Odpowiedzi ojca Pio cz.4

Oglądasz bezpłatne 5 miunt. Pełny materiał jest dostępny tylko dla posiadaczy kont PRO.

Wykup konto PRO aby cieszyć się naszymi filmami bez reklam oraz wesprzeć twórców.

Zarejestruj się

Odpowiedzi ojca Pio cz.4
14 września 2017
Ocena widzów: 4,00

Kim jesteśmy? Ojciec Pio pozostawił po sobie wiedzę, która w odpowiednim czasie miała trafić ludzi. Czy właśnie nadszedł ten czas?
tagen.tv/dotacje/TAGEN/WSZYSTKIM WPŁACAJĄCYM DZIĘKUJEMY, TO NAPRAWDĘ POMAGA.
festiwal w Nysie https://www.facebook.com/Festiwal-Wiedzy-Alternatywnej-1602484106439233/
Komentarze: 3

mare-k01
Są rzeczy na niebie i ziemi o których się nawet " fizjologom" nie śniło jak mawia Kiepski.
bel
W Biblii , w Nowym Testamencie też jest mowa, że Boga nikt nie widział "Nie znaczy to, aby ktokolwiek widział Ojca; jedynie Ten, który jest od Boga, widział Ojca" (czyli tylko Jezus Chrystus). Biblia Tysiąclecia; Ew. wg św. Jana, VI, 46. Właściwie w Ewangeliach przewija się cały czas, że Boga można zobaczyć tylko poprzez osobę Jezusa Chrystusa, a nie inaczej.
Nad piekłem też się zastanawiałam i doszłam do wniosku, że Bóg go nie mógł stworzyć. Uczono nas, że Jezus po śmierci "zstąpił do piekieł" ale w Biblii ten opis jest inny. Mowa jest o otchłani albo o niższych częściach ziemi, a o ludziach tam przebywających np.: Biblia Wujka mówi jako o więźniach pojmanych. "Dlatego mówi: Wstąpiwszy na wysokość, wiódł więźnie poimane, i dał dary ludziom" Ef 4,8.
Ciekawie pisze na ten temat dr R. Rynkowski "grecka wersja wyznania wiary wskazuje zatem, że Jezus zstąpił do Szeolu, krainy zmarłych, nie zaś do miejsca kary, piekła. Jednak to miejsce, do którego zstąpił, to miejsce beznadziei i odcięcia od Boga.", "Jest to kraina, w której człowiek przestał chwalić Boga, a Bóg zapomniał o człowieku, a zatem taka, w której nie ma żadnej komunikacji między Bogiem a człowiekiem","sam wyraz „piekło” nie zostaje w nich użyty (użyte słowa greckie to abussos – otchłań, katotera mere tes ges – niższe części ziemi, phulake – więzienie). Nic więc dziwnego, że jako oficjalna formuła określająca ten aspekt dzieła Chrystusa, wyrażenie „zstąpienie do piekieł” przyjęło się w nauce Kościoła dopiero w roku 359." Jeśli kogoś to interesuje, to tutaj znajduje się artykuł w całości http://teologia.jezuici.pl/zstapil-do-piekiel-czyli-dokad-i-po-co/.
Od czasu gdy zaczęłam sama czytać Biblię zauważyłam pewne różnice między jej treścią, a tym co nas uczono.
mare-k01
Jezus mówi do Samarytanki.:Bóg jest duchem. Dlatego ci, którzy oddają Mu cześć, mają to robić(w innej wersji Biblii jest słowo "modlić się") w duchu i w prawdzie.( Jan.)
Wynika z tego,że Boga jednak nikt nie widział . Jedynie osoby rozwinięte duchowo czyli oświecone jaką byli Jezus , Budda mogły GO odczuwać i to nie bezpośrednio , lecz tu na ziemi za pośrednictwem Ducha Świętego
W Kursie Cudów Jezus mówi, że to nie ty możesz nawiązać kontakt z Bogiem lecz Bóg może nawiązać kontakt z tobą.Ale nie będzie to nigdy ani kontakt wzrokowy ani fizyczny w rozumieniu ziemskim.Jeżeli to się wydarzy a trwa to jak mówi Jezus bardzo krótką chwilę następuje Oświecenie , które już na zawsze zmienia nasze życie.Nawet Ojciec Pio , który poświecił się bez reszty Bogu nie miał za życia takiego kontaktu. Kiedy opuścił swoje ciało i znalazł się w innym wymiarze jedynie mocniej odczuwał Jego obecność ale nadal Go nie widział.
Jasnym więc jest jak dla mnie że Duch Święty jak Pośrednik między Stwórcą a człowiekiem to jedyna droga kontaktu.
Na zakończenie, pamiętam przypowieść jeszcze z nauki religii ,
o dziecku przelewającym muszlą wodę z oceanu do dołka w piasku.

Warto się nad nią zastanowić.
Komentowanie włączone dla kont PRO

Aby chronić się przed spamem ograniczyliśmy dodawanie komentarzy tylko do użytkowników posiadających konta PRO.

Zaloguj się.

Twój obecny typ konta

WIDZ DZIAŁAJ
WIDZ

Nie bądź tylko biernym widzem, weź udział w życiu naszej telewizji. Możesz mieć bezpośredni wpływ na kształt tworzonych programów. Dyskutuj, oceniaj, komentuj a nawet porozmawiaj prywatnie z autorami filmów. Dzięki powiadomieniom e-mailowym nie przegapisz też żadnej premiery.

Załóż konto

Zobacz pełne porównanie typów kont

camel

Kreator Doświadczalny - walczący ze zwrotem: "Nie da się"

Zobacz profil Doceń autora

Inne filmy z kategorii Niesamowite

Oglądaj

Naziści w Argentynie PRO

Oglądaj

Opowieści Topografa cz.8 PRO

Oglądaj

Opowieści Topografa cz.15 PRO

W TYM MIESIĄCU NASZYMI PATRONAMI SĄ:

Marek RadzymińskiRadek ChodźkoAnna ZgłobickaPaweł H.Tomasz SusAnna KominekKrzysztof StachowskiMarcin Łukaszek41 200Edytor MyśliDanuta OkrucińskaWioleta MichalikjezyŁukasz GrabowskiDanka LenartMateusz KornackiKamil TatarMichał CzerwińskiJacek Dionizy KałużaAndrzej RodziewiczWojciech ZakrzewskiGrzegorz RyczkowskiLeszek GramackiAnna PodgórskaSergiusz ZisenbachHanna B-skaRoman Wollny
DOŁĄCZ DO NICH