Dorsze z Flamenco

Oglądasz bezpłatne 5 minut. Pełny materiał jest dostępny tylko dla posiadaczy kont PRO.

Wykup konto PRO aby cieszyć się naszymi filmami bez reklam oraz wesprzeć twórców.

Zarejestruj się

Dorsze z Flamenco
09 sierpnia 2016
Ocena widzów: 3,00

Wspaniałe hobby – wędkarstwo morskie – czy w naszym Bałtyku są ryby, które mogą spełniać oczekiwania wędkarzy? Oto relacja z wyprawy do wybrzeży Bornholmu.
Komentarze: 9

nEPOMUCEn
Wspaniałe hobby - zabijanie :(
camel
Wspaniałe hobby - jedzenie :)
ewa
Ja nie rozumiem jak mozna miec hobby dotyczacego zabijania . Wlasciwie tego nie mozna nazwac hobby tylko mania zabijania. Pozdrawiam
camel
Ewa - a gdzie dla ciebie leży granica zabijania? Czy buty z tej miękkiej skórki w których chodzisz wyrosły na drzewie. Zajrzyj do lodówki.
zyta
Camel,zgadzam sie z Tobą,:)
ewa
Camel, powiedzialam to co powiedzialam i zdania nie zmienie. Pozdrawiam
nEPOMUCEn
Camel, nie wiem, być może znasz ewę osobiście i wiesz, że nosi skórzane buty, a lodówkę ma wypchaną zwłokami. Ja przestałam jeść mięso dawno temu, gdy dotarło do mnie, że to zabite zwierzęta, a potem przestałam jeść wszystke produkty odzwierzęce, gdy zdałam sobie sprawę, ze nadal biorę udział w zabijaniu. Nie kupuję wyrobów ze skóry, futra, wełny czy jedwabiu.
Myślę, że porozumienie między mną i ludźmi o takiej świadomości jak Twoja jest raczej niemożliwe, bo funkcjonujemy w dwóch niekompatybilnych rzeczywistościach, z tym że ja znam i rozumiem Twoją, bo kiedyś jadłam mięso i nie myślałam o tym, skąd wzięło się na moim talerzu, Ty natomiast najwyraźniej nie znasz i nie rozumiesz mojej. Na szczęście świadomość ludzi nieustannie wzrasta i tak jak nie jest już poprawne politycznie popieranie niewolnictwa, rasizmu czy uważanie kobiet za podludzi, tak ludzkość dojrzała do zadbania o prawa kolejnej grupy ziemian i nieuchronnie zmierzamy ku rzeczywistości, w której przestanie być legalne przedmiotowe traktowanie zwierząt., a ludzie myślący tak jak Ty i zyta staną się zacofaną mniejszością. Zwierzęta to czujące istoty, mające niezbywalne prawo do życia, i nikt nie ma prawa ich zabijać. Hańbą jest to, co ludzie robią swojej planecie i miliardom jej mieszkańców.
Jedzenie to nie hobby, tylko nałóg. A jedzenie okupione cierpieniem i śmiercią zatruwa ciało i świadomość.
camel
nEPOMUCEn, wielki szacunek dla Ciebie za podnoszenie świadomości. Nadal się jednak zapytam o granice zabijania. Czy Twoje plastikowe buciki które są efektem procesu przetwarzania ropy naftowej. Ups ... zdarzył się mały wyciek na platformie, zabił sześć milionów dorszy, ale przecież Ty tego nie oglądałaś więc nie bierzesz za to odpowiedzialności. Granulat do produkcji plastikowych bucików pojechał do Chin bo tam się taniej produkuje, cóż że zniszczenia ekosystemu w Chinach i śmierć milionów zwierząt z tym związanych jest efektem naszych wyborów świadomościowych, Chiny są daleko to Ciebie nie dotyczy. A jedzenie? Rośliny są równie świadomymi istotami jak zwierzęta, to że nie potrafią przed nami uciec jedynie zwiększa nasze szanse. Król Lew mówił: " Wszyscy jesteśmy zamknięci w wielkim kręgu życia" , więc nie łudźmy się że jesteśmy ostatnim ogniwem w tym łańcuchu. Osobiście uważam, że ludziom się mylą dwie sprawy: zabijanie i świadome sprawianie cierpienia. Ale to osobista opinia.
zyta
W nawiazaniu do tematu wegetarianizmu,wegan i innych odmian modowych tego trendu,pozwole sobie napisac wnioski z własnych doswiadczen życiowyc;1)Wegetarianie -to tylko moda,tak troche jak dzieci kwiaty,2)Stosunek wegetarian do ludzi odzywiajacych sie miesem jest fanatyczno -agresywny(jakby mogli to by w złosci zabili i zjedli zywcem miesozerce),co zupelnie ma sie nijak do ich załozen życiowych.3)Czesto to niejedzenie miesa jest wynikiem ich flustracji zyciowych,chowaja wszystkie swoje niepowodzenia pod plaszczykiem wegetarianizmu,ze niby tacy dobrzy,a nie potrafia zyc w symbiozie z najbizszymi.itd i konca nie widac.W internecie jest takie fajne hasło ,aby wychamowac fanatyzm w wegetarianach;"Wegetarianinie ;rośliny też czują,miej sumienie wpier.alaj kamienie".Dla mnie osobiscie wegeterianizm to taka sciema jak new age,jedno wielkie oszustwo,zeby manipulowac ludzmi i ich skłocac,taki dualizm z Matriksa.Pozdrawiam z całym szacunkiem dla wszystkiego stworzenia.
Komentowanie włączone dla kont PRO

Aby chronić się przed spamem ograniczyliśmy dodawanie komentarzy tylko do użytkowników posiadających konta PRO.

Zaloguj się.

Twój obecny typ konta

WIDZ DZIAŁAJ
WIDZ

Nie bądź tylko biernym widzem, weź udział w życiu naszej telewizji. Możesz mieć bezpośredni wpływ na kształt tworzonych programów. Dyskutuj, oceniaj, komentuj a nawet porozmawiaj prywatnie z autorami filmów. Dzięki powiadomieniom e-mailowym nie przegapisz też żadnej premiery.

Załóż konto

Zobacz pełne porównanie typów kont

TAGEN

Tagen - telewizja tworzona przez ludzi i dla ludzi.

Mówi się, że media to czwarta, a nawet pierwsza władza. To media pokazują nam świat z takiej a nie innej perspektywy tym samym mówiąc nam na co zwracać uwagę oraz co o danym wydarzeniu myśleć. Nie chodzi jednak o to co mówią i pokazują media, o wiele ciekawsze jest to czego nie mówią ani nie pokazują. Tagen.tv to telewizja internetowa współtworzona przez internautów. Nie boimy się żadnych tematów i chętnie pokazujemy wydarzenia, zjawiska czy ludzi z zupełnie innej perspektywy.

Zobacz profil Doceń autora

Inne filmy z kategorii Hobby

Oglądaj

Larwa chruścika -nimfa PRO

Oglądaj

Chwościk do błystki PRO

Oglądaj

Nimfa brązka PRO