Świat jest inny - cz. 11 Edukacja czy programowanie?

Oglądasz bezpłatne 5 minut. Pełny materiał jest dostępny tylko dla posiadaczy kont PRO.

Wykup konto PRO aby cieszyć się naszymi filmami bez reklam oraz wesprzeć twórców.

Zarejestruj się

Świat jest inny - cz. 11 Edukacja czy programowanie?
30 kwietnia 2015
Ocena widzów: 4,00

Dr Jerzy Jaśkowski opowie o historii tzw. edukacji na terenach Polski. Kto był inicjatorem Komisji Edukacji Narodowej i jakie konsekwencje działań owej komisji ponosimy do dnia dzisiejszego.
Komentarze: 6

pankracy267
Swietny wyklad,ktory daje przyklad manipulacji ludzmi i trzymania ich w ryzach zdala od prawdziwego postepu i rozwoju.
Trzeba wiecej mowic o patologii tzw. spoleczenstwa,ktore czesto nie ma pojecia o systemach kontroli przez propagande i inne srodki ucisku.

Wielki szacunek nalezy sie panu Dr.J. Jaskowskiemu za jego szczere checi ujawnienia prawdy historycznej i jego wiedzy politcznej.

Wlasnie logika w ogolnym znaczeniu zostala usunieta w powszechnym nauczaniu.

jabek
Pan Jaśkowski to Gandalf :) NA Gandalfa sięzrobił :P
Bozka52
Panie doktorze bardzo serdecznie dziękuję za te Pana wykłady, wiele rzeczy mi Pan uświadomił i znaczne pooszerzył moją wiedzę. Życzę zdrowia i proszę o więcej. Gdyby Pan mógł też coś powiedzieć na temat Powstań Śląskich i roli Piłsudskiego w pozbyciu się przeciwników politycznych m.in. Wojciecha Korfantego. Bardzo mi przykro jak widzę pomnik Piłsudskiego w centralnym miejscu w Katowicach, zagmatwana ta nasza historia a ta współczesna to już jakiś obłęd. Ludzie tak mało wiedzą, faktycznie im młodsi tym bardziej zaprogramowani na "mieć" a nie "wiedzieć". Pozdrawiam.
pankracy267
Zamach majowy Piłsudskiego i jego następstwa

Józef Piłsudski, który „awanturą kijowską” w 1920 r. sprowokował atak sovietów, a w obliczu nadciągających bolszewickich hord na Warszawę, zrezygnował z dowództwa i porzucił front wyjeżdżając do swojej kobiety i córek. Tymi działaniami naraził Polskę na realną utratę niedawno odzyskanej niepodległości.

Ten sam Józef Piłsudski w dn. 12 maja 1926 roku na czele lojalnych wobec niego oddziałów, z poparciem całej lewicy i masonerii dokonał zamachu stanu, targnął się na legalne władze Rzeczypospolitej Polskiej.

Ten haniebny czyn zakończył epokę rządów parlamentarno-gabinetowych w Polsce. Przewrót doprowadził do obalenia rządu Witosa i umożliwił przejęcie władzy przez grupę zwolenników Piłsudskiego, nazywaną sanacją. Głosząc hasła odnowy moralnej, obsadzili oni wiele kluczowych stanowisk w administracji rządowej. Piłsudski nie zaprowadził otwartej dyktatury, ale wprowadził autorytarny sposób sprawowania władzy. Bardzo częste były procesy polityczne przeciwników nowej władzy i wysłanie ich do więzień bądź do tzw. Miejsca Odosobnienia w Berezie Kartuskiej.

Generałów dowodzących Wojskiem Polskim w walce z rebelią - Piłsudski najpierw uwięził, oskarżając o przestępstwa gospodarcze a następnie bez procesu zwolnił z więzienia aby następnie ......

Generał Tadeusz Rozwadowski obrońca Warszawy, Polski i Europy przed bolszewicka nawałą – został otruty a Generał Włodzimierz Zagórski porwany przez „nieznanych sprawców ” i zniknął na zawsze. Wincenty Witos ówczesny premier a także premier w czasie najazdu bolszewickiego 1920 r. aresztowany. Tam tego zasłużonego Polaka siepacze Piłsudskiego zmuszali do poniżających prac, min. czyszczenia latryn.

Nie ma żadnej wątpliwości, że klęska we wrześniu 1939 roku i wszystko co nastąpiło później jest rezultatem tego wydarzenia i jego następstw.
Jahabharata
No tak znowu jakbym słuchał Brauna, Coryllusa, a jeszcze do spółki z Ziemkiewiczem i tym drugim dziennikarzem. Wszyscy oni to historycy-amatorzy, którzy mówiąc łagodnie nie wiedzą o czym mówią, według mnie. Zwykłe naginanie faktów do swoich własnych tez. Czyli normalka, nic nowego. Jasne, każdy tak może. Będąc zakochany w historii, już od podstawówki pasjami tworzyłem alternatywną interpretacją dziejów. I dobrze mi z tym. I każdy niech to sobie robi na zdrowie. Co nie znaczy, że każdego muszę słuchać...
Komentowanie włączone dla kont PRO

Aby chronić się przed spamem ograniczyliśmy dodawanie komentarzy tylko do użytkowników posiadających konta PRO.

Zaloguj się.

Twój obecny typ konta

WIDZ DZIAŁAJ
WIDZ

Nie bądź tylko biernym widzem, weź udział w życiu naszej telewizji. Możesz mieć bezpośredni wpływ na kształt tworzonych programów. Dyskutuj, oceniaj, komentuj a nawet porozmawiaj prywatnie z autorami filmów. Dzięki powiadomieniom e-mailowym nie przegapisz też żadnej premiery.

Załóż konto

Zobacz pełne porównanie typów kont

TAGEN

Tagen - telewizja tworzona przez ludzi i dla ludzi.

Mówi się, że media to czwarta, a nawet pierwsza władza. To media pokazują nam świat z takiej a nie innej perspektywy tym samym mówiąc nam na co zwracać uwagę oraz co o danym wydarzeniu myśleć. Nie chodzi jednak o to co mówią i pokazują media, o wiele ciekawsze jest to czego nie mówią ani nie pokazują. Tagen.tv to telewizja internetowa współtworzona przez internautów. Nie boimy się żadnych tematów i chętnie pokazujemy wydarzenia, zjawiska czy ludzi z zupełnie innej perspektywy.

Zobacz profil Doceń autora

Inne filmy z kategorii Społeczeństwo

Oglądaj

Świat jest inny odc. 141 - Nie oddychaj b... PRO

Oglądaj

Łowiectwo - ciemna strona PRO

Oglądaj

Świat jest inny odc. 137 - Ludzkie Aktywa PRO