The Internet's Own Boy - Historia Aarona Swartza

The Internet's Own Boy - Historia Aarona Swartza
16 marca 2015
Ocena widzów: 4,20

Film śledzi losy niezwykłego talentu programistycznego i informatycznego aktywisty Aarona Swartza. Od jego pomocy w rozwijaniu standardu internetowego RSS do jego współtworzenia serwisu Reddit. Lecz to jego przełomowa praca na rzecz sprawiedliwości społecznej i organizowanie polityczne połączone z agresywnym podejściem do dostępu do informacji wpędziła go trwający dwa lata prawny koszmar. To była bitwa, która zakończyła się odebraniem sobie życia w wieku 26 lat. Historia Aarona dotknęła ludzi będących daleko poza społecznościami internetowymi, w których był osobistością. Ten film to osobista historia o tym, co tracimy, gdy odwrócimy się plecami do technologii i jej związku z naszymi prawami obywatelskimi.

Reżyseria: Brian Knappenberger
Lektor: Marcin Green
Komentarze: 4

gorgoniatko
koszmarny dubbing!!!!!!! jest jakaś wersja bez?????????
trojkat
Tak, to prawda, dubbing nie jest najlepszy, ale wiem, że wiele osób woli nawet gorszy dubbing niż napisy, zwłaszcza przy dłuższych filmach. A film wart jest obejrzenia przez wszystkich.
skorpion
Jestem wstrzasnieta do bölu po filmie,to straszne co grozi dobrym ludziom chcacym cos dobrego zrobic dla innychi i nie koniecznie nastawionych na zyski finansowe co wogöle nie pasuje do dzisiejszego swiata-Niech ci tam gdzie jestes bedzie dobrze Aaron
Komentowanie włączone dla kont PRO

Aby chronić się przed spamem ograniczyliśmy dodawanie komentarzy tylko do użytkowników posiadających konta PRO.

Zaloguj się.

Twój obecny typ konta

WIDZ DZIAŁAJ
WIDZ

Nie bądź tylko biernym widzem, weź udział w życiu naszej telewizji. Możesz mieć bezpośredni wpływ na kształt tworzonych programów. Dyskutuj, oceniaj, komentuj a nawet porozmawiaj prywatnie z autorami filmów. Dzięki powiadomieniom e-mailowym nie przegapisz też żadnej premiery.

Załóż konto

Zobacz pełne porównanie typów kont

trojkat

Fan dobrego kina a zwłaszcza dokumentów i produkcji niezależnych oraz wszelkiej maści produktów spod znaku Open Source czy Creative Commons.

Zobacz profil Doceń autora

Inne filmy z kategorii Społeczeństwo

Oglądaj

Kaworób PRO

Oglądaj

Świat jest inny odc. 60 - Agenda depopulacji PRO

Oglądaj

Świat jest inny odc.78 - Zachować Naród PRO

W TYM MIESIĄCU NASZYMI PATRONAMI SĄ:

Jarosław KwaśnyRichard Trzesniowski Arkadiusz ŁukaszenkaSylwia BrzozowskaFankaKonto usunięteMaciej WalkowiakArtur ManturaBorys SkrzypczyńskiBartłomiej NosalRobert TAnna Natalia KuszajMichał MaronJarosław MorawiecMarcin MatusiakMarta PuszyńskaKonrad PrzybytniakHubert MazurPabloKatarzyna KędziorArkadiusz KuspitAndrzej AdamskiMarek RadzymińskiRafaelovinciAnna ZgłobickaArtur DziedzicMarcin WieczorekAnna OlejnickaTomasz BugiedaRoad DoesnotendUrszula PreisnarMarek MendelJacek Bucki
DOŁĄCZ DO NICH