Nowe życie

Oglądasz bezpłatne 5 minut. Pełny materiał jest dostępny tylko dla posiadaczy kont PRO.

Wykup konto PRO aby cieszyć się naszymi filmami bez reklam oraz wesprzeć twórców.

Zarejestruj się

Nowe życie
25 czerwca 2014
Ocena widzów: 3,40

W każdej społeczności, gdy rodzi się dziecko, jest taki moment, że jest ono przedstawiane światu, danej społeczności, rodzinie, bogom czy Bogu w różnych religiach. To bardzo ważny moment dla dziecka i jego opiekunów. Najczęściej jest to chrzest w Chrześcijaństwie, obrzezanie w Judaizmie, w Islamie jest wezwanie do modlitwy oraz wyznanie wiary, które szepcze się dziecku do ucha, a imię nadaje się dziecku siódmego lub też czterdziestego dnia od narodzin, nieraz obcina się przy tej okazji kosmyk włosów zwanych Kaika.
Każde społeczeństwo ma swoje obrzędy i swoje tradycje, które są często ściśle związane z religią, którą reprezentują rodzice dziecka. Co jednak, gdy rodzice chcą przyjąć swoje dziecko w odłączeniu od religii, może jest alternatywa aby znaleźć ceremonię, która nie będąc chrztem jak w Chrześcijaństwie lub obrzezaniem jak w Judaizmie wypełni jednak tą chęć przedstawienia swojego dziecka i oddania go w opiekę sił natury.
O takiej właśnie ceremonii- spokojnej i prosto z serca rozmawiamy z Magdą – matką dziecka, które w tym dniu miało uroczystość oddania go pod opiekę sił natury i wszechświata, oraz z Natalią – Doulą, która pomogła matce tego dziecka wydać je na świat.
Komentarze: 2

gemi
piękna ceremonia i ten kontakt z naturą.
barszczewska.kasia
Piękna rozmowa, piekna celebracja, bliskie mi kobiety:)))
Komentowanie włączone dla kont PRO

Aby chronić się przed spamem ograniczyliśmy dodawanie komentarzy tylko do użytkowników posiadających konta PRO.

Zaloguj się.

Twój obecny typ konta

WIDZ DZIAŁAJ
WIDZ

Nie bądź tylko biernym widzem, weź udział w życiu naszej telewizji. Możesz mieć bezpośredni wpływ na kształt tworzonych programów. Dyskutuj, oceniaj, komentuj a nawet porozmawiaj prywatnie z autorami filmów. Dzięki powiadomieniom e-mailowym nie przegapisz też żadnej premiery.

Załóż konto

Zobacz pełne porównanie typów kont

TAGEN

Tagen - telewizja tworzona przez ludzi i dla ludzi.

Mówi się, że media to czwarta, a nawet pierwsza władza. To media pokazują nam świat z takiej a nie innej perspektywy tym samym mówiąc nam na co zwracać uwagę oraz co o danym wydarzeniu myśleć. Nie chodzi jednak o to co mówią i pokazują media, o wiele ciekawsze jest to czego nie mówią ani nie pokazują. Tagen.tv to telewizja internetowa współtworzona przez internautów. Nie boimy się żadnych tematów i chętnie pokazujemy wydarzenia, zjawiska czy ludzi z zupełnie innej perspektywy.

Zobacz profil Doceń autora

Inne filmy z kategorii Duchowość

Oglądaj

Wieczorynki u Tadzia i Justynki - odc. 20 PRO

Oglądaj

Wieczorynki u Tadzia i Justynki - odc.72 PRO

Oglądaj

Wieczorynki u Tadzia i Justynki - odc. 33 PRO

W TYM MIESIĄCU NASZYMI PATRONAMI SĄ:

Jarosław KwaśnyRichard Trzesniowski Arkadiusz ŁukaszenkaSylwia BrzozowskaFankaKonto usunięteMaciej WalkowiakArtur ManturaBorys SkrzypczyńskiBartłomiej NosalRobert TAnna Natalia KuszajMichał MaronJarosław MorawiecMarcin MatusiakMarta PuszyńskaKonrad PrzybytniakHubert MazurPabloKatarzyna KędziorArkadiusz KuspitAndrzej AdamskiMarek RadzymińskiRafaelovinciAnna ZgłobickaArtur DziedzicMarcin WieczorekAnna OlejnickaTomasz BugiedaRoad DoesnotendUrszula PreisnarMarek MendelJacek Bucki
DOŁĄCZ DO NICH