Wspólny język Słowiański

Oglądasz bezpłatne 5 minut. Pełny materiał jest dostępny tylko dla posiadaczy kont PRO.

Wykup konto PRO aby cieszyć się naszymi filmami bez reklam oraz wesprzeć twórców.

Zarejestruj się

Wspólny język Słowiański
23 listopada 2015
Ocena widzów: 3,10

Warsztaty języka prasłowiańskiego, czyli rozmówki dla podróżników w czasie – dr Jacek Skawiński
Komentarze: 4

pankracy267
Zroznicowanie i etymologia poszczegolnych wyrazow praslowianskich bierze sie z roznicy bylych pogladow na zycie i przetrwaniu w danych warunkach,ktore odzwierciedlaja sie w dzisiejszych.
Wszystko podlega rozwojowi i ewolucji takze jezyk,na ktory duzy wplyw maja emocje zwiazane z postrzeganiem ciagle zmieniajacej sie rzeczywistosci.
Czlowiek nie jest panem na tej ziemi,lecz wykonawca odwiecznych takze
ewoluujacych sie praw kosmicznych.
Stad tez jezyk jest jakby zaworem urzeczywistniania sie ducha danego czasu.
buczer
Pan zatrzymal sie na wiedzy wykladanej kilkadziesiat lat temu. Zreszta jako mainstreemowy historyk co innego mowic nie moze. Szkoda sluchac bo to w duzej mierze pseudowiedza.
arjaman
Usuńcie ten film. Przecież już wiadomo jak to było naprawdę. Po co wyświetlać takie nieaktualne bzdury.
RafalOrlicki
Co to za nonsensy poplątane z faktami? Słowianie są w Europie dopiero od IV wieku? To teoria niemiecka. Niemająca nic wspólnego z prawdą. Skoro chaplogrupa R1a (tzw. słowiańska), przeważająca w Polsce, Łużycach, Czechach, Ukrainie i Rosji występuje w Europie centralnej od 8000pne a na Bałkanach od 12000pne, to przybylismy z Bałkanów, z południa Europy nie znad Wołgi czy Donu (tam były jeszcze bagna polodowcowe) i było to znacznie wczesniej niż IVw naszej ery! Genetyka nie kłamie. To nauka ścisła. Nakłada się na to kultura łuzycka, lendzielska i vincza, scytyjskie oraz inne, bliskie słowianom, starozytne w Europie. Sami Scytowie posiadaja przewaznie R1a i jest to lud słowiański, bo termin Slowianie jest mlody, młodszy od Lachaje/Lechici. Języki słowiańskie dlatego opanowały pół Europy, gdyz są w niej starozytne, pierwotne niemal (tylko po neandertalach i haplogrupie I1/I2), od wielu tysiecy lat. Dawni Wenedzi to też Słowianie. To jest podstawowym powodem wielkiego obszaru zajetego przez mowę słowiańską.
Komentowanie włączone dla kont PRO

Aby chronić się przed spamem ograniczyliśmy dodawanie komentarzy tylko do użytkowników posiadających konta PRO.

Zaloguj się.

Twój obecny typ konta

WIDZ DZIAŁAJ
WIDZ

Nie bądź tylko biernym widzem, weź udział w życiu naszej telewizji. Możesz mieć bezpośredni wpływ na kształt tworzonych programów. Dyskutuj, oceniaj, komentuj a nawet porozmawiaj prywatnie z autorami filmów. Dzięki powiadomieniom e-mailowym nie przegapisz też żadnej premiery.

Załóż konto

Zobacz pełne porównanie typów kont

Festiwal.Tajemnic

Dolnośląski Festiwal Tajemnic w zamku Książ - impreza, której tematyka jest związana z tajemnicami Dolnego Śląska, ukrytymi na tym terenie skarbami, złotem, dokumentami i dziełami sztuki oraz eksploracją. Festiwal jest autorskim projektem Joanny Lamparskiej, dziennikarki i podróżniczki, autorki wielu książek o tajemnicach Dolnego Śląska, od kilkunastu już lat promującej region dolnośląski poprzez jego tajemniczość.

Zobacz profil Doceń autora

Inne filmy z kategorii Zagadki Historii

Oglądaj

Tajemnica Szczeliny Jeleniogórskiej PRO

Oglądaj

Narodowa Agencja Poszukiwawcza PRO

Oglądaj

Nowy Rok - 7524 lat od stworzenia świata