Hektores
Powiem Panu tak,spłaszczenie samej nauki kościoła katolickiego do samej pedofilii jest nie lada nietaktem.Kościół sam w sobie toczy wewnętrzną wojnę ale to bardzo skomplikowany temat i może na bardzo długą dyskusje.Z mojej praktyki oraz prac badawczych jakie wykonuje stwierdzam jedno szkoły katolickie były tu użyje brzydkiego zwrotu "wylęgarnia patriotów" i to jest fakt niezaprzeczalny.W moim mieście jest szkoła katolicka imienia św Stanisława Kostki która powstała 1923roku. Biorąc pod uwagę samych tylko absolwentów, którzy opuścili jej ławy wynika jednoznacznie że kształcili elity.Jej progi opuścili min. por.Stanisław Grabda ps.Bem oficer AK,NSZ i WIN,legendarny dowódca oddziału Wybranieckich Marian Sołtysiak "Barabasz” profesor Józef Gierowski, historyk, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego; Tadeusz Łęski, wybitny architekt, projektant gmachu Metropolitan Opera w Nowym Jorku; profesor Janusz Elsner, rektor Politechniki Częstochowskiej; Krzysztof Kąkolewski, pisarz.Do "Kostki” chodził także popularny aktor Ryszard Kotys popularny "Paździoch"i wielu wielu innych. Więc jeśli chodzi o kształcenie szkoły katolickie nie miały sobie równych i o tym nie należy zapominać.Dlatego spłaszczanie wizerunku KK do samej pedofilii jak dla mnie jest wylewaniem dziecka z kąpielą,pedofilia jest nie tylko w KK ale sięga aż na szczyty władzy przez media aż do zwykłych ludzi.Ministerstwo sprawiedliwości opublikowało statystyki w 2012 roku z którego wynika cyt..Najciekawsze dane dotyczą jednak tego, kim są skazani pedofile. Aż 900 osób z 1468 osadzonych nie ma żadnego wyuczonego zawodu. Prawie 70 z nich było murarzami, 40 pracowało dorywczo, 30 wykonywało zawód ślusarza, 30 to rolnicy, a 25 mechanicy samochodowi. Jedynie "pojedyncze osoby" wykonywały zawody takie jak inżynier, lekarz, nauczyciel, pedagog, wychowawca czy duchowny kościoła katolickiego.
Hektores
No Raczej wątpię by Św Paweł coś wiedział na temat molestowania w Argentynie,a nawet sądzę że nie wiedział że istnieje Argentyna. Św Paweł urodził się 8 lat po narodzeniu Chrystusa.
Hektores
Pozostaje czekać ...

W TYM MIESIĄCU NASZYMI PATRONAMI SĄ:

Jarosław KwaśnyRichard Trzesniowski Arkadiusz ŁukaszenkaSylwia BrzozowskaFankaKonto usunięteMaciej WalkowiakArtur ManturaBorys SkrzypczyńskiBartłomiej NosalRobert TAnna Natalia KuszajMichał MaronJarosław MorawiecMarcin MatusiakMarta PuszyńskaKonrad PrzybytniakHubert MazurPabloKatarzyna KędziorArkadiusz KuspitAndrzej AdamskiMarek RadzymińskiRafaelovinciAnna ZgłobickaArtur DziedzicMarcin WieczorekAnna OlejnickaTomasz BugiedaRoad DoesnotendUrszula PreisnarMarek MendelJacek Bucki
DOŁĄCZ DO NICH