Żarowskie Podziemia i Tunele

Oglądasz bezpłatne 5 minut. Pełny materiał jest dostępny tylko dla posiadaczy kont PRO.

Wykup konto PRO aby cieszyć się naszymi filmami bez reklam oraz wesprzeć twórców.

Zarejestruj się

Żarowskie Podziemia i Tunele
11 września 2014
Ocena widzów: 3,40

Żarowska Izba Historyczna od lat bada głównie okolice Żarowa, szukając zatopionego sprzętu militarnego, skarbów i odkrywając tajemnice okolicznych zabytków. Podczas festiwalu członkowie grupy opowiedzą o poszukiwawczych przygodach i swoich najważniejszych odkryciach.
Komentarze: 1

Oborygen
Gratuluje ciekawej i rzeczowej prezentacji. Co do groty w parku to uważam że jest to tzw. Grotto z włoskiego, jest forma ozdobna parku wykonana czesto z pojedynczych kamien połaczonych w kształcie groty.
Tego typu budowle pojawiły sie w sztuce ogrodowej w XVI wieku we Włoszech a nastepnie Francja. Budowano je aby wprowadzić do ogrodu/parku element tajemniczości i magii, niektóre uważano za pustelnie i były efektem uwczesnej mody. Obszerny opis Grotto znajduje sie na angielskie stronie wikipedii.
Komentowanie włączone dla kont PRO

Aby chronić się przed spamem ograniczyliśmy dodawanie komentarzy tylko do użytkowników posiadających konta PRO.

Zaloguj się.

Twój obecny typ konta

WIDZ DZIAŁAJ
WIDZ

Nie bądź tylko biernym widzem, weź udział w życiu naszej telewizji. Możesz mieć bezpośredni wpływ na kształt tworzonych programów. Dyskutuj, oceniaj, komentuj a nawet porozmawiaj prywatnie z autorami filmów. Dzięki powiadomieniom e-mailowym nie przegapisz też żadnej premiery.

Załóż konto

Zobacz pełne porównanie typów kont

Festiwal.Tajemnic

Dolnośląski Festiwal Tajemnic w zamku Książ - impreza, której tematyka jest związana z tajemnicami Dolnego Śląska, ukrytymi na tym terenie skarbami, złotem, dokumentami i dziełami sztuki oraz eksploracją. Festiwal jest autorskim projektem Joanny Lamparskiej, dziennikarki i podróżniczki, autorki wielu książek o tajemnicach Dolnego Śląska, od kilkunastu już lat promującej region dolnośląski poprzez jego tajemniczość.

Zobacz profil Doceń autora

Inne filmy z kategorii Zagadki Historii

Oglądaj

Tajemnica Szczeliny Jeleniogórskiej PRO

Oglądaj

FHQu RIESE - Skalna twierdza Hitlera PRO

Oglądaj

O templariuszach i tajemnicach strzegomskich PRO