My Słowianie - cywilizacja

Oglądasz bezpłatne 5 minut. Pełny materiał jest dostępny tylko dla posiadaczy kont PRO.

Wykup konto PRO aby cieszyć się naszymi filmami bez reklam oraz wesprzeć twórców.

Zarejestruj się

My Słowianie - cywilizacja
03 marca 2014
Ocena widzów: 5,00

Jaką cywilizacją byli Słowianie, czy mieli swoje centralne miejsce – stolicę, czy mieli przywódców. W jaki sposób zapisali się na kartach historii świata – o tych zagadnieniach w kolejnej części opowieści o Słowianach – Czesław Białczyński, pisarz i scenarzysta, autor mitologii Słowian, jeden z redaktorów kwartalnika Słowiańskie Słowo “Słowianić”.
www.bialczynski.wordpress.com
Książki Czesława Białczyńskiego oraz kwartalnik Słowianić dostępne w wydawnictwie Slovianskie Slovo

Muzyka i film do czołówki udostępnione dzięki zespołowi Percival.
www.percival.pl
Komentarze: 2

Jacek
Panie Czesławie, powiedział pan, jak zrozumiałem, że brakuje osadnictwa / form cywilizacyjnych w stylu południowej Europy w cywilizacji Scytów / Słowian.
A co pan myśli o miastach za Uralem; z Arkaim na czele. Podobno arheolodzy odnaleźli tam ponad 20 miast w stylu piastowskiego Gniezna i Poznania. Proszę poruszyć tę kwestię.
marekdrabik
to także mój sposób na postrzeganie tego co było, jest i będzie
Komentowanie włączone dla kont PRO

Aby chronić się przed spamem ograniczyliśmy dodawanie komentarzy tylko do użytkowników posiadających konta PRO.

Zaloguj się.

Twój obecny typ konta

WIDZ DZIAŁAJ
WIDZ

Nie bądź tylko biernym widzem, weź udział w życiu naszej telewizji. Możesz mieć bezpośredni wpływ na kształt tworzonych programów. Dyskutuj, oceniaj, komentuj a nawet porozmawiaj prywatnie z autorami filmów. Dzięki powiadomieniom e-mailowym nie przegapisz też żadnej premiery.

Załóż konto

Zobacz pełne porównanie typów kont

TAGEN

Tagen - telewizja tworzona przez ludzi i dla ludzi.

Mówi się, że media to czwarta, a nawet pierwsza władza. To media pokazują nam świat z takiej a nie innej perspektywy tym samym mówiąc nam na co zwracać uwagę oraz co o danym wydarzeniu myśleć. Nie chodzi jednak o to co mówią i pokazują media, o wiele ciekawsze jest to czego nie mówią ani nie pokazują. Tagen.tv to telewizja internetowa współtworzona przez internautów. Nie boimy się żadnych tematów i chętnie pokazujemy wydarzenia, zjawiska czy ludzi z zupełnie innej perspektywy.

Zobacz profil Doceń autora

Inne filmy z kategorii Kultura

Oglądaj

Słowianie - genetyka i język - Czesław Białczyński

Oglądaj

Spotkania przy stole odc.5 PRO

Oglądaj

Polskie Tatry PRO

W TYM MIESIĄCU NASZYMI PATRONAMI SĄ:

Sylwia BrzozowskaMira MachnickiFankaKonto usunięteArtur ManturaDanka LenartArtur ManturaMaciej WalkowiakAgnieszka  Barczak Agnieszka CzerczukBartłomiej NosalJarosław RolaMichał KwiatkowskiRobert TArtur DziedzicHubert MazurKonrad PrzybytniakPaweł MikaJarosław NiwińskiKatarzyna KędziorArkadiusz KuspitMarek RadzymińskiDread Pirate RobertsAnna ZgłobickaRafaelovinci41 200Marcin WieczorekElżbieta MajewskaGrażyna KolachaEla EsMarcin ZgolińskiMarek Mendel
DOŁĄCZ DO NICH