96 kilometrów kwadratowych tajemnic

Oglądasz bezpłatne 5 minut. Pełny materiał jest dostępny tylko dla posiadaczy kont PRO.

Wykup konto PRO aby cieszyć się naszymi filmami bez reklam oraz wesprzeć twórców.

Zarejestruj się

96 kilometrów kwadratowych tajemnic
10 października 2014
Ocena widzów: 2,90

Mateusz Gnaczy – pasjonat zamku w Kamieńcu Ząbkowickim i Działacz Towarzystwa Miłośników Ziemi Kamienieckiej opowie o odkryciach i ciągle nieodkrytych tajemnicach jednego z najbardziej fascynujących zabytków Dolnego Śląska- rezydencji królewny Marianny Orańskiej.
Komentarze: 5

ksiadz
Brak zdjęć o których mowa w materiale. Jednym słowem do du..
j.lucy
ksiądz: wiemy, ale prelegent utracił zdjęcia z dysku twardego po zderzeniu komputera z podłogą rączkami małego synka, więc mogliśmy puścić materiał tak jak jest lub nie puścić go w ogóle. Pozdrawiam Justyna- Tagen team.
terra2114
dobrze że mamy wśród nas ludziz pasją
lene21
Niestety rejon Dolnego Śląska pozostanie jeszcze długo tajemnicą. Uważam, że nie prowadzi się tu żadnych badań rozmyślnie. Wszak to nie Polacy rządzą w Polsce.

Romeo
Drogi lene21. Oczywiście,że "to nie Polacy rządzą w Polsce" a już na pewno nie na Dolnym Śląsku.Tu BND miał swoich "strażników" niemal nieprzerwanie od końca wojny. Dziwi mnie,że prelegent zdaje się o tym nie wiedzieć i tak jakoś naiwnie wyraża swoje zdziwienie brakiem zainteresowania przez konserwatora zabytków i brakiem jego działań.
Tak w ogóle to bardzo dobra prelekcja a takich ludzi (mam nadzieję juz niedługo) polski(!) konserwator zabytków powinien wynagrodzić za tę pracę na rzecz ochrony zabytków i podejmie współpracę z tym Towarzystwem. W końcu może na ich barki złożyć jakąśtam część własnych obowiązków - i to gratis - a obie strony będą zadowolone...czyż nie?
Więcej takich filmów a wiem,że takich zapaleńcw nie brakuje.
Komentowanie włączone dla kont PRO

Aby chronić się przed spamem ograniczyliśmy dodawanie komentarzy tylko do użytkowników posiadających konta PRO.

Zaloguj się.

Twój obecny typ konta

WIDZ DZIAŁAJ
WIDZ

Nie bądź tylko biernym widzem, weź udział w życiu naszej telewizji. Możesz mieć bezpośredni wpływ na kształt tworzonych programów. Dyskutuj, oceniaj, komentuj a nawet porozmawiaj prywatnie z autorami filmów. Dzięki powiadomieniom e-mailowym nie przegapisz też żadnej premiery.

Załóż konto

Zobacz pełne porównanie typów kont

Festiwal.Tajemnic

Dolnośląski Festiwal Tajemnic w zamku Książ - impreza, której tematyka jest związana z tajemnicami Dolnego Śląska, ukrytymi na tym terenie skarbami, złotem, dokumentami i dziełami sztuki oraz eksploracją. Festiwal jest autorskim projektem Joanny Lamparskiej, dziennikarki i podróżniczki, autorki wielu książek o tajemnicach Dolnego Śląska, od kilkunastu już lat promującej region dolnośląski poprzez jego tajemniczość.

Zobacz profil Doceń autora

Inne filmy z kategorii Zagadki Historii

Oglądaj

Dwaj panowie „X” PRO

Oglądaj

Szukamy Prawdy cz.7 - Spotkanie ze Stowar... PRO

Oglądaj

Słowiańska moc - Czesław Białczyński PRO

W TYM MIESIĄCU NASZYMI PATRONAMI SĄ:

Jarosław KwaśnyRichard Trzesniowski Arkadiusz ŁukaszenkaSylwia BrzozowskaFankaKonto usunięteMaciej WalkowiakArtur ManturaBorys SkrzypczyńskiBartłomiej NosalRobert TAnna Natalia KuszajMichał MaronJarosław MorawiecMarcin MatusiakMarta PuszyńskaKonrad PrzybytniakHubert MazurPabloKatarzyna KędziorArkadiusz KuspitAndrzej AdamskiMarek RadzymińskiRafaelovinciAnna ZgłobickaArtur DziedzicMarcin WieczorekAnna OlejnickaTomasz BugiedaRoad DoesnotendUrszula PreisnarMarek MendelJacek Bucki
DOŁĄCZ DO NICH