Bruno Torturra - Masz smartfona? Zacznij nadawać

Bruno Torturra - Masz smartfona? Zacznij nadawać
18 marca 2015
Ocena widzów: 3,40

W 2011 roku dziennikarz Bruno Torturra zdał relacje z protestu w Sao Paulo, który nie skończył się dobrze. Jego doświadczenie z gazem łzawiącym miało znaczący wpływ na sposób w jaki myślał o swojej pracy. W wyniku tego, zrezygnował ze swojej pracy by poświęcić się transmitowaniu nieedytowanych materiałów online. W swojej fascynującej prelekcji, dzieli się sposobami jakimi eksperymentował z nadawaniem na żywo w sieci, i jak cały proces pomógł mu stworzyć bardzo nowoczesną sieć medialną.
Komentarze: 4

Slowia-5-nka
Czy to nie jest odpowiedz na przelamanie falszu oraz manipulacje serwowana nam przez 'wybranych przez nas politykow'?

Pozdrawiam
trojkat
Wszystko sprowadza się do mediów, to one działają jak pryzmat pokazując nam rzeczywistość w różnych kolorach a tym samym sterując naszym odbiorem danej informacji. Bruno pokazuje, że da się stworzyć media oddolnie niewielkim kosztem a rezultat może być o wiele potężniejszy niż możliwości największych telewizji. Ile stacji jest w stanie nagle otworzyć 50 kanałów, aby transmitować równocześnie 50 relacji z 50 różnych miast? Żadna, natomiast w internecie jest to możliwe.
tolek
Właściwie to jak to się robi?
trojkat
Obecnie wiele platform oferuje możliwość streamowania na żywo z wykorzystaniem aplikacji na telefonie komórkowym np. YouTube, Ustream czy LiveStream. Pamiętam, że członkowie ruchu Occupy Wall Street z powodzeniem używali LiveStreama transmitując na żywo protesty z kilkunastu miast USA równocześnie.

Oczywiście polecamy również Tagen.tv, jako oddolne otwarte medium, które sami możecie kształtować wrzucając własne reportaże :-)
Komentowanie włączone dla kont PRO

Aby chronić się przed spamem ograniczyliśmy dodawanie komentarzy tylko do użytkowników posiadających konta PRO.

Zaloguj się.

Twój obecny typ konta

WIDZ DZIAŁAJ
WIDZ

Nie bądź tylko biernym widzem, weź udział w życiu naszej telewizji. Możesz mieć bezpośredni wpływ na kształt tworzonych programów. Dyskutuj, oceniaj, komentuj a nawet porozmawiaj prywatnie z autorami filmów. Dzięki powiadomieniom e-mailowym nie przegapisz też żadnej premiery.

Załóż konto

Zobacz pełne porównanie typów kont

TED

TED (Technology, Entertainment and Design) popularyzacja idei wartych rozpowszechniania. Cykliczna konferencja naukowa organizowana przez amerykańską fundację non-profit Sapling Foundation. Od czerwca 2006 wykłady są udostępniane online na licencji Creative Commons.

http://www.ted.com/

Zobacz profil Doceń autora

Inne filmy z kategorii Społeczeństwo

Oglądaj

Świat jest inny odc. 154 - Pędzą konie p... PRO

Oglądaj

Słowiańska Szkoła odc.2

Oglądaj

JASNOWIDZ - ROZMOWY Z KRZYSZTOFEM JACKOWS... PRO