Chelatacja

Oglądasz bezpłatne 5 minut. Pełny materiał jest dostępny tylko dla posiadaczy kont PRO.

Wykup konto PRO aby cieszyć się naszymi filmami bez reklam oraz wesprzeć twórców.

Zarejestruj się

Chelatacja
28 lipca 2014
Ocena widzów: 4,00

Chelatacja (terapia chelatacyjna) – metoda terapeutyczna polegająca na, najczęściej pozajelitowym (dożylnym), niekiedy doustnym, podawaniu czynników chelatujących (chelatorów); powszechnie akceptowana w medycynie przy zatruciu metalami ciężkimi, w celu usunięcia ich z organizmu i przy hiperkalcemii, w celu obniżenia poziomu wapnia (następuje związanie jonów metalu w usuwany z organizmu chelat, bardziej kontrowersyjnym wskazaniem są różnorodne formy schorzeń miażdżycowych układu sercowo-naczyniowego m.in. choroba wieńcowa (podaje się wówczas jako chelator sól dwusodową EDTA we wlewach kroplowych).

Prof. Aleksander Ożarowski, nieżyjący już, zasłużony polski farmakolog, autor powstałej w 2000 r. publikacji „Sposoby usuwania z organizmu związków toksycznych. Odtruwanie ogólnoustrojowe” przyczynił się w 2003 r. do powołania Polskiego Towarzystwa Terapii Chelatowej. Powołało ono koordynatora krajowego i koordynatorów regionalnych. Na stronie internetowej przychodni lek. med. Marleny Moskalik, jednej z członkiń Towarzystwa, można przeczytać, jak za pomocą chelatacji z choroby wieńcowej wyleczył się prezes Towarzystwa – Koordynator Krajowy dr Antoni Krasicki – lider terapii chelatowej w Polsce. Stwierdził on: – “Teraz, po 2,5 latach, odkąd zacząłem osobiście się leczyć z pomocą EDTA, mogę z całą mocą tego stwierdzenia powiedzieć: miałem wieńcówkę. (…) Ustąpienie tej, zdawało się nieuleczalnej choroby, z jej wszystkimi dolegliwościami na czas dłuższy – 2 lata, czas nie wymagający stosowania jakichkolwiek leków, graniczy z cudem, a nawet można powiedzieć, że jest to cud w porównaniu ze standardowym leczeniem, jakie dotychczas było nam znane”.

Na swojej stronie Antoni Krasicki zamieścił listę 54 gabinetów stosujących chelatację. Wszystkie prowadzone są przez lekarzy medycyny lub stomatologów. Według Krasickiego, „ponieważ EDTA od dawna jest uznawana w leczeniu zatruć metalami ciężkimi i ponieważ lekarze mają dowolność w używaniu zaaprobowanych medykamentów w każdym przypadku, do jakiego pasują, tak długo, jak nie szkodzą pacjentowi – chelatacja EDTA jest całkowicie legalna”.

www.drkrasicki.pl/chelatacja.html
Komentarze: 0

Komentowanie włączone dla kont PRO

Aby chronić się przed spamem ograniczyliśmy dodawanie komentarzy tylko do użytkowników posiadających konta PRO.

Zaloguj się.

Twój obecny typ konta

WIDZ DZIAŁAJ
WIDZ

Nie bądź tylko biernym widzem, weź udział w życiu naszej telewizji. Możesz mieć bezpośredni wpływ na kształt tworzonych programów. Dyskutuj, oceniaj, komentuj a nawet porozmawiaj prywatnie z autorami filmów. Dzięki powiadomieniom e-mailowym nie przegapisz też żadnej premiery.

Załóż konto

Zobacz pełne porównanie typów kont

TAGEN

Tagen - telewizja tworzona przez ludzi i dla ludzi.

Mówi się, że media to czwarta, a nawet pierwsza władza. To media pokazują nam świat z takiej a nie innej perspektywy tym samym mówiąc nam na co zwracać uwagę oraz co o danym wydarzeniu myśleć. Nie chodzi jednak o to co mówią i pokazują media, o wiele ciekawsze jest to czego nie mówią ani nie pokazują. Tagen.tv to telewizja internetowa współtworzona przez internautów. Nie boimy się żadnych tematów i chętnie pokazujemy wydarzenia, zjawiska czy ludzi z zupełnie innej perspektywy.

Zobacz profil Doceń autora

Inne filmy z kategorii Zdrowie

Oglądaj

Zeolit - Klinoptilolith

Oglądaj

ŚWIAT JEST INNY ODC. 174 - Czwartofalochron

Oglądaj

Pięć Praw Natury

W TYM MIESIĄCU NASZYMI PATRONAMI SĄ:

Jarosław KwaśnyRichard Trzesniowski Arkadiusz ŁukaszenkaSylwia BrzozowskaFankaKonto usunięteMaciej WalkowiakArtur ManturaBorys SkrzypczyńskiBartłomiej NosalRobert TAnna Natalia KuszajMichał MaronJarosław MorawiecMarcin MatusiakMarta PuszyńskaKonrad PrzybytniakHubert MazurPabloKatarzyna KędziorArkadiusz KuspitAndrzej AdamskiMarek RadzymińskiRafaelovinciAnna ZgłobickaArtur DziedzicMarcin WieczorekAnna OlejnickaTomasz BugiedaRoad DoesnotendUrszula PreisnarMarek MendelJacek Bucki
DOŁĄCZ DO NICH