Od złotego pociągu do żelaznego nieba

Oglądasz bezpłatne 5 minut. Pełny materiał jest dostępny tylko dla posiadaczy kont PRO.

Wykup konto PRO aby cieszyć się naszymi filmami bez reklam oraz wesprzeć twórców.

Zarejestruj się

Od złotego pociągu do żelaznego nieba
19 sierpnia 2016
Ocena widzów: 3,50

Michał Banaś, geolog, jako pierwszy wykazał, że w obrębie słynnego 65 km, czyli w miejscu, gdzie miał się znajdować Złoty Pociąg, występują anomalie termiczne. Podczas festiwalu wykaże, że prace odkrywców czy eksploratorów nie muszą być w opozycji do profesjonalnych naukowców. „Chciałbym udowodnić, że tak nie jest, a ogrom prac wykonanych przez miłośników historii może być cennym materiałem dla geofizyków, geologów czy tektoników. Na Dolnym Śląsku istnieją obszary, gdzie występuje coś wielokrotnie cenniejszego niż nazistowskie złoto (niektóre dobrze znane, niektóre potencjalne)” – mówi prelegent. Czekamy na ujawnienie tajemnicy.
Komentarze: 4

pankracy267
Pan Banas jako geolog wykazuje sie tu fachowym rzeczoznawstwem i wskazuje na niezwykle anomalia termiczne w miejscu domniemanego "Zlotego Pociagu".
Co ciekawe dane z ekspertyzy zostaly wyslane do W-wy i juz wiadomo o co tu chodzi.
Moze kiedys trzeba bedzie poprawic podreczniki do historii jak w innych przypadkach.
pankracy267
W uzupelnieniu ten oto clip, w ktorym pan Slowikowski tez potwierdza wydobywanie sie ciepla na tym kilometrze i nie dziwie sie, ze swiatowe media glosno o tym mowia.
https://youtu.be/nxmbS1dE7eY
pankracy267
W podsumowaniu dobrze jest wysluchac Maxa, bo on mowi jak jest...
https://youtu.be/QZCC2m8zmGE
Romeo
Ktoś tu kłamie: albo Wikipedia (co by mnie nawet nie zdziwiło) albo pan Banaś? Wikipedia podaje, że "Budowę zbiornika rozpoczęto w 1974 roku, a eksploatację (i równoczesną rozbudowę) od 12 lutego 1977 roku." No więc jaki to "poniemiecki skarb"?
Komentowanie włączone dla kont PRO

Aby chronić się przed spamem ograniczyliśmy dodawanie komentarzy tylko do użytkowników posiadających konta PRO.

Zaloguj się.

Twój obecny typ konta

WIDZ DZIAŁAJ
WIDZ

Nie bądź tylko biernym widzem, weź udział w życiu naszej telewizji. Możesz mieć bezpośredni wpływ na kształt tworzonych programów. Dyskutuj, oceniaj, komentuj a nawet porozmawiaj prywatnie z autorami filmów. Dzięki powiadomieniom e-mailowym nie przegapisz też żadnej premiery.

Załóż konto

Zobacz pełne porównanie typów kont

Festiwal.Tajemnic

Dolnośląski Festiwal Tajemnic w zamku Książ - impreza, której tematyka jest związana z tajemnicami Dolnego Śląska, ukrytymi na tym terenie skarbami, złotem, dokumentami i dziełami sztuki oraz eksploracją. Festiwal jest autorskim projektem Joanny Lamparskiej, dziennikarki i podróżniczki, autorki wielu książek o tajemnicach Dolnego Śląska, od kilkunastu już lat promującej region dolnośląski poprzez jego tajemniczość.

Zobacz profil Doceń autora

Inne filmy z kategorii Zagadki Historii

Oglądaj

Stara Wiedza PRO

Oglądaj

Słowiańska moc - Czesław Białczyński PRO

Oglądaj

Tajemnice Gór Sowich - "Rüdiger" PRO

W TYM MIESIĄCU NASZYMI PATRONAMI SĄ:

Jarosław KwaśnyRichard Trzesniowski Arkadiusz ŁukaszenkaSylwia BrzozowskaFankaKonto usunięteMaciej WalkowiakArtur ManturaBorys SkrzypczyńskiBartłomiej NosalRobert TAnna Natalia KuszajMichał MaronJarosław MorawiecMarcin MatusiakMarta PuszyńskaKonrad PrzybytniakHubert MazurPabloKatarzyna KędziorArkadiusz KuspitAndrzej AdamskiMarek RadzymińskiRafaelovinciAnna ZgłobickaArtur DziedzicMarcin WieczorekAnna OlejnickaTomasz BugiedaRoad DoesnotendUrszula PreisnarMarek MendelJacek Bucki
DOŁĄCZ DO NICH