Słowianie - genetyka i język - Czesław Białczyński

Nie przepadasz za oglądaniem reklam?

Zarejestruj się i wykup konto PRO aby cieszyć się naszymi filmami bez reklam oraz wesprzeć twórców.

Zarejestruj się

Słowianie - genetyka i język - Czesław Białczyński
02 czerwca 2014
Ocena widzów: 4,64

Haplogrupa w genetyce oznacza grupę podobnych ze względu na wspólne pochodzenie haplotypów, czyli serii alleli genów położonych w specyficznym miejscu na chromosomie. Badanie występowania haplogrup pozwala na śledzenie migracji populacji. W genetyce człowieka najczęściej bada się haplogrupy chromosomu Y i DNA mitochondrialnego. Chromosom Y dziedziczony jest tylko w linii ojcowskiej, natomiast mtDNA, tylko w linii matczynej. Haplogrupa R1a występuje w Europie wśród ludzi o słowiańskich korzeniach. R1a jest podgrupą haplogrupy R i jest blisko spokrewniona z haplogrupą R1b, która dominuje w Europie zachodniej, nieco dalej spokrewniona z haplogrupą R2. O tych zagadnieniach odkryć współczesnej genetyki w opowieści Czesława Białczyńskiego – badacza Słowian, autora mitologii Słowian Księga Ruty i Księga Tura.

Informacje Sprzyjaciół:
http://sprzyjaciele.blogspot.com/
Facebook

www.bialczynski.wordpress.com
www.slovianskieslovo.pl/
Komentarze: 6

AdamSmolinski
Gratuluję!
Nareszcie porządna emisja.
Pozdrawiam
jarek.jasinski.121
Dobrze są są jeszcze tacy ludzie jak pan. SŁAWA
pankracy267
Dobre,pouczajace i ciekawy jestem czy kiedys ludzie pogadaja sobie z rybami...,moze zrozumieja zycie z innej strony,pozdrawiam.
marzecro
Niezwykły człowiek, zasługuje na prawdziwą Chwałę i Sławę za reaktywowanie wiary naszych przodków i obronę dobrego imienia przedchrześcijańskich obyczajów życia w harmonii z przyrodą. W dzisiejszych zwariowanych czasach wiedza ta jest dla naszych zbłąkanych dusz bezcenna. SŁAWA Wiedźminie Czesławie Białczyński.
rys66
A może Słowianie,aby przekazać sobie wiadomość, nie musieli pisać. Przesłali do siebie tylko myśl.
Alinoe
Nosicielami wiedzy jak i pisma byli Żercy, Wołchowie i Wiedźmy, czyli ta grupa która jako pierwsza uległa represjom ze strony kościoła niemieckiego. W całej Europie wiedzą zajmowała się garstka wtajemniczonych. Kościół niemiecki po doświadczeniach z Celtami i Sławianami zachodnimi wiedział że aby wynarodowić podbijany lud, trzeba uderzyć w kastę kultywującą wiedzę i tradycję. Pismo zniknęło bo drewniane księgi doskonale się paliły... a ich strażnicy razem z nimi.
Gesta Saxonum (opis świątyni w Radogoszczy) : "(...) jej ściany zewnętrzne zdobią różne wizerunki bogów i bogiń (...), każdy z wyrytym u spodu imieniem." - Thietmar z Merseburga
Komentowanie włączone dla kont PRO

Aby chronić się przed spamem ograniczyliśmy dodawanie komentarzy tylko do użytkowników posiadających konta PRO.

Zaloguj się.

Twój obecny typ konta

WIDZ DZIAŁAJ
WIDZ

Nie bądź tylko biernym widzem, weź udział w życiu naszej telewizji. Możesz mieć bezpośredni wpływ na kształt tworzonych programów. Dyskutuj, oceniaj, komentuj a nawet porozmawiaj prywatnie z autorami filmów. Dzięki powiadomieniom e-mailowym nie przegapisz też żadnej premiery.

Załóż konto

Zobacz pełne porównanie typów kont

TAGEN

Tagen - telewizja tworzona przez ludzi i dla ludzi.

Mówi się, że media to czwarta, a nawet pierwsza władza. To media pokazują nam świat z takiej a nie innej perspektywy tym samym mówiąc nam na co zwracać uwagę oraz co o danym wydarzeniu myśleć. Nie chodzi jednak o to co mówią i pokazują media, o wiele ciekawsze jest to czego nie mówią ani nie pokazują. Tagen.tv to telewizja internetowa współtworzona przez internautów. Nie boimy się żadnych tematów i chętnie pokazujemy wydarzenia, zjawiska czy ludzi z zupełnie innej perspektywy.

Zobacz profil Doceń autora

Inne filmy z kategorii Kultura

Oglądaj

Ukraina - Polski akcent PRO

Oglądaj

Spotkania przy stole odc.3 PRO

Oglądaj

Narwani z Kontekstu odc.2 PRO

W TYM MIESIĄCU NASZYMI PATRONAMI SĄ:

Jarosław KwaśnyRichard Trzesniowski Arkadiusz ŁukaszenkaSylwia BrzozowskaFankaKonto usunięteMaciej WalkowiakArtur ManturaBorys SkrzypczyńskiBartłomiej NosalRobert TAnna Natalia KuszajMichał MaronJarosław MorawiecMarcin MatusiakMarta PuszyńskaKonrad PrzybytniakHubert MazurPabloKatarzyna KędziorArkadiusz KuspitAndrzej AdamskiMarek RadzymińskiRafaelovinciAnna ZgłobickaArtur DziedzicMarcin WieczorekAnna OlejnickaTomasz BugiedaRoad DoesnotendUrszula PreisnarMarek MendelJacek Bucki
DOŁĄCZ DO NICH