My Słowianie - wierzenia

Oglądasz bezpłatne 5 minut. Pełny materiał jest dostępny tylko dla posiadaczy kont PRO.

Wykup konto PRO aby cieszyć się naszymi filmami bez reklam oraz wesprzeć twórców.

Zarejestruj się

My Słowianie - wierzenia
10 marca 2014
Ocena widzów: 4,20

Wierzenia i bóstwa Słowian. Bóstwa jako personifikacja przyrody i natury. Jaką rolę u Słowian pełnili kapłani, co było przyczyną do wyodrębnienia grupy kapłanów – pośredników między bóstwami a ludem, co z wierzeniami i starą wiarą stało się po przyjściu do cywilizacji Słowian chrześcijaństwa, jakie obrzędy zostały zasymilowane do nowej wiary, która przyszła wraz z chrztem Polski – o tych bardzo ciekawych aspektach cywilizacji Słowian opowie Czesław Białczyński, pisarz i scenarzysta, autor mitologii Słowian: Księga Tura i Księga Ruty, jeden z redaktorów kwartalnika Słowiańskie Słowo “Słowianić”.
bialczynski.wordpress.com
Książki Czesława Białczyńskiego oraz kwartalnik Słowianić dostępne w wydawnictwie Slovianskie Slovo

Muzyka i film do czołówki udostępnione dzięki zespołowi Percival.
www.percival.pl
Komentarze: 3

marekdrabik
słucham tego z wielkim zainteresowaniem!!!
Maciek1980
Bardzo ciekawa audycja. Ja także słucham jej z wielkim zainteresowaniem. Telewizja super. Fajnie, że was znalazłem.
None
Ciekawa wypowiedż,ale bardzo rozrzucona,wielowątkowa.Wygląda jak materiał do analizy i jeszcze nie do syntezy.Brakuje nam-myślę o Polakach pełnej wiedzy o naszej lokalnej słowiańszczyznie.Mieszko jest jakby początkiem i od niego zaczynany się nieco orientować we własnej historii,ale brak odpowiedzi na pytania o władcach przed Mieszkiem.Należy o tym napisać,a przy okazji opisać Polskę epoki niechrześcijańskiej-jej miasta i organizację.Warto badać przyczyny podziału słowiańszczyzny-czy ten podział nastąpił czy nie,a jeżeli nastąpił ,to jakie przyczyny były tego powodem.
Komentowanie włączone dla kont PRO

Aby chronić się przed spamem ograniczyliśmy dodawanie komentarzy tylko do użytkowników posiadających konta PRO.

Zaloguj się.

Twój obecny typ konta

WIDZ DZIAŁAJ
WIDZ

Nie bądź tylko biernym widzem, weź udział w życiu naszej telewizji. Możesz mieć bezpośredni wpływ na kształt tworzonych programów. Dyskutuj, oceniaj, komentuj a nawet porozmawiaj prywatnie z autorami filmów. Dzięki powiadomieniom e-mailowym nie przegapisz też żadnej premiery.

Załóż konto

Zobacz pełne porównanie typów kont

TAGEN

Tagen - telewizja tworzona przez ludzi i dla ludzi.

Mówi się, że media to czwarta, a nawet pierwsza władza. To media pokazują nam świat z takiej a nie innej perspektywy tym samym mówiąc nam na co zwracać uwagę oraz co o danym wydarzeniu myśleć. Nie chodzi jednak o to co mówią i pokazują media, o wiele ciekawsze jest to czego nie mówią ani nie pokazują. Tagen.tv to telewizja internetowa współtworzona przez internautów. Nie boimy się żadnych tematów i chętnie pokazujemy wydarzenia, zjawiska czy ludzi z zupełnie innej perspektywy.

Zobacz profil Doceń autora

Inne filmy z kategorii Kultura

Oglądaj

Muzyka Duszy

Oglądaj

W Poszukiwaniu Szczęścia - musical PRO

Oglądaj

Spotkania przy stole - odc. 1 PRO