Świat jest inny - cz.10 - Kto pisze historię ?

Oglądasz bezpłatne 5 minut. Pełny materiał jest dostępny tylko dla posiadaczy kont PRO.

Wykup konto PRO aby cieszyć się naszymi filmami bez reklam oraz wesprzeć twórców.

Zarejestruj się

Świat jest inny - cz.10 - Kto pisze historię ?
25 marca 2015
Ocena widzów: 4,00

Czy Historia to to samo co Dzieje, czy tylko Hi-Story? Kto opisuje wydarzenia i fakty historyczne i z jakiego punktu widzenia? Jak to się ma do rzeczywistości i czy możemy polegać na przekazach historycznych pisanych rękami obcych nacji, narodów, prześladowców.
Komentarze: 8

Katarzyna
W glowie sie nie miesci! Dziekuje bardzo Panie Doktorze.
karolol127
Bardzo proszę o więcej pozycji, najlepiej z rokiem wydania (nawet tak +/-).
2mk
Ponoć pierwszy chrzest Polski był na poczatku IX wieku czyli po roku 600-tnym i ponoć -aby było "śmieszniej" od Moraw czyli też z Południa.
Po stu i kikudziesieciu latach "ochrzczono" nas także z Południa tym razem od Czech - na rzecz Cesarstwa Zachodniego. Tak bogata była wówczas Ziemia Polska, Królestwo /Cesarstwo Sarmatów /Polaków, ze Wszyscy ówczesni chcieli na chrzcic. A, ze Stolica Moraw -Brno, lezy rzut kamieniem od stolicy Czech -Pragi to już mały "pikuś".

Historia jest arcy, arcy ciekawa, ale Tylko ta opisujaca /omawiająca Prawdę!

Bardzo dziekuje Panie Doktorze i szczerze Pozdrawiam ...
2mk
"czyli po roku 800-tnym" => tak powinno być Przepraszam .. :)
karolol127
@2mk pamiętasz może gdzie to wyczytałeś? Znasz jakieś sensowne książki na ten temat?
Romeo
Oho ho! To mój ulubiony prelegent MOCNO dziś popłynął... Takich banjaluków się po nim nie spodziewałem.
Ale po kolei:

1. Załoga ponad 1000 ludzi z zapasami na pół roku bez zawijania do portu - więc taki statek musiałby mieć wielkość współczesnego lotniskowca. Z drewna...

2. cyfrowy zapis nośników medialnych rozwinął się...aby media te łatwiej ulegały zatarciu - a nie dlatego,że taki jest rozwój technologiczny świata. No i ta sprawa z tabletami w szkołach...

3. Gauderian i Ranigis i że żadnych walk z nim nie było... Pewnie chodzi o Guderiana i Raginisa.A od kiedy to pamiętnik niemieckiego generała stanowi historyczny pewnik a nie są takim pewnikiem zeznania żołnierzy kpt. Raginisa, dokumenty sztabowe itp.?

4. Austriacy zajęli Księstwo Cieszyńskie,to Caryca powiedziała,to ja też sobie wezmę i stąd się zwięł rozbiory Polski... infantylizacja planów politycznych carstwa i sprowadzanie ich do niskich pobudek starej rozkapryszonej baby? No,no...

5. po Powstaniu Styczniowym szlachcic skazany na Sybir dostawał jeszcze pół roku na likwidację majątku... brawo! Z dokumentów wynika,że cały majątek podlegał konfiskacie,więc nie miał co „likwidować” a potem było to obiektem wykupu „za grosze” przez Żydów – i różnych nadań zdrajcom itp.

6. Sprawa F-16... tu kompletne brednie,bo już od pierwszego zdania - właśnie wtedy produkcje rozpoczęto, w 1977 roku.

7. „do dziś Kościół wierzy,że KEN to było coś dobrego dla Polski” - Kościół miałby wierzyć w racje swoich wrogów?! Przecież KEN to masońska mafia i Kościół doskonale o tym wiedział. A same działania KEN?!

I jeszcze to notoryczne przekręcanie nazw i imion... (Józwitów – nie Jezuitów, Nagaw zamiast Negew i kilka jeszce innych... nie ważne.

Kilka bardzo ważnych stwierdzeń tu jednak padło a może najważniejsze to to, że sedno wydarzeń historycznych: „Skąd pochodzi pieniądz i gdzie trafia”. Jak funkcjonuje ludzka zbiorowość i kilka innych stwierdzeń nie ulega dyskusji.
Tak „w warstwie przekazu”,tak generalnie to dr Jaśkowski ma rację...tylko te szczegóły!
Jednak aż tak wielka „dowolność” jak dla naukowca jest nie do zaakceptowania.
2mk
< @karolol127 > miedzy innymi:

>> http://tagen.tv/vod/2015/04/swiat-jest-inny-cz-11-edukacja-czy-programowanie/ np. 12:20 (+ całość);

>> http://www.taraka.pl/nie_bylo_chrztu_polski

Podobnych informacji, ze byliśmy już chrzczeni od Xięstwa WielkoMorawskiego napewno na samym poczatku IX wieku czyli tyż po roku 800-tnym a nawet w VI wieku około roku 640/660 w religii Prawosławnej z/od Konstantynopola - Wschodniego Chrześcijaństwa [PRAWO-SŁAWIA => SŁOWO PRAWDY /PRAWDZIWE SŁOWO - Dwu Prawd nie ma, ale mogą być dwa, a i ogrom wiecej Kłamstw Zakłamań i Zmyśleń]. którego sukcesorem /kontynuatorką obecnie "obwołuje" sie Rosyjska Cerkiew Prawoslawna .... ..
spejson
Dobrze się słucha i też zmusza do myślenia, przepuszczając przez własne filtry. Dużo stwierdzeń do końca nie jest logicznych, choć by z załogą i nie zawijaniem do portu przez dłuższy okres czasu. Ale to jest opinia oparta na własnych wnioskach. Co do Słowian też jest całkiem pomylone, ponieważ genetyka mówi zupełnie co innego. Przypisywanie określenia Słowianin do jednej tylko grupy Polan jest bzdurą. Słowianie to różne ludy (indo-irano-europejskie) o różnych nazwach, ale jednej rasy, jednej haplogrupie. I dziś jasno wynika z badań (2010 - 2013) w Polsce i całej europie wynika, że ta grupa istnieje od ponad 10700 lat. Tak samo z Niemcami, oni w tamtym czasie nie istnieli, dawno już wiadomo, że Germanie to określenie Galijskie jako sąsiedzki. Czyli określano w ten sposób ludzi, którzy żyli po sąsiedzku i nie miało nic wspólnego z państwowością. Też trzeba brać pod uwagę to, iż mapy jasno ukazywały słowiańszczyznę jako jedno całość. I nawet o określonej nazwie; Lechia, Sarmacja, Scytia w zależności kto mapy robił Grecy, Rzymianie czy inni. Tak więc polecam wykłady, ale słuchać z dystansem i samemu jeszcze sprawdzać. Jak uczył Budda nic nie przejmować na wiarę.
Komentowanie włączone dla kont PRO

Aby chronić się przed spamem ograniczyliśmy dodawanie komentarzy tylko do użytkowników posiadających konta PRO.

Zaloguj się.

Twój obecny typ konta

WIDZ DZIAŁAJ
WIDZ

Nie bądź tylko biernym widzem, weź udział w życiu naszej telewizji. Możesz mieć bezpośredni wpływ na kształt tworzonych programów. Dyskutuj, oceniaj, komentuj a nawet porozmawiaj prywatnie z autorami filmów. Dzięki powiadomieniom e-mailowym nie przegapisz też żadnej premiery.

Załóż konto

Zobacz pełne porównanie typów kont

TAGEN

Tagen - telewizja tworzona przez ludzi i dla ludzi.

Mówi się, że media to czwarta, a nawet pierwsza władza. To media pokazują nam świat z takiej a nie innej perspektywy tym samym mówiąc nam na co zwracać uwagę oraz co o danym wydarzeniu myśleć. Nie chodzi jednak o to co mówią i pokazują media, o wiele ciekawsze jest to czego nie mówią ani nie pokazują. Tagen.tv to telewizja internetowa współtworzona przez internautów. Nie boimy się żadnych tematów i chętnie pokazujemy wydarzenia, zjawiska czy ludzi z zupełnie innej perspektywy.

Zobacz profil Doceń autora

Inne filmy z kategorii Zagadki Historii

Oglądaj

Askaukalis - Nasza Ziemia

Oglądaj

Opowiem Ci o Polsce - Ryszard Relidzyński... PRO

Oglądaj

co kto wie PRO

W TYM MIESIĄCU NASZYMI PATRONAMI SĄ:

Jarosław KwaśnyRichard Trzesniowski Arkadiusz ŁukaszenkaSylwia BrzozowskaFankaKonto usunięteMaciej WalkowiakArtur ManturaBorys SkrzypczyńskiBartłomiej NosalRobert TAnna Natalia KuszajMichał MaronJarosław MorawiecMarcin MatusiakMarta PuszyńskaKonrad PrzybytniakHubert MazurPabloKatarzyna KędziorArkadiusz KuspitAndrzej AdamskiMarek RadzymińskiRafaelovinciAnna ZgłobickaArtur DziedzicMarcin WieczorekAnna OlejnickaTomasz BugiedaRoad DoesnotendUrszula PreisnarMarek MendelJacek Bucki
DOŁĄCZ DO NICH