Calligaris

Opis projektu

Dr. Giuseppe Joseph Calligaris

Giuseppe Calligaris urodził się 29 października 1876 roku w małej górskiej miejscowości Forni di Sotto w północnych Włoszech. Calligaris studiował w medycznym ośrodku w Bolonii, gdzie w 1901 r. uzyskał dyplom za swoją pionierską rozprawę zatytułowaną Myśli leczą.

W 1902 r. wyjechał do Rzymu, aby pracować jako asystent profesora Mingazziniego, dyrektora Instytutu Neuropatologii w placówce medycznej Królewskiego Uniwersytetu. Profesor Mingazzini został jego duchowym mentorem przez następne 25 lat.

W 1909 r. Calligaris został sekretarzem pierwszego włoskiego Kongresu Neuropatologii. W tym samym roku redagował naukową książkę o neuropatologii i przeniósł się do Udine, gdzie wraz z ojcem założył szpital dla chorób nerwowych.

Podczas I wojny światowej, Calligaris musiał wstąpić do armii, gdzie służył jako chirurg, zyskując ogromny szacunek za swoją wybitną wiedzę i umiejętności medyczne. Po wojnie został profesorem neurologii i wykładał przez trzydzieści lat, od 1909 do 1939 roku.

Calligaris nie chciał robić kariery uniwersyteckiej, wolał wykorzystywać cenny czas na badania. Opublikował około dwudziestu książek, na które składa się około 20 000 stron poświęconych jego badaniom. Większość jego materiałów nie jest już dostępna. Po jego śmierci w 1944 r. spora część książek została przejęta przez specjalny amerykański oddział a to co przeoczyli amerykanie wpadło w ręce rosjan.

Calligaris odkrył, że pewne linie i punkty na skórze są powiązane ze świadomymi i podświadomymi częściami umysłu, a nawet ze wzmocnieniem paranormalnych zdolności. Calligaris nazwał swoje odkrycie "liniowymi łańcuchami ciała-umysłu". Odkrył, eksperymentalnie, sieć linii - siatkę wzdłużnych meridianów - które mają mniejszy opór elektryczny, są bardzo wrażliwe na bodźce i tworzą geometryczne wzory. Na przykład odkrył kwadraty, które nazwał "oknami kosmosu".

Przez ponad trzydzieści lat Calligaris badał tysiące osób i odkrył, że układ współrzędnych i punktów na skórze ludzkiego ciała wywołuje powtarzalne efekty. Udowodnił, że każdy może zostać pobudzony do wzmacniania jasnowidzenia, jasnosłyszenia oraz prekognicji i retrokognicji, w taki sam sposób, w jaki uczymy się pisania lub obliczeń matematycznych.

Cel projektu

Celem projektu jest przetłumaczenie z języka włoskiego na polski książek dr Calligarisa a następnie z pomocą uczestników projektu doświadczalnego sprawdzenia zawartej w nich wiedzy.

Benefity dla uczestników

  • Każdy z uczestników projektu wraz z postępem tłumaczeń otrzyma dostęp do elektornicznej wersji przetłumaczonych już rozdziałów.
  • Po wydaniu polskiej wersji książki każdy uczestnik otrzyma jej egzemplarz w wersji papierowej.
  • Uczestnicy uzyskają dostęp do forum, na którym będą mogli omawiać między sobą wyniki eksperymentów, które wspólnie będziemy przeprowadzać.

Jak dołączyć do projektu?

Rekrutacja do projektu została zakończona.

W TYM MIESIĄCU NASZYMI PATRONAMI SĄ:

Jarosław KwaśnyRichard Trzesniowski Arkadiusz ŁukaszenkaSylwia BrzozowskaFankaKonto usunięteMaciej WalkowiakArtur ManturaBorys SkrzypczyńskiBartłomiej NosalRobert TAnna Natalia KuszajMichał MaronJarosław MorawiecMarcin MatusiakMarta PuszyńskaKonrad PrzybytniakHubert MazurPabloKatarzyna KędziorArkadiusz KuspitAndrzej AdamskiMarek RadzymińskiRafaelovinciAnna ZgłobickaArtur DziedzicMarcin WieczorekAnna OlejnickaTomasz BugiedaRoad DoesnotendUrszula PreisnarMarek MendelJacek Bucki
DOŁĄCZ DO NICH