Tajemnica Szczeliny Jeleniogórskiej

Oglądasz bezpłatne 5 minut. Pełny materiał jest dostępny tylko dla posiadaczy kont PRO.

Wykup konto PRO aby cieszyć się naszymi filmami bez reklam oraz wesprzeć twórców.

Zarejestruj się

Tajemnica Szczeliny Jeleniogórskiej
10 września 2016
Ocena widzów: 3,20

Na początku lat dziewięćdziesiątych eksploratorów obiegła elektryzująca wiadomość: gdzieś w Sudetach, pod koniec II wojny światowej, Niemcy ukryli ogromny skarb: złoto, obrazy, kosztowności oraz jajka Fabergé – cud techniki jubilerskiej z carskiej Rosji wart miliony dolarów. W czasach nam współczesnych natrafiono ktoś trafił na ten schowek i nadał mu nazwę „Szczelina Jeleniogórska”. Rozpoczęła się, nie mająca precedensu, rozgrywka między znalazcami, pośrednikami, polskim rządem oraz służbami specjalnymi, ciąg nieprawdopodobnych wydarzeń, które stały się później lokalną legendą. Nasz wykładowca rozprawił się z tą sprawą i …
Komentarze: 0

Komentowanie włączone dla kont PRO

Aby chronić się przed spamem ograniczyliśmy dodawanie komentarzy tylko do użytkowników posiadających konta PRO.

Zaloguj się.

Twój obecny typ konta

WIDZ DZIAŁAJ
WIDZ

Nie bądź tylko biernym widzem, weź udział w życiu naszej telewizji. Możesz mieć bezpośredni wpływ na kształt tworzonych programów. Dyskutuj, oceniaj, komentuj a nawet porozmawiaj prywatnie z autorami filmów. Dzięki powiadomieniom e-mailowym nie przegapisz też żadnej premiery.

Załóż konto

Zobacz pełne porównanie typów kont

Festiwal.Tajemnic

Dolnośląski Festiwal Tajemnic w zamku Książ - impreza, której tematyka jest związana z tajemnicami Dolnego Śląska, ukrytymi na tym terenie skarbami, złotem, dokumentami i dziełami sztuki oraz eksploracją. Festiwal jest autorskim projektem Joanny Lamparskiej, dziennikarki i podróżniczki, autorki wielu książek o tajemnicach Dolnego Śląska, od kilkunastu już lat promującej region dolnośląski poprzez jego tajemniczość.

Zobacz profil Doceń autora

Inne filmy z kategorii Zagadki Historii

Oglądaj

Tajemnice Gór Sowich cz.1 PRO

Oglądaj

Daisy - okiem przewodnika PRO

Oglądaj

III Dolnośląski Festiwal Tajemnic - zapowiedź PRO