Daisy - okiem przewodnika

Oglądasz bezpłatne 5 minut. Pełny materiał jest dostępny tylko dla posiadaczy kont PRO.

Wykup konto PRO aby cieszyć się naszymi filmami bez reklam oraz wesprzeć twórców.

Zarejestruj się

Daisy - okiem przewodnika
21 lipca 2014
Ocena widzów: 3,20

Daisy – Księżna Maria Teresa Oliwia Hochberg von Pless – jakie były jej losy, jaką posiadała władzę i z czym musiała się zmierzyć w swoim życiu – niełatwe losy bogatej księżnej, która miała wszystko, a jednak… Posłuchajcie opowieści przewodnika na Książu – Andrzeja Gaika.

Zapraszamy na nocne zwiedzanie zamku oraz na Dolnośląski Festiwal Tajemnic w Zamku Książ.

Spot Dolnośląskiego Festiwalu Tajemnic
Komentarze: 4

qarq
Ród Hoofberg`ów miał też setki hektarów lasów w wlkp. Po odzyskaniu niepodległości w 1919 roku Wielkie Xsiestwo Poznańskie nadal swoje lasy miało w obcych rękach. Dziwne. Bardzo dziwne w porównaniu jak o interesy swego Państwa dbała i dba dzisiejsza republika Czeska (tu uznanie przez UE Dekretów Benesza wywłaszczającego niemców w wszelkiej własnosci na terytorium Czech i Słowacji na wsze czasy)wobec 3ciej RP frymarczacej swym majątkiem swymi obywatelami i zdrowiem swoich obywateli, które też zostałó zwyczajnie sprzedane zachodnim koncerna farmaceutycznym. IIIRP wielekroć bardziej gnoi upadla i okrada własnych obywateli nizli PRL kiedykolwiek.
qarq
Wielkie rody książęce i królewskie krai trzecich podczas wszelkich wojen są zawsze do facto po obu stronach konfliktów. Po wojnie sa zawsze - Oczywiście - po stronie zwyciężców. :) Odkad europę opanowało chrześcijaństwo 3/4 wiek n.e. szlachetności i przyzwoitość częśćiej mozna spotkać wśród przedstawicieli ludu - proli nizli wsród arystokratów i ukoronowanych głów.
qarq
Ładna opowieść Panie Przewodniku. Tyle, ze nic nie mówiaca o roli zamku jako obiektu militarnego, masońskiego, kapitałowego (polowanie finansistów np.)itd,etc. Czyzby bardzo inteligentna Księżna Imperium nad Którym Słońce Nigdy nie |Zachodzi nie interesiła sie gospodarką, finansjerą i wpływami GB w Europie. Gdyby tak to byłby i pierszą i jedyna tak indoletną Księżna Imperium Brytyjskiego. :)
j.lucy
qarq: jeśli masz ciekawą historię związaną z Daisy i jej wpływem na rozwój militarny, masoński, czy finansowy owych czasów, które prowadziła na Książu to chętnie posłuchamy i zrobimy materiał, zgłoś się do nas.
Komentowanie włączone dla kont PRO

Aby chronić się przed spamem ograniczyliśmy dodawanie komentarzy tylko do użytkowników posiadających konta PRO.

Zaloguj się.

Twój obecny typ konta

WIDZ DZIAŁAJ
WIDZ

Nie bądź tylko biernym widzem, weź udział w życiu naszej telewizji. Możesz mieć bezpośredni wpływ na kształt tworzonych programów. Dyskutuj, oceniaj, komentuj a nawet porozmawiaj prywatnie z autorami filmów. Dzięki powiadomieniom e-mailowym nie przegapisz też żadnej premiery.

Załóż konto

Zobacz pełne porównanie typów kont

TAGEN

Tagen - telewizja tworzona przez ludzi i dla ludzi.

Mówi się, że media to czwarta, a nawet pierwsza władza. To media pokazują nam świat z takiej a nie innej perspektywy tym samym mówiąc nam na co zwracać uwagę oraz co o danym wydarzeniu myśleć. Nie chodzi jednak o to co mówią i pokazują media, o wiele ciekawsze jest to czego nie mówią ani nie pokazują. Tagen.tv to telewizja internetowa współtworzona przez internautów. Nie boimy się żadnych tematów i chętnie pokazujemy wydarzenia, zjawiska czy ludzi z zupełnie innej perspektywy.

Zobacz profil Doceń autora

Inne filmy z kategorii Zagadki Historii

Oglądaj

Podziemia Zamku Książ PRO

Oglądaj

Wiec Słowiański - Zbigniew Pluta

Oglądaj

Secret projects - cz.2 PRO

W TYM MIESIĄCU NASZYMI PATRONAMI SĄ:

Jarosław KwaśnyRichard Trzesniowski Arkadiusz ŁukaszenkaSylwia BrzozowskaFankaKonto usunięteMaciej WalkowiakArtur ManturaBorys SkrzypczyńskiBartłomiej NosalRobert TAnna Natalia KuszajMichał MaronJarosław MorawiecMarcin MatusiakMarta PuszyńskaKonrad PrzybytniakHubert MazurPabloKatarzyna KędziorArkadiusz KuspitAndrzej AdamskiMarek RadzymińskiRafaelovinciAnna ZgłobickaArtur DziedzicMarcin WieczorekAnna OlejnickaTomasz BugiedaRoad DoesnotendUrszula PreisnarMarek MendelJacek Bucki
DOŁĄCZ DO NICH