Tajemnice Gór Sowich cz.1

Oglądasz bezpłatne 5 minut. Pełny materiał jest dostępny tylko dla posiadaczy kont PRO.

Wykup konto PRO aby cieszyć się naszymi filmami bez reklam oraz wesprzeć twórców.

Zarejestruj się

Tajemnice Gór Sowich cz.1
16 listopada 2013
Ocena widzów: 3,30

Jerzy Cera – jeden z pierwszych odkrywców kompleksu RIESE w Górach Sowich opowiada o Swojej przygodzie życia, która rozpoczęła się w latach siedemdziesiątych i trwa nieprzerwanie do dnia dzisiejszego. Czy nierozwiązana zagadka przeznaczenia wykutych w skałach doczeka się wyjaśnienia? Prezentujemy część pierwszą z trzyczęsciowego wystąpienia.
Komentarze: 5

tomipol1
Jerzy Cera.Można powiedzieć pierwszy badacz kompleksu Riese wiedza,oraz masa świadków.Wszystko potwierdzone badaniami terenowymi oraz dokumentami z archiwów .Z niecierpliwoscią czekam na nową książkę
l.kruszakin
Filmik Pana Jerzego bardzo zacny. Trzeba było D. Kwietnia wziąć od efektów specjalnych to by się pojawiły Wilkołaki w górach i nie tylko...

Tak całkiem serio: Pan Cera to najrzetelniejsza w sprawach RIESE osoba, którą dotąd spotkałem. Stara szkoła: duża wiedza, skromność i poparcie tego co mówi w dokumentach. Niestety dużo dziś bajkopisarstwa i kreowania pisarzy science-fiction na "badaczy" o czym wspomniałem w pierwszym akapicie :-)
JoeSalami
niestety obawiam się że D.Kwiecień wie o czym mówi, pomimo jego chorobliwej skłonności do konfabulacji wynikłej z braku uporządkowanej wiedzy historycznej, technicznej, medycznej itp.
l.kruszakin
@JoeSalami - serio? Wilkołaki w Sowich to brak uporządkowania wiedzy historycznej? Tajemniczy Jarecki o którym nikt poza Kwietniem nic nie wie to też postać z kart historii a nie mitomański wytwór Kwietnia?

Polecam poczytać komentarze pod jego filmami, gdzie ludzie wskazują na przekłamania wydarzeń, pomyłki w datach lub w ogóle dorabianie nowych historii i mitów. Jak można poważnie traktować rzeczy o których on opowiada?

Nie mogę jedynie mu odmówić "pasji" i zaszczepiania w innych bakcyla eksploracji. Dla grupek gimnazjalistów chodzących po lasach, przeinaczenia historyczne nie będą szkodliwe - ale jeśli ktoś poważnie myśli o włączeniu jego aktywności i tego co mówi, do informacji które już posiada o Riese i tematach pobocznych to tylko na półkę ze Science-Fiction bo z historią to ma mało współnego.
JoeSalami
@l.kruszakin - gdzie napisałem że wilkołaki to brak uporządkowanej wiedzy historycznej? Niech sie sam Kwiecień broni argumentów ma aż nadto. Pare spraw z nauk scisłych mu wyjaśniałem o których nawet nie pisał na swoim blogu i wiem co facet ma za dowody, mi wtedy szczęka opadła. Gdyby przestał mieszać fakty i konfabulowac ...Dam ci przykład jak to nazywasz Science - Fiction co prawda nie od Kwietnia ale sie tyczy Riese i kwietniowego spojrzenia na te sprawy, jak myślisz co jest w tych kolbach: http://www.sdgb.eu/?p=213.
Komentowanie włączone dla kont PRO

Aby chronić się przed spamem ograniczyliśmy dodawanie komentarzy tylko do użytkowników posiadających konta PRO.

Zaloguj się.

Twój obecny typ konta

WIDZ DZIAŁAJ
WIDZ

Nie bądź tylko biernym widzem, weź udział w życiu naszej telewizji. Możesz mieć bezpośredni wpływ na kształt tworzonych programów. Dyskutuj, oceniaj, komentuj a nawet porozmawiaj prywatnie z autorami filmów. Dzięki powiadomieniom e-mailowym nie przegapisz też żadnej premiery.

Załóż konto

Zobacz pełne porównanie typów kont

TAGEN

Tagen - telewizja tworzona przez ludzi i dla ludzi.

Mówi się, że media to czwarta, a nawet pierwsza władza. To media pokazują nam świat z takiej a nie innej perspektywy tym samym mówiąc nam na co zwracać uwagę oraz co o danym wydarzeniu myśleć. Nie chodzi jednak o to co mówią i pokazują media, o wiele ciekawsze jest to czego nie mówią ani nie pokazują. Tagen.tv to telewizja internetowa współtworzona przez internautów. Nie boimy się żadnych tematów i chętnie pokazujemy wydarzenia, zjawiska czy ludzi z zupełnie innej perspektywy.

Zobacz profil Doceń autora

Inne filmy z kategorii Zagadki Historii

Oglądaj

Świat jest inny odc. 89 - Niewygodne Bajk... PRO

Oglądaj

Ślęża i Sobótka PRO

Oglądaj

Tajemnice Karkonoszy PRO

W TYM MIESIĄCU NASZYMI PATRONAMI SĄ:

Jarosław KwaśnyRichard Trzesniowski Arkadiusz ŁukaszenkaSylwia BrzozowskaFankaKonto usunięteMaciej WalkowiakArtur ManturaBorys SkrzypczyńskiBartłomiej NosalRobert TAnna Natalia KuszajMichał MaronJarosław MorawiecMarcin MatusiakMarta PuszyńskaKonrad PrzybytniakHubert MazurPabloKatarzyna KędziorArkadiusz KuspitAndrzej AdamskiMarek RadzymińskiRafaelovinciAnna ZgłobickaArtur DziedzicMarcin WieczorekAnna OlejnickaTomasz BugiedaRoad DoesnotendUrszula PreisnarMarek MendelJacek Bucki
DOŁĄCZ DO NICH