Słowiańskie powroty

Nie przepadasz za oglądaniem reklam?

Zarejestruj się i wykup konto PRO aby cieszyć się naszymi filmami bez reklam oraz wesprzeć twórców.

Zarejestruj się

Słowiańskie powroty
16 czerwca 2014
Ocena widzów: 4,00

Wywiad z Czesławem Białczyńskim o jego ponad trzydziestoletniej pracy nad Mitologią Słowian – ogromnym dziełem dotyczącym naszej historii, naszego dziedzictwa, naszych wierzeń, naszego życia. Jest nas miliard na naszej planecie – a tak mało wiemy o tym skąd pochodzimy. Księga Ruty i Księga Tura – lektura obowiązkowa dla każdego człowieka, w którym płynie słowiańska krew.

Informacje Sprzyjaciół:
http://sprzyjaciele.blogspot.com/
Facebook
Komentarze: 5

Frau
Wspaniała postawa krzewiciela wiedzy o słowiańskich przodkach. Miło się słucha człowieka, który tyle ze swojego życia poświęcił na zgłębianie historii i kultury Słowian. Sława.
Szkoda tylko, że otwierająca i kończąca wywiady z panem Białczyńskim muzyka pozostaje w takim dysonansie do jego łagodnego głosu i pięknej tematyki. Czy tylko mi działa ta muzyka na nerwy słuchowe?
dryf
Wytam serdecznie.
Jestem pełen podziwu dla pracy Pana Białczyńskiego.
Mam pierwszy tom "Księgę Tura". Rzeczywiście, wydanie znakomite.
Ale mam pytanie do Pana Czesława:
Dlaczego taki tytuł - "Księga Tura"? Przeczytałem ową księgę, ale nie dopatrzyłem się żadnej wzmianki o jakimś TURZE.

Andrzej

.
villaalvento
Przyjemnie posłuchać, wiedza ogromna, praca ogromna i myślę, że budzi się świadomość genetyczna. Nie grupowa, nie państwowa, ale znacznie szersza, nie biorąca pod uwagę granic państw. To jest krok do świadomości gatunkowej. Jak to ludzie osiągną, nie powinno być wojen i rywalizacji (źle pojmowanej). Ta wiedza powinna być od przedszkola przekazywana dzieciom. Mam nadzieję, że nie po angielsku :-) Pozdrawiam.
pankracy267
Szkoda tylko,ze dzis Slowianie nie czuja sie Slowianami przez rozne metamorfozy spoleczne,polityczne i kulturowe.
Dzis panuje wielki chaos przede wszystkim medialny o zachodnim charakterze gdzie wrecz tepi sie korzenie slowianskie w rozny sposob jak materializm i wpajanie falszywych wartosci.
Kultury wschodnie maja wiecej roznorodnosci folklorystycznej i kulturowej,jeszcze.
saunydopocenia
Chwała Panom !
Największy żyjący kapłan Lechicki .Dzięki Panie Czesławie.
Komentowanie włączone dla kont PRO

Aby chronić się przed spamem ograniczyliśmy dodawanie komentarzy tylko do użytkowników posiadających konta PRO.

Zaloguj się.

Twój obecny typ konta

WIDZ DZIAŁAJ
WIDZ

Nie bądź tylko biernym widzem, weź udział w życiu naszej telewizji. Możesz mieć bezpośredni wpływ na kształt tworzonych programów. Dyskutuj, oceniaj, komentuj a nawet porozmawiaj prywatnie z autorami filmów. Dzięki powiadomieniom e-mailowym nie przegapisz też żadnej premiery.

Załóż konto

Zobacz pełne porównanie typów kont

TAGEN

Tagen - telewizja tworzona przez ludzi i dla ludzi.

Mówi się, że media to czwarta, a nawet pierwsza władza. To media pokazują nam świat z takiej a nie innej perspektywy tym samym mówiąc nam na co zwracać uwagę oraz co o danym wydarzeniu myśleć. Nie chodzi jednak o to co mówią i pokazują media, o wiele ciekawsze jest to czego nie mówią ani nie pokazują. Tagen.tv to telewizja internetowa współtworzona przez internautów. Nie boimy się żadnych tematów i chętnie pokazujemy wydarzenia, zjawiska czy ludzi z zupełnie innej perspektywy.

Zobacz profil Doceń autora

Inne filmy z kategorii Kultura

Oglądaj

Polskie Tatry PRO

Oglądaj

Wiec Słowiański - Marcin Kurek

Oglądaj

Spotkania przy stole odc.3 PRO

W TYM MIESIĄCU NASZYMI PATRONAMI SĄ:

Jarosław KwaśnyRichard Trzesniowski Arkadiusz ŁukaszenkaSylwia BrzozowskaFankaKonto usunięteMaciej WalkowiakArtur ManturaBorys SkrzypczyńskiBartłomiej NosalRobert TAnna Natalia KuszajMichał MaronJarosław MorawiecMarcin MatusiakMarta PuszyńskaKonrad PrzybytniakHubert MazurPabloKatarzyna KędziorArkadiusz KuspitAndrzej AdamskiMarek RadzymińskiRafaelovinciAnna ZgłobickaArtur DziedzicMarcin WieczorekAnna OlejnickaTomasz BugiedaRoad DoesnotendUrszula PreisnarMarek MendelJacek Bucki
DOŁĄCZ DO NICH