Eric X. Li: Bajka o dwóch systemach politycznych

Nie przepadasz za oglądaniem reklam?

Zarejestruj się i wykup konto PRO aby cieszyć się naszymi filmami bez reklam oraz wesprzeć twórców.

Zarejestruj się

Eric X. Li: Bajka o dwóch systemach politycznych
02 czerwca 2015
Ocena widzów: 3,90

Standardowym założeniem na Zachodzie jest: w miarę rozwoju społeczeństwo staje się kapitalistyczną, wielopartyjną demokracją. Prawda? Eric X. Li, chiński inwestor i politolog, pozwala sobie na inne zdanie. W tym prowokacyjnym, przesuwającym granice wystąpieniu, prosi słuchaczy o dopuszczenie do siebie myśli, że jest więcej niż jeden sposób na skuteczne rządzenie współczesnym narodem.
Komentarze: 2

saiaga
Szkoda, że ten Pan, nie mówi o obozach pracy w Chinach, o tym, że nikt nie może wyrazić swojego zdania i o niewolniczej pracy we więzieniach. To jest właśnie to "skuteczne rządzenie". Dziwię się Wam, że prezentujecie ten filmik.
trojkat
@saiaga zawsze warto jest przedstawiać różne punkty widzenia. Dzięki nim można dostrzec pełen obraz świata i wyrobić sobie własne zdanie.
Komentowanie włączone dla kont PRO

Aby chronić się przed spamem ograniczyliśmy dodawanie komentarzy tylko do użytkowników posiadających konta PRO.

Zaloguj się.

Twój obecny typ konta

WIDZ DZIAŁAJ
WIDZ

Nie bądź tylko biernym widzem, weź udział w życiu naszej telewizji. Możesz mieć bezpośredni wpływ na kształt tworzonych programów. Dyskutuj, oceniaj, komentuj a nawet porozmawiaj prywatnie z autorami filmów. Dzięki powiadomieniom e-mailowym nie przegapisz też żadnej premiery.

Załóż konto

Zobacz pełne porównanie typów kont

TED

TED (Technology, Entertainment and Design) popularyzacja idei wartych rozpowszechniania. Cykliczna konferencja naukowa organizowana przez amerykańską fundację non-profit Sapling Foundation. Od czerwca 2006 wykłady są udostępniane online na licencji Creative Commons.

http://www.ted.com/

Zobacz profil Doceń autora

Inne filmy z kategorii Społeczeństwo

Oglądaj

DOBRY dom, dobry projekt PRO

Oglądaj

Dariusz Brzozowiec - "realny kryzys i alt... PRO

Oglądaj

Czasy zmian PRO

W TYM MIESIĄCU NASZYMI PATRONAMI SĄ:

Sylwia BrzozowskaMira MachnickiFankaKonto usunięteArtur ManturaDanka LenartArtur ManturaMaciej WalkowiakAgnieszka  Barczak Agnieszka CzerczukBartłomiej NosalJarosław RolaMichał KwiatkowskiRobert TArtur DziedzicHubert MazurKonrad PrzybytniakPaweł MikaJarosław NiwińskiKatarzyna KędziorArkadiusz KuspitMarek RadzymińskiDread Pirate RobertsAnna ZgłobickaRafaelovinci41 200Marcin WieczorekElżbieta MajewskaGrażyna KolachaEla EsMarcin ZgolińskiMarek Mendel
DOŁĄCZ DO NICH