Zobaczyć niewidoczne ruchy, usłyszeć niesłyszalne dźwięki.

Zobaczyć niewidoczne ruchy, usłyszeć niesłyszalne dźwięki.
01 października 2015
Ocena widzów: 3,20

Poznajcie „mikroskop badający ruch”, narzędzie do przetwarzania obrazu, które odsłania mikroskopijne zmiany w ruchu i kolorze, niewidoczne dla nas gołym okiem. Badacz Michael Rubinstein pokazuje serię oszałamiających filmików o tym, jak technologia może wyśledzić puls i bicie serca człowieka ze zwykłego nagrania. Dowiadujemy się też, jak można odtworzyć rozmowę, zwiększając ruchy spowodowane przez fale dźwiękowe odbite od paczki czipsów. Niezwykle inspirujące i przerażające użycia tej technologii to coś, co trzeba zobaczyć.
Komentarze: 0

Komentowanie włączone dla kont PRO

Aby chronić się przed spamem ograniczyliśmy dodawanie komentarzy tylko do użytkowników posiadających konta PRO.

Zaloguj się.

Twój obecny typ konta

WIDZ DZIAŁAJ
WIDZ

Nie bądź tylko biernym widzem, weź udział w życiu naszej telewizji. Możesz mieć bezpośredni wpływ na kształt tworzonych programów. Dyskutuj, oceniaj, komentuj a nawet porozmawiaj prywatnie z autorami filmów. Dzięki powiadomieniom e-mailowym nie przegapisz też żadnej premiery.

Załóż konto

Zobacz pełne porównanie typów kont

TED

TED (Technology, Entertainment and Design) popularyzacja idei wartych rozpowszechniania. Cykliczna konferencja naukowa organizowana przez amerykańską fundację non-profit Sapling Foundation. Od czerwca 2006 wykłady są udostępniane online na licencji Creative Commons.

http://www.ted.com/

Zobacz profil Doceń autora

Inne filmy z kategorii Nauka i technologia

Oglądaj

Pij Trawę - Anna Mazurczyk PRO

Oglądaj

Wodny Tagen - doświadczenia uczestników PRO

Oglądaj

Człowiek planety Ziemia S02 odc.34 PRO