Prawdziwa historia Angielskiego Pacjenta - Joanna Lamparska

Oglądasz bezpłatne 5 minut. Pełny materiał jest dostępny tylko dla posiadaczy kont PRO.

Wykup konto PRO aby cieszyć się naszymi filmami bez reklam oraz wesprzeć twórców.

Zarejestruj się

Prawdziwa historia Angielskiego Pacjenta - Joanna Lamparska
18 sierpnia 2014
Ocena widzów: 3,40

Dolnośląski Festiwal Tajemnic 2014

Nie ma już takich poszukiwaczy skarbów! Joanna Lamparska, wraz z grupą naukowców z wielu krajów, spędziła dwa tygodnie na Pustyni Libijskiej wędrując śladami księcia Kamala, następcy egipskiego tronu i księcia Almasy’ego, głównego bohatera, nagrodzonego ośmioma Oskarami, „Angielskiego Pacjenta”. Arystokraci chcieli odkryć tajemniczą, pełną złota oazę, natrafili na znacznie większy skarb.

Joanna Lamparska – z wykształcenia filolog klasyczny i archeolog sądowy. Szuka skarbów, pisze książki o poszukiwaniach zaginionych zabytków, robi filmy. Szczęściara do której lgną niezwykłe wydarzenia i przygody. Wiele podróżuje, współpracuje m.in. z National Geographic, Travellerem, Focusem. W Money.pl – największym portalu finansowym w Polsce prowadzi stronę podróżniczą na iWoman – Woman’s World Wydała do tej pory również kilkanaście niezwykłych przewodników historycznych po Dolnym Śląsku, m.in. „Zamkowe tajemnice”, „Dolny Śląsk, jakiego nie znacie”, „Tajemnice ukrytych skarbów”. Wymyśliła Dolnośląski Festiwal Tajemnic, który okazał się być strzałem w dziesiątkę tak dla turystów i ciekawych świata jak i dla poszukiwaczy oraz podróżników z całej Polski.

www.joannalamparska.pl
www.festiwaltajemnic.pl
Komentarze: 0

Komentowanie włączone dla kont PRO

Aby chronić się przed spamem ograniczyliśmy dodawanie komentarzy tylko do użytkowników posiadających konta PRO.

Zaloguj się.

Twój obecny typ konta

WIDZ DZIAŁAJ
WIDZ

Nie bądź tylko biernym widzem, weź udział w życiu naszej telewizji. Możesz mieć bezpośredni wpływ na kształt tworzonych programów. Dyskutuj, oceniaj, komentuj a nawet porozmawiaj prywatnie z autorami filmów. Dzięki powiadomieniom e-mailowym nie przegapisz też żadnej premiery.

Załóż konto

Zobacz pełne porównanie typów kont

Festiwal.Tajemnic

Dolnośląski Festiwal Tajemnic w zamku Książ - impreza, której tematyka jest związana z tajemnicami Dolnego Śląska, ukrytymi na tym terenie skarbami, złotem, dokumentami i dziełami sztuki oraz eksploracją. Festiwal jest autorskim projektem Joanny Lamparskiej, dziennikarki i podróżniczki, autorki wielu książek o tajemnicach Dolnego Śląska, od kilkunastu już lat promującej region dolnośląski poprzez jego tajemniczość.

Zobacz profil Doceń autora

Inne filmy z kategorii Zagadki Historii

Oglądaj

wiec słowiański PRO

Oglądaj

Poszukiwania skarbów i „detektoryzm” w Eu... PRO

Oglądaj

Zapiski poszukiwacza PRO