Tajemnica Herberta Klose - dr Jacek M. Kowalski

Oglądasz bezpłatne 5 minut. Pełny materiał jest dostępny tylko dla posiadaczy kont PRO.

Wykup konto PRO aby cieszyć się naszymi filmami bez reklam oraz wesprzeć twórców.

Zarejestruj się

Tajemnica Herberta Klose - dr Jacek M. Kowalski
19 sierpnia 2014
Ocena widzów: 4,00

Herbet Klose, oficer niemiecki który, o dziwo, po wojnie pozostał na Dolnym Śląsku. Od końca lat czterdziestych znajdował się w sferze zainteresowania MBP/UB/SB. Najpierw podejrzewany o szpiegostwo i działania wrogie Polsce Ludowej, potem został niemal świadkiem koronnym w sprawie ukrywania tzw. złota wrocławskiego. Przez wiele lat był inwigilowany, a służby specjalne zrobiły wiele, by mu zohydzić życie. Kim był naprawdę ? Czy brał udział w „ukrywaniu skarbu” , czy też stał się mimowolną ofiara „odkrywania skarbu” ? A może coś jest na rzeczy… O tym dr Jacek Kowalski.

Dr Jacek Kowalski – Archeolog z wykształcenia, dawniej pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego. Z zamiłowania archiwista, historyk, poszukiwacz miejsc tajemnych i obserwator świata. Współautor (wraz z Robertem Kudelskim i Zbigniewem Rekuciem) kilku książek o tajemnicach Dolnego Śląska. Współpracował przy realizacji filmów dokumentalnych z TVN Historia / Discovery oraz TVP. Obecnie pracuje nad trzema nowym książkami (jedna z Robertem Kudelskim).

www.festiwaltajemnic.pl
Komentarze: 2

daspopjunge
swietny material ...
oflex
Mate­riał dobry, inter­pre­ta­cja autora o zacho­wa­niu wokół Klo­sego "bied­nego niemca" SS-mana, "bied­nego" Dre­sna i prze­śla­du­ją­cych go Pola­ków, Sb-ków, kon­fi­den­tów itd. to skraj­nie nie­do­pusz­czalne zacho­wa­nie. Dre­sno to namistka odwetu, dosłow­nie kro­pla w tym co Hitle­rowcy zro­bili w Euro­pie i na wscho­dzie mor­du­jąc całe mia­sta ludzi, dzieci. A pan Polak wyjeż­dza tu z bied­nymi Niem­cami, nie­po­jęte.
Komentowanie włączone dla kont PRO

Aby chronić się przed spamem ograniczyliśmy dodawanie komentarzy tylko do użytkowników posiadających konta PRO.

Zaloguj się.

Twój obecny typ konta

WIDZ DZIAŁAJ
WIDZ

Nie bądź tylko biernym widzem, weź udział w życiu naszej telewizji. Możesz mieć bezpośredni wpływ na kształt tworzonych programów. Dyskutuj, oceniaj, komentuj a nawet porozmawiaj prywatnie z autorami filmów. Dzięki powiadomieniom e-mailowym nie przegapisz też żadnej premiery.

Załóż konto

Zobacz pełne porównanie typów kont

Festiwal.Tajemnic

Dolnośląski Festiwal Tajemnic w zamku Książ - impreza, której tematyka jest związana z tajemnicami Dolnego Śląska, ukrytymi na tym terenie skarbami, złotem, dokumentami i dziełami sztuki oraz eksploracją. Festiwal jest autorskim projektem Joanny Lamparskiej, dziennikarki i podróżniczki, autorki wielu książek o tajemnicach Dolnego Śląska, od kilkunastu już lat promującej region dolnośląski poprzez jego tajemniczość.

Zobacz profil Doceń autora

Inne filmy z kategorii Zagadki Historii

Oglądaj

Marek Jedynak -Franz Wittek agent Gestapo... PRO

Oglądaj

Wyrastałem w cieniu Riese PRO

Oglądaj

Nieznane dzieje Polski - dr Franc Zalewski PRO

W TYM MIESIĄCU NASZYMI PATRONAMI SĄ:

Jarosław KwaśnyRichard Trzesniowski Arkadiusz ŁukaszenkaSylwia BrzozowskaFankaKonto usunięteMaciej WalkowiakArtur ManturaBorys SkrzypczyńskiBartłomiej NosalRobert TAnna Natalia KuszajMichał MaronJarosław MorawiecMarcin MatusiakMarta PuszyńskaKonrad PrzybytniakHubert MazurPabloKatarzyna KędziorArkadiusz KuspitAndrzej AdamskiMarek RadzymińskiRafaelovinciAnna ZgłobickaArtur DziedzicMarcin WieczorekAnna OlejnickaTomasz BugiedaRoad DoesnotendUrszula PreisnarMarek MendelJacek Bucki
DOŁĄCZ DO NICH