Polaku chwyć za broń

Oglądasz bezpłatne 5 minut. Pełny materiał jest dostępny tylko dla posiadaczy kont PRO.

Wykup konto PRO aby cieszyć się naszymi filmami bez reklam oraz wesprzeć twórców.

Zarejestruj się

Polaku chwyć za broń
01 kwietnia 2016
Ocena widzów: 3,80

W sobotę 5go marca w Best Western Grand Hotelu w Kielcach odbyło się spotkanie dotyczące dostępu do broni palnej, zorganizowane przez Klucz Pobudki Kielce, Fundację Ad Arma, Grupę Rekonstrukcji Historycznej imienia Stanisława Grabdy, pseudonim “Bem”, Fundacja Odzyskajmy Naszą Historię, Kieleccy Patrioci, Trzecia Droga Kielce, Obóz Narodowo-Radykalny Kielce, Koalicja Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja, Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych koło w Chmielniku oraz 13 Świętokrzyski Korpus Polskich Drużyn Strzeleckich. Tematem prelekcji pod hasłem “Polaku chwyć za broń” były prawne, etyczne a także cywilizacyjne aspekty dostępu do broni palnej.

Każdy, kto zajmował się problemem przemocy wie, że im bardziej ofiara jest spolegliwa, tym bardziej okrutnie jest traktowana przez oprawcę. W tym przypadku biurokraci uniemożliwiają obronę przed agresywną mniejszością całym społeczeństwom. Problem nie zniknie, pytanie tylko czy mieszkańcy Europy obudzą się choćby wtedy, gdy zagrożone będzie ich życie? – powiedział Jacek Hoga, prezes Fundacji Ad Arma.

Unia skończy się. Jeśli nawet nie teraz, to za kilka lat „młodzi wykluczeni” z przedmieść Brukseli i Paryża postarają się o to. Dlatego nie warto się oglądać na Zachód, tylko starać się zapewnić bezpieczeństwo Polakom. Bez niepotrzebnych koncesji, robionych tylko po to, by miło przyjęli nasz rząd na salonach, czy nie opisali w negatywnym świetle w prasie francuskiej, czy niemieckiej. Postępując słusznie, zamiast jak zakompleksiony chłopczyk naśladując każdą głupotę rządów państw starej unii, damy nie tylko przykład zdrowego rozsądku, ale dodamy też odwagi rozsądnie myślącym ludziom w zachodnich krajach. Stopień wiarygodności mediów tam jest na poziomie podobnym go „Gazety Wyborczej” czy TVN-u w Polsce. Tylko zachowując się jak należy, zasłużymy na szacunek porządnych ludzi. Natomiast w ogóle nie warto oglądać się na opinie ludzi przeciwnych wolności.

Cieszy to, że odbudowujemy w Polsce kulturę posiadania broni palnej. Właśnie tak ona musi być odbudowana, po komunistycznym zniszczeniu, przez oddolne działania. Przez tworzenie podmiotów, które biorą na siebie ciężar przekonywania Polaka po Polaku, do idei posiadania broni palnej. Dobrze, że są tacy co rozumieją konieczność wzięcia na siebie odpowiedzialności za Polskę. Dobrze, że nie tworzymy systemu odgórnie projektowanego i centralnie sterowanego. Właśnie to może okazać się gwarantem naszego wspólnego sukcesu.
Komentarze: 2

2mk
Sz. Panie Jacku

Co Pan sądzi o tym rewolwerze? > link na końcu.
W gorszej wykonanej werscji firmy Uberti z Włoch.która wykonuje kilka egzemplarzy poniższego remingtona rózniacych sie ceną kosztuje nieco ponad 1 tyś PLN.
Na 70% remingtony produkuje też firma CZ, ale nie mam pewności.
Oczywiście egzemplarz linkowany ponizej za 3200 to bardzo spory wydatek ale chyba wart "swego"?
Jakie elementy ponizszego typu /modelu remingtona mogą . rzutuja na ową róznorodność ceny dla "na oko" niemal takiego samego egzemplarza.
https://www.militaria.pl/uberti/rewolwer_czarnoprochowy_uberti_remington_1858_new_army_44_8_lw_black_300230_p65206.xml

Dziękuję!
2mk
Komentowanie włączone dla kont PRO

Aby chronić się przed spamem ograniczyliśmy dodawanie komentarzy tylko do użytkowników posiadających konta PRO.

Zaloguj się.

Twój obecny typ konta

WIDZ DZIAŁAJ
WIDZ

Nie bądź tylko biernym widzem, weź udział w życiu naszej telewizji. Możesz mieć bezpośredni wpływ na kształt tworzonych programów. Dyskutuj, oceniaj, komentuj a nawet porozmawiaj prywatnie z autorami filmów. Dzięki powiadomieniom e-mailowym nie przegapisz też żadnej premiery.

Załóż konto

Zobacz pełne porównanie typów kont

Hektores

Jestem takim nadrzecznym łazęga czyli popularnie wędkarzem jest to jedna z moich pasji Zajmuje się amatorsko grafiką i tworzeniem portali społecznościowych.Jestem twórcą i wspóltwórcą wielu portali obecnie najnowszym dzieckiem jest portal Piewca .pl z bardziej znanych portali jest to seria przewodników wędkarskich Świętokrzyski,Pomorski i Łodzki Przewodnik WędkarskiZakres moich zainteresowań jest dość szeroki, jest to historia regionu ,socjocybernetyka społeczna,przyroda i różne powiązane z nimi rzeczy.
Nie wierzę w obecny system monetarny. Jestem zafascynowany rozwiązaniami Szwajcarii i to nie tylko w kwestii waluty lokalnej ale tez obronności oraz demokracji bezpośredniej

Zobacz profil Doceń autora

Inne filmy z kategorii Społeczeństwo

Oglądaj

Mariusz Nogalski - Wiedza Przodków

Oglądaj

Świat jest inny - cz. 11 Edukacja czy pro... PRO

Oglądaj

Cropp TATTOO konwent - Wrocław 2014 PRO

W TYM MIESIĄCU NASZYMI PATRONAMI SĄ:

Sylwia BrzozowskaMira MachnickiFankaKonto usunięteArtur ManturaDanka LenartArtur ManturaMaciej WalkowiakAgnieszka  Barczak Agnieszka CzerczukBartłomiej NosalJarosław RolaMichał KwiatkowskiRobert TArtur DziedzicHubert MazurKonrad PrzybytniakPaweł MikaJarosław NiwińskiKatarzyna KędziorArkadiusz KuspitMarek RadzymińskiDread Pirate RobertsAnna ZgłobickaRafaelovinci41 200Marcin WieczorekElżbieta MajewskaGrażyna KolachaEla EsMarcin ZgolińskiMarek Mendel
DOŁĄCZ DO NICH