Metoda Hellingera

Oglądasz bezpłatne 5 minut. Pełny materiał jest dostępny tylko dla posiadaczy kont PRO.

Wykup konto PRO aby cieszyć się naszymi filmami bez reklam oraz wesprzeć twórców.

Zarejestruj się

Metoda Hellingera
09 stycznia 2015
Ocena widzów: 3,70

Wieloletnia praktyka w terapii Hellingerowskiej pozwoliła Pani Agnieszce Gąsierkiewicz na zebranie bardzo ciekawych doświadczeń i chętnie dzieli się tą wiedzą z naszymi widzami.
Od lat interesuje się i zajmuje ustawieniami systemowymi według metody B. Hellingera traktując je jako fascynujące doświadczenie życiowe oraz metodę terapeutyczną.
Program zrealizowany pod auspicjami Miesięcznika Nieznany Świat.

Informacje o metodzie ustawień hellingerowskich – www.hellinger.com.pl
Komentarze: 5

pankracy267
Super wyklad i spostrzezenia pani psycholog,ktora analitycznie ukazuje nawet karmiczne skutki dzisiejszego bytu danej jednostki o emocjonalnym i psychologicznym znaczeniu.
Zrozumienie zycia tu i teraz zalezy wlasnie od wczesniejszych relacji
rodzinnych i spolecznych (srodowiskowych) na wielu poziomach.
Wszystkie podane tu przyklady powinne byc wziete do "serca" i poddane medytacji,bo tylko wtedy doznamy tzw. oswiecenia i uduchowienia.

Ach...,obeszlo sie bez glupich reklam,brawo.
Jahabharata
Babka prawie równie sympatyczna jak Justynka :-) Ta metoda była pokazana w polskim filmie kryminalno-politycznym, skądinąd godnym polecenia, pt. "Uwikłanie".
Jahabharata
Ciekawa rozmowa. Warto rozmawiać i warto oglądać i słuchać. Ale fundamentalnie nie zgadzam się z niektórymi rzeczami, któte ta pani mówi. Wbrew reinkarnacyjnemu bełkotowi, to nie dziecko pcha się na ten świat. To widzimisie jego/jej rodziców. I dlatego to rodzice powinni wziąć pełną odpowiedzialność za los tego dziecka, nie żądając niczego w zamian, a biorąc na barki wszelką ewentualną krytykę. I potem ich dzieci niech biorą pełną odpowiedzialność za (ewentualnie, jeśli się na to zdecydują) swoje własne dzieci. I to jest fair. Tymczasem mamy galimatias, gdzie nikt nie bierze opowiedzialności za nic. I dlatego właśnie większość ludzi wychodzi z dzieciństwa jako ludzie mniej lub bardziej mentalnie kalecy i przez resztę swojego życia zmagają się z traumą okresu dzieciństwa. I czekają na nich zastępy psychiatrów i różnego rodzaju szarlatanów. Jeśli ktoś nie kończy życia z totalną szajbą to już ma szczęście... A ta pani jeszcze "dorzuca do pieca", podsycając ten chaos. Że trzeba dziękować rodzicom, że się w ogóle żyje. Co za bzdura.
awk2005
aaaa
awk2005
Od lat zajmuję się Huną - bardzo stara i bardzo szeroką wiedzą.
Z perspektywy Huny "ustawienia Hellingera" są w pełni zrozumiałe - jest to typowa praca z podświadomością. Huna bardzo wiele wie o podświadomości, świadomości i nadświadomości /!/ oraz o relacjach pomiędzy nimi.
Psychologia diagnozuje problemy i próbuje je rozwiązywać w przestrzeni świadomej, czyli logicznej, pomijając w gruncie rzeczy przestrzeń podprogową.
Huna odwrotnie - przypisuje wielkie znaczenie naszej podświadomości / naszej świadomej jaźni /. Jedną z części Huny jest "Mapa Rodzin" - działania terapeutyczne podobne do ustawień Hellingera.
Z jednej strony, tak jak u Hellingera, przepracowuje się problem z, którym przychodzi klient /czyli problem uświadomiony sobie/. Ale z drugiej strony, można poszukać nieznanych problemów, konfliktów i blokad tkwiących w podświadomości do , których nasza logika nie ma dostępu. Uzyskuje się to poprzez własnoręcznie narysowanie swojej Mapy.
Analiza Mapy pozwala je odkryć i, poprzez przepracowanie ich, poprawić relacje personalne / rodzinne, towarzyskie, zawodowe / oraz odblokować przestrzenie realizacji różnorodnych celów życiowych.
Bliższe informacje o Mapie: Polskie Towarzystwo Psychotroniczne - www.psychotronicy.org , centrum
ezoteryczne w Tucznie k/Gorzowa - www.palacsapetow.pl
Komentowanie włączone dla kont PRO

Aby chronić się przed spamem ograniczyliśmy dodawanie komentarzy tylko do użytkowników posiadających konta PRO.

Zaloguj się.

Twój obecny typ konta

WIDZ DZIAŁAJ
WIDZ

Nie bądź tylko biernym widzem, weź udział w życiu naszej telewizji. Możesz mieć bezpośredni wpływ na kształt tworzonych programów. Dyskutuj, oceniaj, komentuj a nawet porozmawiaj prywatnie z autorami filmów. Dzięki powiadomieniom e-mailowym nie przegapisz też żadnej premiery.

Załóż konto

Zobacz pełne porównanie typów kont

TAGEN

Tagen - telewizja tworzona przez ludzi i dla ludzi.

Mówi się, że media to czwarta, a nawet pierwsza władza. To media pokazują nam świat z takiej a nie innej perspektywy tym samym mówiąc nam na co zwracać uwagę oraz co o danym wydarzeniu myśleć. Nie chodzi jednak o to co mówią i pokazują media, o wiele ciekawsze jest to czego nie mówią ani nie pokazują. Tagen.tv to telewizja internetowa współtworzona przez internautów. Nie boimy się żadnych tematów i chętnie pokazujemy wydarzenia, zjawiska czy ludzi z zupełnie innej perspektywy.

Zobacz profil Doceń autora

Inne filmy z kategorii Psychologia

Oglądaj

Świat jest inny - zakulisowe rozgrywki PRO

Oglądaj

Rody Krwi odc.30 PRO

Oglądaj

Uleczyć Mózg 2

W TYM MIESIĄCU NASZYMI PATRONAMI SĄ:

Jarosław KwaśnyRichard Trzesniowski Arkadiusz ŁukaszenkaSylwia BrzozowskaFankaKonto usunięteMaciej WalkowiakArtur ManturaBorys SkrzypczyńskiBartłomiej NosalRobert TAnna Natalia KuszajMichał MaronJarosław MorawiecMarcin MatusiakMarta PuszyńskaKonrad PrzybytniakHubert MazurPabloKatarzyna KędziorArkadiusz KuspitAndrzej AdamskiMarek RadzymińskiRafaelovinciAnna ZgłobickaArtur DziedzicMarcin WieczorekAnna OlejnickaTomasz BugiedaRoad DoesnotendUrszula PreisnarMarek MendelJacek Bucki
DOŁĄCZ DO NICH