełny materiał jest dostępny tylko dla posiadaczy kont PRO.

Wykup konto PRO aby cieszyć się naszymi filmami bez reklam oraz wesprzeć twórców.

Zarejestruj się

Świat jest inny - cz.14 - trzecie dno
28 maja 2015
Ocena widzów: 4,00

Kolejny odcinek serii obnaża kulisy kłamstw historycznych. Poczynając od Mieszka I, władcy Polski byli poddawani manipulacjom zewnętrznym i ciągłym wpływom niekorzystnym dla społeczeństwa mieszkającego na naszym terenie. Nadszedł czas mówić o prawdzie.
Komentarze: 46

rys66
Lubie Pana sluchac, Bardzo ciekawe opowiesci, Dziekuje.
2mk
Ukraina od poczatku to stuczny virtualny twór. Do konca IIWW czyli do 1945 roku "piśmienni" na tych terenach byli wyłacznie Polacy, Żydzi część Rosjan oraz inni "zagranicznicy", przewaznie kupcy oraz agenci (jedno nie wyklucza drugiego). W szczególnosci słóżby JKM były aktywne na terenach obecnej "UKrainy" już przed rozbiorami Polski aktywność ta wzrosła przezd rewolucja pierwszą z 1905 roku i de facto trwa do dzisisj.
Ciekawi mnie - ponieważ nie znam prawidłowej odpowiedzi - Kto Kim sie wysługuje Anglicy Niemcami czy Niemcy Anglikami? Cała reszta jest przedmiotem a nie podmiotem nawet rdzenni Rosjanie.

Podobnie ale inaczej w szczegółach wyglada sprawa Litwy i państwa Litewskiego wraz ze stworzonym przez Niemców na przełomie XIX i XX wieku stucznego jezyka litewskiego. Do końca XIXw a de fakto do poczatku Pierwszej WW szlachta i arystokracja dzisiejszej Litwy mówili po Polsku a doły społeczne chłopstwo i proletariat po rosyjsku i po żmudzku. Ksiestwo Litewskie to de facto Ksiestwo Białoruskie a wł. X. Białej Rusi wasal Rzeczypospolitej a tzw Litwa to Żmódź - naród bardziej podobny do estoni czy nawet pierwotnych prusaków.
Bozka52
Bardzo Panu dziękuję za wiedzę przekazywaną i odkłamywanie historii. Mam nadzieję, że Pana audycje będą jak ziarno, które wyda plony w młodym pokoleniu. Serdecznie pozdrawiam i życzę dużo zdrowia oraz proszę o więcej.
pankracy267
Wiedza bardzo potrzebna przecietnemu Kowalskiemu,ale pozytku z niej juz nie bedzie np. w sensie odrodzenia ducha narodowego(patriotyzmu).
Zycie sklada sie z nieustannych powtorek i jesli znow nie dojdzie do wojny,o czym juz sie czyta wszedzie,to Polske czeka stagnacja i powolne
unicestwianie.
Fakty historyczne maja o tyle znaczenie dzis,ze podnosza swiadomosc
o zniewoleniu i zaleznosci czlowieka na przestrzeni wiekow.
spejson
Czy komuś się to podoba czy nie, pogląd o przybyciu Słowian i objęcie terenów po plemionach germańskich jest bzdurą. Badania genetyczne jasno precyzują Słowian jako Autochton naszych terenów, nawet od 10700 lat. Druga rzecz to logiczna sprzeczność, jak mogli coś przejmować skoro Germanie to późniejszy twór z wymieszania się plemion celtyckich, galijskich, normandzkich, przybyszy z północy i po części Słowian. Z Germanami jest taki problem, że ich nie można określić. To takie państwo dziś; "spółka z.o.o.".
pankracy267
jako ciekawostke posluchajcie tego...
https://youtu.be/fQdljjWUgHY
pankracy267
Na dodatek,gdyby bylo malo tych ciekawostek z cyklu "swiat jest inny" narzuca sie pytanie kto i dlaczego ukrywa wazne dowody na istnienie istot pozaziemskich.
Refleksje na ten temat prowadza do zdumiewajacych i i niezaprzeczalnych odkryc i wnioskow. Oto one:

https://youtu.be/PmCWAQwVpRU
https://youtu.be/N5ACiYioVKw

Ciekawe,czy ktos z was napisze cos o tym...
pankracy267
Jak widze nikt sie nie kwapi napisac pare zdan,co swiadczy albo o braku zainteresowania poprzez wypranie mozgu przez media glownego nurtu,albo
skrajnym prostactwem rodem z ciemnogrodu.
Jahabharata
Masz rację, Pankracy, najgorsza ze wszystkiego jest obojętność. Mi chyba jej nie możesz zarzucić. Na mnie możesz się pieklić z innego powodu :) Do meritum... Bajki z mchu i paproci. A na deser Pieczyński. Czy oni dobrze mówią - Andrzej? To widocznie obydwaj bracia są fanatykami. Niedawno ta NTV rozmawiała z Grzegorzem Braunem. Ciekawe czy Braun wiedział o ich herezjach. Jak pierwszy raz usłyszałem o inicjatywach NTV to nawet mnie to zainteresowało. Że ktoś robi coś innego. Że są jacyś pasjonaci działający na marginesie. Ale kiedy wniknąłem głębiej, o co w tym chodzi... "Nie tak, panowie, nie tak!"
pankracy267
Jahabharata,
uwazam,ze NTV robi duzo dobrego dla podniesienia swiadomosci u innych i jesli Twoim zdaniem cos jest nie tak,to napisz dokladnie o co Ci chodzi.
Byloby to nieuczciwe zarzucac im np. sianie paniki,czy gadanie bzdur.Dlatego sam tez czerpie od nich wiedze i nie narzekam.
Jahabharata
To nie jest wiedza. No co tu więcej mam dodać... Natomiast ja jestem otwarty na wszelkie inicjatywy. Jeśli tacy szaleńcy jak NTV czy G Braun znajdują swoją niszę, to dobrze. Vive la difference! Wolność słowa i poglądów to podstawa. I wciąż jej w Polsce brakuje. Ale umówmy się - lepiej że są na marginesie :)
pankracy267
ha,skoro nie uwazasz tego za wiedze,to co innego proponujesz wzamian?
To jest wlasnie ta wolnosc slowa i pogladow,chyba ze jestes anarchista.
Jahabharata
Pankracy, wolność słowa nie oznacza, że każdy mówi prawdę. Może z tym właśnie Polacy mają problem: uważają, że jak ktoś już coś mówi to to na pewno jest prawda. Takie to dziecinne jak się zastanowisz, co nie?

A jeśli sam miałbym się pokusić o coś ocierającego się o teorie spiskowe to chyba wiem, jak można połączyć te wszystkie nawiedzone teorie i filozofie. Jaki jest ich wspólny mianownik? Komu zależałoby, żeby dyskredytować Stany, Europę Zachodnią, Watykan i cywilizację łacińską? Komu zależałoby, żeby podkopać wiarę, która scalała państwowość i narodowość na terenach Europy Wschodniej? Kto wszczynał rewolucje? Kto finansował ruch lewacki na zachodzie Europy? Kto zawsze miał tendencję do atawizmów i zabobonów? Kto pociągał za sznurki w ruchu panslawistycznym na przełomie XIX i XX wieku? Kto zawsze trzymał swój naród za mordę, nie pozwalając na jakiekolwiek wolności (i tak jest do dzisiaj)?
pankracy267
Oczywiscie potwierdzam to co piszesz i powyzsze fakty historyczne zostawily glebokie korzenie w mentalnosci Polakow,al nie tylko.
Na swiecie wiele jest wynaturzen i przekretow opartych na historii dziejow i trzeba to wymazac ze swiadomosci.
Co do tej dziecinnej wiary w prawde,to owszem,wielu lapie sie na czesto puste slowa i nic nie poradzisz na to.
Z kolei dobrze jest wiedziec to i owo z roznych dziedzin zycia i miec porownanie i krztaltowac swoj wlasny swiatopoglad na te zagadnienia.
Np. ta wiedza z NTV jest wiarygodna i druga historyczna tez jak w tych linkach:
https://youtu.be/Z8JYuqvJ6Pc
https://youtu.be/vgwOx9dpAeE
Jahabharata
Wyjątkowo cytat (Wikipedia):

"Ideę panslawizmu popierała Rosja, pragnąc w ten sposób realizować swoje imperialne interesy wobec narodów o słowiańskim pochodzeniu, nieposiadających własnej organizacji państwowej. Z tego powodu - w przeciwieństwie do Czech - panslawizm nigdy nie uzyskał poparcia na ziemiach polskich, mimo że na początku XX wieku w ruch ten włączyła się endecja. Endecy traktowali jednak ten ruch instrumentalnie jako środek do osłabienia Austro-Węgier i Cesarstwa Niemieckiego.
Panslawiści dystansowali się od narodów wywodzących się od Zachodnich Słowian, ze względu na fakt iż były one wyznania rzymskokatolickiego. Niektórzy wręcz klasyfikowali ich jako wrogów "Słowiańszczyzny" na równi z Niemcami.
Z drugiej strony polski etnograf Franciszek Henryk Duchiński w swojej teorii uznał Rosjan za niesłowiańskich potomków Mongołów".

Osobiście nie mam za grosz zaufania do naszych "przyjaciół" Moskali.
Jahabharata
Nie muszę oczywiście (taką przynajmniej mam nadzieję) dodawać, że panslawizm to nic innego jak obecne zafascynowanie Słowiańszczyzną przez niektórych. Jak widać nic nowego...
Jahabharata
Więc to zafascynowanie to taki sam bełkot (do tego podejrzany i szemrany) jak reszta tych bajek z mchu i paproci.
pankracy267
Zgadzam sie z tym i ci panslawisci nie maja etnicznych jak i prawnych podstaw uwazac sie za Slowian.Rzecz w tym,ze wiele ras wymieszalo sie na przestrzeni dziejow i czystej rasy jako takiej nie ma juz,co tez mozna o Niemcach i innych narodach smialo powiedziec.
Jahabharata
Absolutnie tak. Jakikolwiek powtót do kultury Słowian przedchrześcijańskich jest nieporozumieniem. Tak sobie wymazujemy 1000 lat ostatniej historii?

Jestem absolutnie za kultywowaniem wiedzy o naszych przodkach. Komuś natomiast zależy, żeby robić z tego kwestię polityczną lub pseudopolityczną. W tym momencie ten ktoś idzie ręka w rękę z ideologiami lewackimi po to, żeby wspólnie robić jakąś kulturalną rewolucję na modłę multi-kulti. Czyli cepeliada zamiast autentycznej kultury.

A na dodatek jeszcze podczepiają pod to, co tylko się da: NWO, GMO, 13 wymiarów, tybetańska księga śmierci, piramidy, Mossad, Rockefeller... Wszystko wrzucone do jednego wora. Galimatias. Pomieszanie z poplątaniem.
pankracy267
Piszesz,ze jestes absolutnie za kultywowaniem wiedzy o naszych przodkach,ale
tak naprawde nie ma zadnych zapiskow kronikalnych z tamtej epoki i trudno tez byloby mowic o jakiejkolwiek kulturze w tamtych czasach, w prymitywnych i brutalnych warunkach zycia.
Nawet,jesli sa gdzies przeblyski tego,to tak unikatowe i marginesowe,ze nie warte
krzewienia jakiejs kultury.
Jahabharata
Ale nie wpadajmy z jednej skrajności w drugą skrajność. Ci piewcy Słowian pewnie stwierdzą, że tych zapisów jest całe mnóstwo. Ich teorie nt. Słowian oczywiście są kosmiczne i niewiarygodnie dokładne. Ja się zgadzam z Tobą, że tego tak naprawdę zachowało się bardzo niewiele, ale mimo wszystko popieram wszelkie badania nad naszą historią. Ale nie mylmy profesjonalnych badań z dzikimi teoriami internautów. Te ostatnio opierają się zwykle na bardzo prostym i naiwnym założeniu: kwitła wspaniała kultura Słowian, istniały potężne skupiska ludności, wszyscy żyli dostatnio, byli dobrzy i mądrzy, rozwijała się wspaniała cywilizacja i armie słowiańskie liczyły setki tysięcy wspaniale wyszolonych i pięknie odzianych wojowników. Ludzie ci posiadali niebywałą starożytną wiedzę o kosmosie, 13 wymiarach i reinkarnacji... Ale z Rzymu przyszli straszni, zdegenerowani Chrześcijanie, którzy chorzy z nienawiści i zawiści postanowili zniszczyć tę wspaniałą cywilizację. Oczywiście byli zbyt słabi, żeby pokonać Słowian w otwartej, szczerej rywalizacji, za to byli (i do dzisiaj są) mistrzami spisków i intryg. Tak więc podstępem narzucili swoją wiarę i do dzisiaj trzymają biedny lud słowiański w niedoli. Ale w XXI wieku nastąpiło przebudzenie i lada chwila, lada dzień nastąpi powrót do tej wspaniałej starożytnej kultury i niesamowitej wiedzy... Mniej więcej w tym stylu.
pankracy267
Tez wiem,ze byla jakas kultura Slowian z tym ,ze to nie byli bezposrednio nasi przodkowie pod nazwa Lechici i wg tych profesjonalnych badan byly w nich rozne plemiona m.in. Wandale i Celtowie.
W sumie to mniejsza o to juz,bo przeszlo to do historii.
Dzis zrobiono duzo i robi sie nadal,zeby Slowianie nie powstali na nowo i istnieje ku temu wiele dowodow falszowania i niszczenia mentalnosci i historii Slowian.
Oto kilka przykladow:
https://gloria.tv/video/PrWVuZMVQX2
https://www.youtube.com/watch?v=0IF9y5d5fe8
https://youtu.be/548nmyZiBm4?list=PLtvlG05R1NdJV3xLVs41HeBMB5GAlNoTa
Jahabharata
Tak, tak, znam te teorie. Wszyscy dookoła winni naszej niedoli, włącznie z kosmitami, tylko nie my sami... Ale gdyby nie knuli przeciw nam, to my byśmy dopiero im pokazali! Jest siła w narodzie! A między wierszami czytam, że to chyba Putin powinien nam pomóc, bo to twardy facet, macho, prawdziwy obrońca prawdziwych Słowian, przeciwnik NWO, GMO i szczepionek.
pankracy267
Wiadomo,ze tez my/wy sami,skoro narod jest podzielony gdzie uprawia sie wojne polsko-polska przy udziale lewakow i roznej masci trolli,kapusi i sprzedawczykow.
Tylko czakac jak dojdzie do nastepnego rozbioru Polski o czym p.Michalkiewicz tu
mowi i nie licz na Putina.
Jahabharata
Ale się uśmiałem z tych żydowskich nazwisk :)
2mk
Dowody na wielkość i Słowian - Lachów są i sięgają po lata 1500/1600 p.n.e. Trzeba się ruszyć i poszukać w szacownych bibliotekach na świecie, mając nie polski paszport - polakom nawet Międzynarodowy Czerwony Krzyż nie udostępnia akt do wglądu i to dotyczących obozów miejsc i zajść, w których nas mordowano w czasie II WW!!

Trochę info gdzie takich dowodów należny szukać jak komuś zależy >> https://www.youtube.com/watch?v=OSr99EimZkk

Oczywiście przesada w Niczym nie jest wskazana ale to, ze od czasów po rewolucji francuskiej niesłusznie zwanych "odrodzeniem" (kłamstw i spisków o ile już) narodom takim jak Polska Czechy itp na nowo napisano Historię już dawno wiadomo.

Węgrom za to "ze byli po niewłaściwej stronie podczas Pierwszej WW zabrano dwie trzecie Państwa /Królestwa Węgier. Czemu nie rozebrano na cztery czy piec Austrii i samych Niemiec po Pierwszej WW. Wszystkie te Kraj stały przecież po tej samej "niewłaściwej" stronie.

Dzięki.
pankracy267
2mk,
wkleiles dobry link,w ktorym mowi sie o kronikach Lechitow i dobrze jest to tu omowione.Pawel Szydlowski tez udostepnil kilka pozycji w tym temacie.
Jednak ukrywa,ignoruje sie to publicznie i robi wszystko,zeby wymazac z historii.
No coz,pranie mozgow nadal trwa i nie ma,ze boli...
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1697576680512476&set=a.1379210145682466.1073741827.100007804806202&type=3
pankracy267
Nastepny dobry link do wysluchania i analizy oraz nastepne:

https://youtu.be/BR9koNWCgq8
Jahabharata
Pankracy, Ty to chyba nie masz żadnego własnego oglądu sytuacji. Najpierw niby dochodzisz do wniosku, że cała to Słowiańszczyzna to ściema, a za moment kolportujesz kolejne bzdury. Tak chyba co Ci wpadnie w ręce to wklejasz :) I że niby spowiedź to taka dziecinada. Mylisz wątki zupełnie. Dziecinada to te wszystkie filmiki, natomiast - mimo że sam nie chodzę do spowiedzi - wiem, że ludziom to pomaga. Poza tym jest wielowiekowa tradycja kultywowana przez miliony ludzi, i naprawdę nikt ich do tego nie zmusza. Czy Ty w ogóle nie potrafisz się w tym wszystkim połapać? Kurde jakiś gostek film nakręci, wrzuci na you tube, a dla Ciebie to już jest bezcenny materiał.
pankracy267
Jahabharata,po pierwsze o jakim ogladzie sytuacji tu piszesz,po drugie nie doszlem do wniosku,ze Slowianszczyzna to sciema,po trzecie nie kolportuje bzdur i po
czwarte nie myle watkow.
Skoro dla Ciebie te filmiki sa tylko dziecinada i spowiedz pomaga ludziom,to chyba
nie dorosles jeszcze do logicznego myslenia i myslisz na poziomie dziecka,albo
nie umiesz wyciagac wlasciwego wniosku ze slow m. in. liczacych sie ludzi na arenie politycznej z racji braku doswiadczenia zyciowego,albo celowo negujesz to co wazne
i ma wplyw na stan rzeczy.
Rozumiem,ze chcesz mnie tym samym zbic z tropu i podwazyc to co inni uwazaja za sluszne.
Nie wiem co lub kto Toba steruje,ale zakrawa to na lewactwo,wiec popraw sie,bo nie tedy droga.
Jahabharata
Ha ha Pankracy, jesteś bardzo zabawny, trzeba Ci to przyznać. A propos cywilizacji, bo dużo o tym w filmikach, myślę, że obecną cywilizację internetu można spokojnie nazwać Cywilizacją Szajby.
pankracy267
Czasem jestem zabawny,ale nie w Twoim pojeciu.
Co do tej cywilizacji,to trzeba umiec oddzielic ziarno od plewy,czego Ty najwyrazniej nie potrafisz i wrzucasz wszystko co w internecie do jednego wora.
Jahabharata
Pankracy, no Ty jesteś po prostu "miszczem" oddzielania ziarna od plew. W kabarecie powinieneś występować, marnujesz się :)
pankracy267
Oj oj,patrze i niedowierzam z kim mam tu do czynienia...
Jak na razie widze,to Ty swietnie sie tu bawisz,robisz kabaret i bardzo Ci do smiechu.
zyta
Pankracy 267;Kolportujesz do tagen tv same bzdury i tylko bzdury.:)
pankracy267
zyta,tragedia jest to,ze przez takich jak ty lemingow w Polsce poleje sie krew i wtedy
to nie beda zadne bzdury:
https://y.wpimg.pl/i/ivar/G/201604/1916497894--1957382172.jpg
pankracy267
akt. 18.04.2016, 06:46
Kazimierz Marcinkiewicz: w wojnie polsko-​polskiej poleje się krew
• Były premier ocenił na antenie TVN24, że "mamy do czynienia z wojną, w której kiedyś jeszcze poleje się krew"
indianin8
Wykład bardzo ciekawy, jak pozostałe zresztą dr. Jaśkiewicza, podziwiam za wiedzę.
Pankracy dałeś naprawdę fajne linki, tylko czemu nie dajesz szans kulturze słowiańskiej ? : ( zawsze to jest jakaś alternatywa, owszem kultura słowian opiera się na współpracy z przyrodą , naturą a w dzisiejszych czasach raczej trudno o coś takiego, ale nie przekreślałabym tego tak całkiem.
pankracy267
indianin8,nic tak calkiem nie przekreslam,a nawet jestem za poprawa i zmiana myslenia u innych.
Jednak jak doswiadczenie uczy nie ma "rozy bez ognia"i jesli nie wydarzy sie cos
tragicznego w skutkach (a na to wszystko wskazuje),to nic sie nie zmieni,a wrecz
uwsteczni dotychczasowe osiagniecia w nauce i ogolnego rozwoju.
pankracy267
Jesli ktos ma watpliwosci,to to wideo otworzy mu oczy:

https://youtu.be/rZqBHfUDPKw
zyta
Pankracy ;cytuje Cię;"a nawet jestem za poprawa i zmiana myslenia u innych. "Aby zmieniac inych zacznij od siebie.:)Inni sobie poradza bez twoich bzdur.
Jahabharata
Jasne, typowe: USA be, Ruski cacy. Co z tego, że wszystko mówi, że jest dokładnie odwrotnie!? Przecież mamy teorie spiskowe!! Po cholerę nam zdrowy rozsądek... Faciu w mundurku jest po prostu świrnięty. Brawo, Pankracy, dawaj więcej tego chłamu.
pankracy267
Jagabharata,Ty i zyta macie duzo wspolnego i wspieracie sie wzajemnie.Bawcie sie wiec razem wlasnymi zabawkami,bo moje sa dla doroslych.
zyta
Pankracy, takich jak Ja i Jagabharta jest wiekszosc,pdziekujmy za to Bogu.
Komentowanie włączone dla kont PRO

Aby chronić się przed spamem ograniczyliśmy dodawanie komentarzy tylko do użytkowników posiadających konta PRO.

Zaloguj się.

Twój obecny typ konta

WIDZ DZIAŁAJ
WIDZ

Nie bądź tylko biernym widzem, weź udział w życiu naszej telewizji. Możesz mieć bezpośredni wpływ na kształt tworzonych programów. Dyskutuj, oceniaj, komentuj a nawet porozmawiaj prywatnie z autorami filmów. Dzięki powiadomieniom e-mailowym nie przegapisz też żadnej premiery.

Załóż konto

Zobacz pełne porównanie typów kont

TAGEN

Tagen - telewizja tworzona przez ludzi i dla ludzi.

Mówi się, że media to czwarta, a nawet pierwsza władza. To media pokazują nam świat z takiej a nie innej perspektywy tym samym mówiąc nam na co zwracać uwagę oraz co o danym wydarzeniu myśleć. Nie chodzi jednak o to co mówią i pokazują media, o wiele ciekawsze jest to czego nie mówią ani nie pokazują. Tagen.tv to telewizja internetowa współtworzona przez internautów. Nie boimy się żadnych tematów i chętnie pokazujemy wydarzenia, zjawiska czy ludzi z zupełnie innej perspektywy.

Zobacz profil Doceń autora

Inne filmy z kategorii Zagadki Historii

Oglądaj

Świat jest inny odc. 50 - W konspiracji w... PRO

Oglądaj

Daisy - okiem przewodnika PRO

Oglądaj

SAKWA - jak szukać skutecznie PRO