Rak to nie wyrok tylko rak'n'roll

Nie przepadasz za oglądaniem reklam?

Zarejestruj się i wykup konto PRO aby cieszyć się naszymi filmami bez reklam oraz wesprzeć twórców.

Zarejestruj się

Rak to nie wyrok tylko rak'n'roll
20 maja 2014
Ocena widzów: 3,80

Rak’n’roll – chyba właśnie to słowo ciśnie się na usta, po wysłuchaniu prelekcji dr Mariusza Wirgi na temat walki z rakiem. Nie jest to standardowe myślenie do jakiego przywykliśmy słysząc o wykrytym nowotworze. Zapraszamy do wysłuchania zupełnie innej koncepcji wychodzenia z nowotworu wygłoszonej podczas konferencji psychoonkologicznej „Psychoonkologia – pełniejsze spojrzenie na leczenie onkologiczne”.

dr Mariusz Wirga – lekarz psychiatra. Terapeuta, superwizor i trener Simonton Cancer Center. Trener Racjonalnej Terapii Zachowania. Na co dzień mieszka i pracuje w USA. Jest też między innymi autorem pierwszego w Polsce poradnika samopomocy emocjonalnej dla chorych na raka pt. „Zwyciężyć chorobę”, współautorem „ABC Twoich emocji” oraz rozdziału poświęconego terapiom behawioralnym w “Encyclopedia of Mental Health” (Academic Press, 1998), a także opatrzył wstępami polskie wydania książek dr O.Carla Simontona: „Tryumf życia”, „Jak żyć z rakiem i go pokonać”.
Komentarze: 2

pozytywna72
Wspaniały wykład!!! Zapisałam sobie w moim kalendarzu choroby (nowotwór piersi) w podanych punktach i zamierzm się do nich stosować. Powiem więcej część z tych sugerowanych rzeczy jak np. ,,nicnierobienie", wdzięczność, śmiech bez powodu stosowałam sama z siebie gdyż czułam się po nich odprężona i spokojniejsza.Chciałabym wkleić wywiad na FB ale niestety nie potrafię:( Często zastanawiamy się z innymi chorymi jak zmieniać te nachodzące ,,czarne myśli" na pozytywne?! Częściową odpowiedź otrzymałam w wykładzie- jeśli możliwee byłby rozszerzenie tematu byłabym ogromnie wdzięczna.
Simontonowiec
pozytywna72 - Cieszę się, że treści Terapii Simontonowskiej do Ciebie trafiły. Rozszerzone omówienie procesu zmiany przekonań niezdrowych na zdrowe jest przedstawiona na tych warsztatach: http://tagen.tv/vod/2014/05/rak-to-nie-wyrok-w-praktyce/. Szczegółowe instrukcje są umieszczone tutaj: http://abcemocji.pl/wp-content/uploads/2013/04/y-336.pdf
Zapraszamy na sesje Terapii Simontonowskiej - więcej informacji na http://simonton.pl/. Zachęcamy do zapisania się na naszą listę mailową i newsletter. Wiele aktualności umieszczanych jest na Facebooku: https://www.facebook.com/TerapiaSimontonowska. Pozdrawiam serdecznie.
Komentowanie włączone dla kont PRO

Aby chronić się przed spamem ograniczyliśmy dodawanie komentarzy tylko do użytkowników posiadających konta PRO.

Zaloguj się.

Twój obecny typ konta

WIDZ DZIAŁAJ
WIDZ

Nie bądź tylko biernym widzem, weź udział w życiu naszej telewizji. Możesz mieć bezpośredni wpływ na kształt tworzonych programów. Dyskutuj, oceniaj, komentuj a nawet porozmawiaj prywatnie z autorami filmów. Dzięki powiadomieniom e-mailowym nie przegapisz też żadnej premiery.

Załóż konto

Zobacz pełne porównanie typów kont

TAGEN

Tagen - telewizja tworzona przez ludzi i dla ludzi.

Mówi się, że media to czwarta, a nawet pierwsza władza. To media pokazują nam świat z takiej a nie innej perspektywy tym samym mówiąc nam na co zwracać uwagę oraz co o danym wydarzeniu myśleć. Nie chodzi jednak o to co mówią i pokazują media, o wiele ciekawsze jest to czego nie mówią ani nie pokazują. Tagen.tv to telewizja internetowa współtworzona przez internautów. Nie boimy się żadnych tematów i chętnie pokazujemy wydarzenia, zjawiska czy ludzi z zupełnie innej perspektywy.

Zobacz profil Doceń autora

Inne filmy z kategorii Psychologia

Oglądaj

Jak radzić sobie w trudnościach życia

Oglądaj

Śmiechoterapia

Oglądaj

Oczy Duszy 3 PRO