Ken Robinson: jak szkoły zabijają kreatywność

Ken Robinson: jak szkoły zabijają kreatywność
12 listopada 2013
Ocena widzów: 3,80

Czy taniec może być równie ważny jak matematyka? Czy powinniśmy ukierunkowywać nasze dzieci na zawody, w których można dobrze zarobić? Sir Ken Robinson stawia przyjemną i poruszającą do głębi tezę stworzenia systemu edukacyjnego, który raczej podsycałby kreatywność, niż ją osłabiał.
Komentarze: 3

antrat28
Rewelacja ! dla wszystkich pedagogów, nauczycieli, wychowawców i rodziców przede wszystkim.
abcchlebachce
Film doskonały, temat był już dawno poruszany przez Toffler w książce ,,Trzecia Fala". Wg Tofflera szkoła służy do nauczenia 1/posłuszeństwa 2/punktualności 3/ciągłego wykonywania tych samych monotonnych czynności. Czyli do pracy w fabrykach na taśmie produkcyjnej. To nie żadna głupota, to nie żadna niewiedza, to działanie z pełną premedytacją. Dodatkowo pierze się mózgi już od dziecka.Wiele kreskówek ma działanie nad i podprogowe. Telewizornia, radio, kino, książki, płyty i zespoły muzyczne. Do tego gry komputerowe i inne gadżety. Oto nowoczesna pralnia dla ludzkich umysłów. Zaraża wirusami umysłu. Nie lub bardzo trudno uleczalnymi ideologiami, religiami etc.
Filomena
Film ponadczasowy! Nic nie stracił na aktualności, chciałabym pokazać , przekazać dalej, ale nie wiem jak to zrobić. Dziś dzieci od kołyski są w zasięgu tel. komórkowych. Matka karmiąca jedną ręką trzyma niemowę przy piersi, a w drugiej ręcę trzyma przy uchu telefon. Tragedia.
Komentowanie włączone dla kont PRO

Aby chronić się przed spamem ograniczyliśmy dodawanie komentarzy tylko do użytkowników posiadających konta PRO.

Zaloguj się.

Twój obecny typ konta

WIDZ DZIAŁAJ
WIDZ

Nie bądź tylko biernym widzem, weź udział w życiu naszej telewizji. Możesz mieć bezpośredni wpływ na kształt tworzonych programów. Dyskutuj, oceniaj, komentuj a nawet porozmawiaj prywatnie z autorami filmów. Dzięki powiadomieniom e-mailowym nie przegapisz też żadnej premiery.

Załóż konto

Zobacz pełne porównanie typów kont

TED

TED (Technology, Entertainment and Design) popularyzacja idei wartych rozpowszechniania. Cykliczna konferencja naukowa organizowana przez amerykańską fundację non-profit Sapling Foundation. Od czerwca 2006 wykłady są udostępniane online na licencji Creative Commons.

http://www.ted.com/

Zobacz profil Doceń autora

Inne filmy z kategorii Społeczeństwo

Oglądaj

Świat jest inny odc.72 - Atomowa śmierć p... PRO

Oglądaj

Świat jest inny odc. 41 - Po owocach ich ... PRO

Oglądaj

Narodowa Akademia Informacyjna