bel
Wspomniał Pan, że na tym świecie nie jest się aby zarabiać ale aby się zbawić. Zgadzam się. Zajmowałam się trochę tą tematyką. W kościele czy na religii często mówi się o zbawieniu ale nie wspomina się prawie wcale o tym, że o zbawienie trzeba poprosić osobiście przed Bogiem. Jest to związane z wolną wolą. Po wielu latach dopiero odkryłam jakie to jest ważne i jak bardzo związane z drogą prawdy. Biblia mi to potwierdziła. Wielu ludzi całe życie chodzi do kościoła i nigdy nie prosiło o zbawienie, dlatego z tego systemu nie wyjdą.
W związku z tym mam pytanie: czy rozmawiał Pan z Ojcem Pio na temat jak się zbawić?

Ps. Ja osobiście nie spotkałam księdza, który by mi to powiedział ale na YouTube jest stare nagranie księdza Blachnickiego, który o tym mówi. https://www.youtube.com/watch?v=RyEap9RveY4&list=PLbdcLuN9mReGhjYVhA_2ZfCekMsP4B7Jb
bel
W Biblii , w Nowym Testamencie też jest mowa, że Boga nikt nie widział "Nie znaczy to, aby ktokolwiek widział Ojca; jedynie Ten, który jest od Boga, widział Ojca" (czyli tylko Jezus Chrystus). Biblia Tysiąclecia; Ew. wg św. Jana, VI, 46. Właściwie w Ewangeliach przewija się cały czas, że Boga można zobaczyć tylko poprzez osobę Jezusa Chrystusa, a nie inaczej.
Nad piekłem też się zastanawiałam i doszłam do wniosku, że Bóg go nie mógł stworzyć. Uczono nas, że Jezus po śmierci "zstąpił do piekieł" ale w Biblii ten opis jest inny. Mowa jest o otchłani albo o niższych częściach ziemi, a o ludziach tam przebywających np.: Biblia Wujka mówi jako o więźniach pojmanych. "Dlatego mówi: Wstąpiwszy na wysokość, wiódł więźnie poimane, i dał dary ludziom" Ef 4,8.
Ciekawie pisze na ten temat dr R. Rynkowski "grecka wersja wyznania wiary wskazuje zatem, że Jezus zstąpił do Szeolu, krainy zmarłych, nie zaś do miejsca kary, piekła. Jednak to miejsce, do którego zstąpił, to miejsce beznadziei i odcięcia od Boga.", "Jest to kraina, w której człowiek przestał chwalić Boga, a Bóg zapomniał o człowieku, a zatem taka, w której nie ma żadnej komunikacji między Bogiem a człowiekiem","sam wyraz „piekło” nie zostaje w nich użyty (użyte słowa greckie to abussos – otchłań, katotera mere tes ges – niższe części ziemi, phulake – więzienie). Nic więc dziwnego, że jako oficjalna formuła określająca ten aspekt dzieła Chrystusa, wyrażenie „zstąpienie do piekieł” przyjęło się w nauce Kościoła dopiero w roku 359." Jeśli kogoś to interesuje, to tutaj znajduje się artykuł w całości http://teologia.jezuici.pl/zstapil-do-piekiel-czyli-dokad-i-po-co/.
Od czasu gdy zaczęłam sama czytać Biblię zauważyłam pewne różnice między jej treścią, a tym co nas uczono.

W TYM MIESIĄCU NASZYMI PATRONAMI SĄ:

Jarosław KwaśnyRichard Trzesniowski Arkadiusz ŁukaszenkaSylwia BrzozowskaFankaKonto usunięteMaciej WalkowiakArtur ManturaBorys SkrzypczyńskiBartłomiej NosalRobert TAnna Natalia KuszajMichał MaronJarosław MorawiecMarcin MatusiakMarta PuszyńskaKonrad PrzybytniakHubert MazurPabloKatarzyna KędziorArkadiusz KuspitAndrzej AdamskiMarek RadzymińskiRafaelovinciAnna ZgłobickaArtur DziedzicMarcin WieczorekAnna OlejnickaTomasz BugiedaRoad DoesnotendUrszula PreisnarMarek MendelJacek Bucki
DOŁĄCZ DO NICH