Dobry Klub

Oglądasz bezpłatne 5 minut. Pełny materiał jest dostępny tylko dla posiadaczy kont PRO.

Wykup konto PRO aby cieszyć się naszymi filmami bez reklam oraz wesprzeć twórców.

Zarejestruj się

Dobry Klub
31 marca 2014
Ocena widzów: 4,20

Uczestniczki projektu lokalnej waluty jaką jest Dobry, opowiedzą o swoich wrażeniach po pierwszym “Dobrym Klubie” – spotkaniu, które odbywać się będzie cyklicznie dla uczestników projektu lokalnej waluty. Okazuje się, że nawet na konkurencję nie trzeba patrzeć wrogo, a zwykła rozmowa z innymi przedsiębiorcami jest budująca i stwarza nowe możliwości. Obie panie podzielą się też swoimi doświadczeniami dotyczącymi przystąpienia do inicjatywy “Dobry”.

www.dobry.org.pl
Komentarze: 4

kuba.prazmowski
Dzień dobry. A więc chodzi Państwu o stworzeniu własnej niezależnej waluty którą na zasadach umownych moglibyście zacząć się Państwo rozliczać? Za każdym razem na szczycie piramidy stoi twórca danej waluty... albo np. akcji na giełdzie, bo czymże są akcję danej firmy jak nie "walutą danej firmy". A zatem Pan "Prowadzący" chce stworzyć własną walutę i skupić "w niej" przedsiębiorców różnych najróżiejszych... niczym w pewnego rodzaju wzajemnie rozliczającą się spółkę. / I mamy tu do czynienia z powielaniem pewnego systemu który polega na tym, że jeśli nie mamy DOLARÓW wymyślamy sobie NOWĄ walutę i właśnie nią zaczynamy sobie płącić, wymyślając sobie KURS czyli stopień odniesienia do tego DOLARA. / To wszystko jest bardzo skomplikowane i podle proste... ale w jakiś sposób ATRAKCYJNE i MAGNETYCZNE dla przedsiębiorców, albowiem spełnia warunek nr. 1 i BÓG ZAPŁAĆ. "ZBIJA W GRUPĘ" przedsiębiorców i stwarza "RODZINĘ". / Jeśli się mylę, albo jeśli moje widzenie tej sprawy jest śliskie to bardzo proszę mi tu wszystko wyjaśnić i rozwiać moją "niewiedzę". Dziękuje. Może wypowie się MIREK, który dał mi linka do tej strony. Hej MIRO!
trojkat
@Kuba, nie wiem czy oglądałeś poprzednie odcinki, jeżli nie to kliknij na tag "LOKALNA WALUTA". To co ja wyniosłem z poprzednich odcinków to to, że waluty lokalne są powszechne w wielu krajach i od wielu lat. Na tyle powszechne, że powstał już nawet standard ISO który reguluje wiele kwestii działania takich walut. Zupełnie nie ma to nic wspólnego z piramidami finansowymi a kurs jest ściśle powiązany ze złotówką (1:1). Nie ma więc miejsca na żadną spekulację Dobrym w przeciwieństwie do np. Bitcoina. Co więcej, dzięki temu, że jest to waluta lokalna nie da się jej wyprowadzić za granicę, przez co lokalne firmy zawsze będą miały walutę aby nią obracać.
j.lucy
Kuba: proszę obejrzyj wszystkie odcinki, będą jeszcze dwa w kolejne poniedziałki. Mam nadzieję, że trochę Twoich obaw się wyjaśni i rozwieje. Jeśli nie, zachęcam do zadania pytań, które nadal będą nurtować. Pozdrawiam :)
None
kuba,prazmowski-witaj w klubie.Jest dokładnie jak napisałeś.W kryzysie też da się zarobić.
Komentowanie włączone dla kont PRO

Aby chronić się przed spamem ograniczyliśmy dodawanie komentarzy tylko do użytkowników posiadających konta PRO.

Zaloguj się.

Twój obecny typ konta

WIDZ DZIAŁAJ
WIDZ

Nie bądź tylko biernym widzem, weź udział w życiu naszej telewizji. Możesz mieć bezpośredni wpływ na kształt tworzonych programów. Dyskutuj, oceniaj, komentuj a nawet porozmawiaj prywatnie z autorami filmów. Dzięki powiadomieniom e-mailowym nie przegapisz też żadnej premiery.

Załóż konto

Zobacz pełne porównanie typów kont

Dobry

DOBRY jako środek transakcyjny należy do jego użytkowników, buduje wewnętrzne relacje, wspomaga lokalne firmy, lokalną współpracę i działa na korzyść społeczeństwa lokalnego by łagodzić skutki kryzysu finansowego.

Jest inicjatywą wspólnotową na rzecz lokalnej (czytaj polskiej) gospodarki.

Jest komplementarnym środkiem transakcyjnym działającym obok pieniądza państwowego a jego zadaniem nie jest zastąpienie obecnej waluty tylko współistnienie i wspomaganie społeczności, która jej używa.

Zobacz profil Doceń autora

Inne filmy z kategorii Społeczeństwo

Oglądaj

Świat jest inny odc.67 - Słynni inaczej PRO

Oglądaj

Świat jest inny odc. 116 - Kto podkłada ś... PRO

Oglądaj

Świat jest inny odc.64 - Kto Nas rozgrywa PRO