Prawo a poszukiwacze

Oglądasz bezpłatne 5 minut. Pełny materiał jest dostępny tylko dla posiadaczy kont PRO.

Wykup konto PRO aby cieszyć się naszymi filmami bez reklam oraz wesprzeć twórców.

Zarejestruj się

Prawo a poszukiwacze
20 listopada 2014
Ocena widzów: 2,60

Czy w Polsce można legalnie poszukiwać skarbów ? Jakie jest aktualne prawo w tym względzie ? Opowie o tym osoba która na co dzień styka się z dylematem: poszukiwacz czy przestępca?
Komentarze: 1

zypo
Jak łatwo wywnioskować z prelekcji - współpracy między poszukiwaczami, a państwem nie będzie dopóki poszukiwacz będzie odgórnie traktowany jako "złodziej". Nic się nie zanosi na zmianę tej sytuacji - Pan Grajewski upaja się jakie grożą kary za samo poszukiwanie i nie daj boże znalezienie czegoś cennego - beton nie do przebicia - naruszenie zakazów, samowolne poszukiwania, sankcje karne, przejęcie na rzecz Skarbu Państwa, a ja się pytam kto ukara i kiedy tych co odpowiadają za zniszczenie poprzez zaniedbanie setek pałacyków i dworków znajdujących się na Dolnym Śląsku, a będących własnością Skarbu Państwa, który tak chętnie wyciąga ręce po wszelkie cenne przedmioty znalezione przez poszukiwaczy.
Komentowanie włączone dla kont PRO

Aby chronić się przed spamem ograniczyliśmy dodawanie komentarzy tylko do użytkowników posiadających konta PRO.

Zaloguj się.

Twój obecny typ konta

WIDZ DZIAŁAJ
WIDZ

Nie bądź tylko biernym widzem, weź udział w życiu naszej telewizji. Możesz mieć bezpośredni wpływ na kształt tworzonych programów. Dyskutuj, oceniaj, komentuj a nawet porozmawiaj prywatnie z autorami filmów. Dzięki powiadomieniom e-mailowym nie przegapisz też żadnej premiery.

Załóż konto

Zobacz pełne porównanie typów kont

Festiwal.Tajemnic

Dolnośląski Festiwal Tajemnic w zamku Książ - impreza, której tematyka jest związana z tajemnicami Dolnego Śląska, ukrytymi na tym terenie skarbami, złotem, dokumentami i dziełami sztuki oraz eksploracją. Festiwal jest autorskim projektem Joanny Lamparskiej, dziennikarki i podróżniczki, autorki wielu książek o tajemnicach Dolnego Śląska, od kilkunastu już lat promującej region dolnośląski poprzez jego tajemniczość.

Zobacz profil Doceń autora

Inne filmy z kategorii Zagadki Historii

Oglądaj

„Pogrom Kielecki” z 4 Iipca 1946 PRO

Oglądaj

Legendy to nie bajki PRO

Oglądaj

Narodowa Agencja Poszukiwawcza PRO

W TYM MIESIĄCU NASZYMI PATRONAMI SĄ:

Jarosław KwaśnyRichard Trzesniowski Arkadiusz ŁukaszenkaSylwia BrzozowskaFankaKonto usunięteMaciej WalkowiakArtur ManturaBorys SkrzypczyńskiBartłomiej NosalRobert TAnna Natalia KuszajMichał MaronJarosław MorawiecMarcin MatusiakMarta PuszyńskaKonrad PrzybytniakHubert MazurPabloKatarzyna KędziorArkadiusz KuspitAndrzej AdamskiMarek RadzymińskiRafaelovinciAnna ZgłobickaArtur DziedzicMarcin WieczorekAnna OlejnickaTomasz BugiedaRoad DoesnotendUrszula PreisnarMarek MendelJacek Bucki
DOŁĄCZ DO NICH