Historia o historii

Nie przepadasz za oglądaniem reklam?

Zarejestruj się i wykup konto PRO aby cieszyć się naszymi filmami bez reklam oraz wesprzeć twórców.

Zarejestruj się

Historia o historii
18 czerwca 2014
Ocena widzów: 4,40

Co wiemy o naszej polskiej historii, i czy to co wiemy jest zgodne z faktami ? Kto pisał kroniki historyczne, kto nadawał znaczenie wydarzeniom, kto upiększał lub dyskredytował zasługi? Zbigniew Pluta o tym jak bardzo zniekształcony obraz wydarzeń historycznych przedstawiany jest od setek, nawet tysięcy lat.

Zbigniew Pluta jest członkiem stowarzyszenia artystów Jemioła , które powstało w 2013 roku i skupia artystów z różnych kręgów, którzy są niepełnosprawni, bądź w jakiś sposób wykluczeni społecznie.

Informacje Sprzyjaciół:
http://sprzyjaciele.blogspot.com/
Facebook
Komentarze: 3

villaalvento
Bardzo ciekawe. Bardziej niż to co w szkołach nauczają. Takie wywiady powinny być też rozpowszechniane przez TVP. Działoby się.
zypo
Ciekawy człowiek i fajna opowieść.
KonradDzięcielewski
co do Mieszka, to nie zostało powiedziane wszystko:) Jest kilka hipotez i faktów historycznych tj. wspomniana inwazja wikingów, które ukierunkowują postać tego zdrajcy plemiennych słowian. więcej w dolinie skrzatów.
Komentowanie włączone dla kont PRO

Aby chronić się przed spamem ograniczyliśmy dodawanie komentarzy tylko do użytkowników posiadających konta PRO.

Zaloguj się.

Twój obecny typ konta

WIDZ DZIAŁAJ
WIDZ

Nie bądź tylko biernym widzem, weź udział w życiu naszej telewizji. Możesz mieć bezpośredni wpływ na kształt tworzonych programów. Dyskutuj, oceniaj, komentuj a nawet porozmawiaj prywatnie z autorami filmów. Dzięki powiadomieniom e-mailowym nie przegapisz też żadnej premiery.

Załóż konto

Zobacz pełne porównanie typów kont

TAGEN

Tagen - telewizja tworzona przez ludzi i dla ludzi.

Mówi się, że media to czwarta, a nawet pierwsza władza. To media pokazują nam świat z takiej a nie innej perspektywy tym samym mówiąc nam na co zwracać uwagę oraz co o danym wydarzeniu myśleć. Nie chodzi jednak o to co mówią i pokazują media, o wiele ciekawsze jest to czego nie mówią ani nie pokazują. Tagen.tv to telewizja internetowa współtworzona przez internautów. Nie boimy się żadnych tematów i chętnie pokazujemy wydarzenia, zjawiska czy ludzi z zupełnie innej perspektywy.

Zobacz profil Doceń autora

Inne filmy z kategorii Zagadki Historii

Oglądaj

Poszukiwania skarbów i „detektoryzm” w Eu... PRO

Oglądaj

Świat jest inny odc. 103 - Tania krew Polaka PRO

Oglądaj

Smoki - walka ze złem PRO

W TYM MIESIĄCU NASZYMI PATRONAMI SĄ:

Jarosław KwaśnyRichard Trzesniowski Arkadiusz ŁukaszenkaSylwia BrzozowskaFankaKonto usunięteMaciej WalkowiakArtur ManturaBorys SkrzypczyńskiBartłomiej NosalRobert TAnna Natalia KuszajMichał MaronJarosław MorawiecMarcin MatusiakMarta PuszyńskaKonrad PrzybytniakHubert MazurPabloKatarzyna KędziorArkadiusz KuspitAndrzej AdamskiMarek RadzymińskiRafaelovinciAnna ZgłobickaArtur DziedzicMarcin WieczorekAnna OlejnickaTomasz BugiedaRoad DoesnotendUrszula PreisnarMarek MendelJacek Bucki
DOŁĄCZ DO NICH