Alternatywne placebo

Oglądasz bezpłatne 5 minut. Pełny materiał jest dostępny tylko dla posiadaczy kont PRO.

Wykup konto PRO aby cieszyć się naszymi filmami bez reklam oraz wesprzeć twórców.

Zarejestruj się

Alternatywne placebo
15 stycznia 2015
Ocena widzów: 4,60

Alternatywne i konwencjonalne metody leczenia okiem mistrza bioenergoterapii Ryszarda Gąsierkiewicza. Omawiani są Wielcy Wtajemniczeni – Kaszpirowski, Sai Baba i inni.
Komentarze: 3

Joanna1-11
Zasadą działania placebo jest nieświadomość pacjenta co do stosowanej metody. W momencie, gdy uświadamiamy pacjentowi, że dostaje substancję niedziałającą likwidujemy efekt placebo. W badaniach leków chemicznych efekt placebo jest wykorzystywany nagminnie, w ten sposób wykazuje się, że dana substancja chemiczna działa nieco lepiej (często nieznacznie)od placebo.
Myślę, że każda metoda leczenia, która pomaga, jest dobra dla chorego, nie ma znaczenia, czy jego wiara w wyleczenie jest podstawna (zakotwiczona w prawach fizyki), czy nie. Może warto usprawiedliwiać każdą metodę pobudzającą własne siły obronne organizmu?
Specjalizacja z psychiatrii trwa 5 lat a nie rok:)
indianin8
Do pankracy267
Pięknie zostało powiedziane w tym wywiadzie, że funkcjonujemy w polu informacyjnym, dalej idąc energetycznym.
Mam cały czas wrażenie że jest ono przesiąknięte różnymi żalami czy pretensjami wynikającymi z przeszłości a tym samym nie pozwala to na właściwe odczytanie informacji (mnie np. przychodziły do głowy same kłótnie i nie potrafiłam tego ustabilizować).

Wiem że to wiesz Pankracy267, więc nie komentuj bo i tak mam ogromny stres z powodu Twoich komentarzy i zawsze się boję co mi odpiszesz.

Pozdrawiam serdecznie
indianin8
Bardzo podoba mi się to co mówi p.Gąsierkiewicz że czasem trzeba "negatywnej" inaczej"agresywnej" energii aby mogła wejść również ta pozytywna. Aby się coś naprawiło, wyleczyło.(agresję z reguły uważa się za coś negatywnego) Czasem nie da się inaczej, mimo iż z pozoru wydawać by się to mogło nie w porządku. Ja się całkowicie z tym zgadzam, i uważam że dotyczy to wielu sfer.
Komentowanie włączone dla kont PRO

Aby chronić się przed spamem ograniczyliśmy dodawanie komentarzy tylko do użytkowników posiadających konta PRO.

Zaloguj się.

Twój obecny typ konta

WIDZ DZIAŁAJ
WIDZ

Nie bądź tylko biernym widzem, weź udział w życiu naszej telewizji. Możesz mieć bezpośredni wpływ na kształt tworzonych programów. Dyskutuj, oceniaj, komentuj a nawet porozmawiaj prywatnie z autorami filmów. Dzięki powiadomieniom e-mailowym nie przegapisz też żadnej premiery.

Załóż konto

Zobacz pełne porównanie typów kont

TAGEN

Tagen - telewizja tworzona przez ludzi i dla ludzi.

Mówi się, że media to czwarta, a nawet pierwsza władza. To media pokazują nam świat z takiej a nie innej perspektywy tym samym mówiąc nam na co zwracać uwagę oraz co o danym wydarzeniu myśleć. Nie chodzi jednak o to co mówią i pokazują media, o wiele ciekawsze jest to czego nie mówią ani nie pokazują. Tagen.tv to telewizja internetowa współtworzona przez internautów. Nie boimy się żadnych tematów i chętnie pokazujemy wydarzenia, zjawiska czy ludzi z zupełnie innej perspektywy.

Zobacz profil Doceń autora

Inne filmy z kategorii Społeczeństwo

Oglądaj

Dobry - Polska Waluta Lokalna PRO

Oglądaj

Jasnowidz - rozmowy z Krzysztofem Jackows... PRO

Oglądaj

ŚWIAT JEST INNY ODC. 175 - Spokojnie to tylko ...

W TYM MIESIĄCU NASZYMI PATRONAMI SĄ:

Jarosław KwaśnyRichard Trzesniowski Arkadiusz ŁukaszenkaSylwia BrzozowskaFankaKonto usunięteMaciej WalkowiakArtur ManturaBorys SkrzypczyńskiBartłomiej NosalRobert TAnna Natalia KuszajMichał MaronJarosław MorawiecMarcin MatusiakMarta PuszyńskaKonrad PrzybytniakHubert MazurPabloKatarzyna KędziorArkadiusz KuspitAndrzej AdamskiMarek RadzymińskiRafaelovinciAnna ZgłobickaArtur DziedzicMarcin WieczorekAnna OlejnickaTomasz BugiedaRoad DoesnotendUrszula PreisnarMarek MendelJacek Bucki
DOŁĄCZ DO NICH